הבלוג של ענבר ויטנברג - דיאטנית בריאטרית

קצורי קיבה בדרך הנכונה

דיאטנית קלינית בריאטרית Msc - טיפול בהשמנה כרונית. יעוץ הדרכה והכנה לאנשים השוקלים ניתוח לקיצור קיבה . לווי וטיפול באנשים אחרי ניתוח לאורך כל הדרך. זמינות הבנה הקשבה ואמפתיה . יד ביד איתכם בדרך להשגת המטרה . טיפול... +עוד

דיאטנית קלינית בריאטרית Msc - טיפול בהשמנה כרונית. יעוץ הדרכה והכנה לאנשים השוקלים ניתוח לקיצור קיבה . לווי וטיפול באנשים אחרי ניתוח לאורך כל הדרך. זמינות הבנה הקשבה ואמפתיה . יד ביד איתכם בדרך להשגת המטרה . טיפול הוליסטי הכולל הדרכה להרגלי אכילה ובחירת מזון נכונים ועבודה על ההבטים הרגשים שמאחורי האכילה ( בעזרת כלים מתחום האימון ו ה NLP ) הכל במטרה לקדם ולשמר את ההשגים .

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מנובמבר 2012

הבחירות הסתיימו כבר לפני 3 שבועות ועוד מעט תורכב ממשלה . רציתי לספר לכם על הבחירה שלי לכנסת הנוכחית. לא אספר לכם במה או במי בחרתי (למרות שאני מניחה שתנחשו בקלות) . אני רוצה לספר לכם על השיקולים שלי ועל מה שהיה חשוב לי כששמתי את הפתק בקלפי. אציין שלא היה לי קל הפעם לקבל החלטה . שבועות רבים התלבטתי ונעתי מהחלטה אחת לשנייה . הייתי ממש קול צף. בסופו של דבר קיבלתי החלטה . עשיתי בחירה . אז מה היה לי חשוב בבחירה הזו שלי ?

11/02/2013

הבחירות הסתיימו כבר לפני 3 שבועות ועוד מעט תורכב ממשלה . רציתי לספר לכם על הבחירה שלי לכנסת הנוכחית. לא אספר לכם במה או במי בחרתי (למרות שאני מניחה שתנחשו בקלות) . אני רוצה לספר לכם על השיקולים שלי ועל מה שהיה חשוב לי כששמתי את הפתק בקלפי.

אציין שלא היה לי קל הפעם לקבל החלטה . שבועות רבים התלבטתי ונעתי מהחלטה אחת לשנייה . הייתי ממש קול צף.   בסופו של דבר קיבלתי החלטה . עשיתי בחירה .  אז מה היה לי חשוב בבחירה הזו שלי ?

היה לי חשוב שהבחירה שלי תהיה נאמנה למי שאני ולאמונות שלי . היה לי חשוב לבצע בחירה אותנטית  אמיתית וכנה . רציתי בחירה שלא תהיה מושפעת מאינטרסים, מחישובים וספקולציות.  רציתי בחירה שתייצג אותי   הבחירה שלי גם לא הושפעה מהמחשבה על  מה יצביעו אחרים ומה יהיו תוצאות הבחירות.  בחרתי במה שבחרתי למרות שידעתי שהמפלגה שבה אני בוחרת לא תשב בקואליציה . . הבחירה שלי נעשתה כמובן אחרי חשיבה רבה , אחרי ששקלתי את כל היתרונות והחסרונות ואחרי שבדקתי אפשרויות אחרות.   זאת הייתה בחירה לא פופוליסטית וגם לא אוטמטית. בחרתי מתוך הרגשת מחויבות ואחריות כלפי הבחירה הזו.   ואם לסכם את כל מה שאמרתי, הבחירה שלי מושתת על הערכים שלאורם אני חיה  ולאורם גדלתי וחונכתי .  בבחירה שלי  לא נתתי למצב הנוכחי להשפיע עלי ולהשתיק אותי , בבחירה שלי העזתי לחלום .

ואיך אני מרגישה היום עם הבחירה שלי ? אין בי שום חרטה . אני גאה בה מאד ועומדת מאחוריה בכל רגע. אני לא מתביישת בה , למרות שכאמור היא לא הבחירה  הנפוצה . דווקא בגלל שהיה בי את האומץ והתעוזה לקבל את הבחירה הזו, למרות  שהיא שונה מהלך הרוחות הפוליטי השורר במדינה , אני גאה בה ומרגישה מיוחדת ואמיתית  וכאמור מוכנה ללכת איתה עד הסוף וגם לשלם את המחיר שהיא גובה ואת הויתורים שיש בה ,  לדוגמא, ביודעי שנציגי במפלגה שבה בחרתי לא ישבו  בממשלה .

ואיך זה קשור אליכם?  אנחנו מבצעים בחירות כל יום בחיינו הבוגרים.  אנחנו בוחרים איפה מתי ואיך ומה ללמוד . אנחנו בוחרים במה לעבוד . אנחנו בוחרים עם מי להתחתן וכמה ילדים ללדת . אנחנו בוחרים איפה לגור  ועוד ועוד .

ומה לגבי הבריאות ואורח החיים שלנו ? גם כאן יש השפעה רבה לבחירות ולהחלטות שלנו. מה לאכול כמה לאכול איך ומתי לאכול.  כמה ואיזו פעילות לבצע ואם בכלל.  אנחנו בוחרים האם להיות במעקב רפואי או שלא. האם  לעשן או לא האם לשתות מספיק ומה לשתות . אנחנו בוחרים את סדרי העדיפויות שלנו וכמה להשקיע בעצמינו ובבריאותינו. .  ואנחנו בוחרים כמה לתת מצב רוחנו להשפיע על האכילה שלנו.  הבחירות  שלנו בתחום הבריאות שלנו מושפעות גם מהבחירות בתחומים אחרים כמו העיסוק שלנו, האנשים איתם בחרנו לחיות ועוד.

גם  בנושא הניתוחים הבריאטרים . יש הרבה בחירות לבצע .  ראשית אתם אלה שתבחרו  אם לעשות ניתוח או שלא . כאשר החלטתם על ניתוח אתם צריכים לבחור איזה סוג ניתוח ואצל מי להתנתח והאם במסלול פרטי או ציבורי. אתם גם צריכים לבחור האם לבצע את הבחירות שלכם בהתאם לחברים שעשו זאת או לפי המלצת הצוות הרפואי או בכלל לפי האינטואיציה האישית שלכם.  אתם גם צריכים לבחור האם להיות במעקב של דיאטנית ופסיכולוג והאם להתחיל את השינוי בחשיבה ובהתנהלות כבר לפני הניתוח ,או רק אחריו או שבכלל לסמוך על הניתוח שיציל אתכם.  כל אלה ועוד אחרות הם בחירות  שרק אתם תעשו

להלן כמה עצות כדי לבצע  בחירה נכונה

  1. חישבו לפני הבחירה . שיקלו את כל האפשרויות שעומדות בפניכם למדו אותן היטב  , זהו יתרונות וחסרונות בכל בחירה ועל  סמך כל זאת קבלו את ההחלטה שלכם. אל תמהרו ,קחו את הזמן  ועשו עבודת הכנה מספקת
  2. הקשיבו לקול הפנימי שלכם  , למה שליבכם אומר לכם ולא רק לאחרים ויחד עם זאת הימנעו מבחירות ספונטניות  ואינטואיטיביות  מידי
  3. חישבו  לא רק על התוצאות בטווח הקצר אלה גם על ההשפעות ארוכות הטווח של בחירה שלכם
  4. בצעו בחירה כנה שנאמנה למי שאתם ולערכים שבהם אתם מאמינים. רק בחירה כזו תחזיק מעמד לאורך  זמן גם אם כרוך בה שינוי משמועתי .  ערך שיכול להיות מניע חשוב לשינוי הוא למשל  דאגה לבריאותכם.
  5. לכל בחירה שלכם , יש כמובן רווחים אבל עלולים להיות גם ויתורים. כדי שהבחירה תחזיק מעמד לטווח ארוך  אתם צריכים לדעת לפני , מה הם הויתורים שאתם נדרשים לעשות ולהיות מוכנים לעשות אותם. לשם כך  הרווחים העתידים מקיום הבחירה שלכם צריכים להיות גדולים יותר מהויתורים .

להלן  עצה לתרגיל שמומלץ לבצע לפני בחירה שאתם הולכים לעשות. תרגיל זה עשוי לעזור לכם בהתמדה  ארוכת טווח בבחירה שלכם.

צירו טבלה שבה שני טורים בטור אחד המצב הנוכחי ובטור שני המצב העתידי לאחר בצוע הבחירה שלכם.  עבור כל טור צרו 2 שורות  שורה אחת – רווח או תועלת מהמצב ושורה שנייה הפסד או ויתור  שעליכם לעשות באותו מצב .  ככה נוצרות ארבע משבצות מצב נוכחי רווח , מצב נוכחי ויתור , מצב עתידי רווח, ומצב עתידי ויתור .

המצב האידיאלי לביצוע הבחירה שלכם ולהתמדה בשינוי, הוא כאשר במשבצת של רווח מהמצב העתידי  יש יותר מאשר במשבצת של רווח מהמצב הנוכחי וגם יותר מאשר במשבצת של ויתור במצב העתידי. ובנוסף במשבצת של ויתור במצב העתידי יש פחות מאשר במשבצת של ויתור במצב הנוכחי .

כלומר  כדאי לכם לעשות בחירה מסוימת רק אם אתם יודעים שהויתורים שאתם עושים שווים  וכדאים, תמורת מה שתרוויחו כתוצאה מהבחירה הזו.

מאחלת לכם הרבה הצלחה בבחירות שלכם. נמצאת כאן עבורכם ללוות אתכם בבחירות החשובות.

ענבר ויטנברג דיאטנית קלינית בריאטרית Msc

https://www.facebook.com/inbardiet?ref=hl

http://inbardiet.coi.co.il

[email protected]

עוד מהבלוג של ענבר ויטנברג - דיאטנית בריאטרית

תצוגה מקדימה

שמנים? לא במקום ראשון

כשעוצמים את עיניים ומקשיבים אפשר לשמוע זמרת נשמה אמיתית ששרה עמוק מהבטן שלה ונכנסת עמוק על הבטן של כל אחד מאיתנו. אבל "הבטן " הזו שמתוכה בוקעת שירה ענקית, היא זו שגם הפריעה לה, כך נראה, להתקדם. לאורך כל התכנית נתנו לנו...

תצוגה מקדימה

אהבה התלויה במשקל

לאחרונה אני נפגשת בלא מעט מטופלות וחברות עם רצון אז מאד לרדת במשקל, לחזור למידת המכנסים של לפני 5 שנים.  לא תמיד מדובר בבנות עם עודף משקל גדול, ולפעמים  המשקל אפילו ממש תקין בהתאם לסטנדרטים המקובלים. ויחד עם זאת נראה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ההרגלים והמחשבות שכדאי לבער כחמץ כדי לרדת במשקל לתמיד

השמנה הפכה למחלה של ממש עם פגיעה ניכרת בתחומים רחבים בחיינו הכוללים פגיעה גופנית, רגשית חברתית, ועוד. במקביל כבר שנים אנחנו מוצפים במודל הרזון, שהשתלט על התקשורת, על...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה