הבלוג של ענבר ויטנברג - דיאטנית בריאטרית

קצורי קיבה בדרך הנכונה

דיאטנית קלינית בריאטרית Msc - טיפול בהשמנה כרונית. יעוץ הדרכה והכנה לאנשים השוקלים ניתוח לקיצור קיבה . לווי וטיפול באנשים אחרי ניתוח לאורך כל הדרך. זמינות הבנה הקשבה ואמפתיה . יד ביד איתכם בדרך להשגת המטרה . טיפול... +עוד

דיאטנית קלינית בריאטרית Msc - טיפול בהשמנה כרונית. יעוץ הדרכה והכנה לאנשים השוקלים ניתוח לקיצור קיבה . לווי וטיפול באנשים אחרי ניתוח לאורך כל הדרך. זמינות הבנה הקשבה ואמפתיה . יד ביד איתכם בדרך להשגת המטרה . טיפול הוליסטי הכולל הדרכה להרגלי אכילה ובחירת מזון נכונים ועבודה על ההבטים הרגשים שמאחורי האכילה ( בעזרת כלים מתחום האימון ו ה NLP ) הכל במטרה לקדם ולשמר את ההשגים .

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מנובמבר 2012

כשאתם מסתכלים על דף לבן שעליו נקודה שחורה .. מה אתם רואים? את הדף הלבן או את הנקודה השחורה . אם נשאל שאלה זו קהל קבוצת אנשים יהיה מי שיראה את הדף הלבן ויהיה מי שדווקא תבלוט לו הנקודה השחורה . אני בחרתי לראות את הדף הלבן ואתם ?

15/08/2015

אישה זקנה צעירה

כשאתם מסתכלים על דף לבן שעליו נקודה שחורה .. מה אתם רואים? את הדף הלבן או את הנקודה השחורה . אם נשאל שאלה זו קהל קבוצת אנשים יהיה מי שיראה את הדף הלבן ויהיה מי שדווקא תבלוט לו הנקודה השחורה . אני בחרתי לראות את הדף הלבן ואתם ?

ב 3 השנים שאני מלווה את אבי במחלתו היו לי הרבה מאד סיבות לכעוס .

יכולתי לכעוס על אבא שלי שלא טיפול שנים קודם בפוליפים שהיו לו במעי ואפשר להם להתפתח לידי גידול.
יכולתי לכעוס על הרופאה שלו שלא התייחסה לבדיקת דם סמוי חיובית ושלא שלחה אותו לבדיקת קולונוסקופיה .
יכולתי לכעוס על רופא הגסטרו שהבטיח לאבא שלי שמדובר בגידול קטן וראשוני כשהיה מדובר בגדול גדול חוסם עם גרורות .

יכולתי לכעוס על הרופאים בבית החולים כשאבא שלי הגיע אחרי תאונה שעבר בעקבות ארוע מוחי והם התעקשו לטעון שמדובר בגרורות במוח רק כי היה כתוב שהוא חולה אונקלוגי , ולכן גם לא דאגו לשקום מתאים
יכולתי לכעוס על מי שלא אשר לנו בהתחלה עובד זר כי אדם עם סרטן גרורותי ארוע מוחי ועוד כמה בעיות זה לא מספיק וכי בשלב ההוא הוא עדין הצליח להכניס צלחת למקרו .

יכולתי לכעוס על האונקולוג מהיחידה לטיפולי בית שכאשר ראה את אבא שלי מעולףולא מגיב התעקש על סיטי בכל הגוף ובראש להוכיח שיש גרורות,ולא חשב על זה שמרוב שסימם אותן במשכחי כאבים הוא לא שתה, והתייבש מה שיחד עם פגיעה בתפקודי הכליות גרם לרמות אוראה מטורפות בדם .

יכולתי לכעוס על מדינת ישראל מדינה מתוקנת שב 2015 עדין לא מצאה פתרון לאנשים שהגיעו לסוף חייהם ואין עוד טעם לחחים ומאלצת אותם לסיים את חייהם בסבל ובהשפלה .
אבל בחרתי שלא .

במהלך העבודה שלי אני פוגשת שאנשים שסובלים מהשמנה קיצונית ושבחרו או חושבים לעבור ניתוח לקיצור קיבה שיעזור להם לרדת במשקל והפעם לשמור עליו לתמיד .

אני פוגשת את אלה שבוחרים לכעוס על הגנטיקה , החינוך ההורי ועל כל מה שגרם להם לסבול מהשמנה , אבל גם את אלה שבוחרים למצוא את הכוחות הטמונים בהם כדי להתחיל בעצמם את השינוי.

אני פוגשת את אלה שבוחרים לכעוס על הדיאטניות והדיאטות שעשו כל חייהם ועל כל מי ומה שלא עזר להם לשמור על המשקל הנמוך וגרם להם לעלות שוב ושוב במשקל, אך גם את אלה שבוחרים למצוא את הדרכים האחרות ואת אנשי המקצוע המתאימים שיעזרו להם הפעם לעשות את השינוי הנכון והאמיתי .

אני פוגשת את אלה שבוחרים לכעוס על הקושי לאכול אחרי ניתוח על השינוי בטעמים ועל כך שכבר לא ממש כיף לאכול , אך גם את אלה שבוחרים לשמוח על כך שיש להם את הכלי שמאפשר להם לאכול מעט ולשבוע ולכן גם לרדת במשקל ולהשיג את מה שתמיד חלמו עליו .

אני פוגשת את אלה שבוחרים להתגעגע לאכילה הישנה ולהתחרט שעשו את הניתוח, אבל גם את אלה שמחים על החיים החדשים שקבלו שבהם הם המרכז ולא האוכל .

אני פוגשת את אלה שבוחרים לכעס על כך שלא ירדו מספיק ולהסתכל על הקילוגרמים שעוד נותרו לרדת , אך גם את אלה שבוחרים להודות על כל הקילוגרמים שירדו ושכנראה לא היו יורדים בדרך אחרת ולהתמקד בכך שלא יחזרו שוב.

ואני ?
אני בחרתי להודות על המון דברים

בחרתי להודות לאימי המדהימה ז”ל שלפני שהלכה אל מותה בגיל 43 הספיקה לעשות 4 ילדים מקסימים והיום אנחנו 4 אחים שמתמודדים יחד בטיפול באבי ועוזרים אחד לשנייה להתמודד פיזית ורגשית.

בחרתי להודות על כך שזכיתי באבא מדהים ומיוחד שגדל אותנו והעניק לנו את כל מה שהיינו זקוקים לו , העביר לנו ערכים שעד היום הם נר לרגלי ובעיקר היווה לי דוגמא לאיך מנצחים את החיים .

בחרתי להודות על כך שבניתי לי משפחה מדהימה עם 3 ילדים תומכים מחבקים ואוהבים שמלווים אותי בדרך לא פשוטה הזו שאני עוברת ובנוסף להם מערכת תמיכה של חברים שאוהבים ואכפת להם ממני .

בחרתי להודות על כך שאני עוסקת היום בעבודה שאני כל כך אוהבת ושמעניקה לי המון כוחות שמניעים אותי להמשיך עם המון תקווה .

בחרתי להודות לעצמי על התהליך שאני עוברת בשנים האחרונות שהפך אותי למטפלת טובה יותר אך גם לאדם אופטימי יותר ומאפשר לי לבחור להודות ולא לכעוס . תהליך שהפך אותי מאדם ממורמר ומתלונן לאדם עושה ומשנה אופטימי עם המון תקוה וראיה חיובית .

בחרתי להודות על כך שניתנת לי הזכות להיפרד מאבא ולהודות לו על כל מה שעשה עבורי וגם ניתנה לי הזכות להחזיר לו ולו במקצת על כל מה שהעניק לי כל השנים הללו. 4

הכל שאלה של הסתכלות. הכל שאלה של בחירה . והבחירות הללו הם שישפעו על המשך החיים . אפשר לבחור לראות את הדף הלבן את האור ולהצליח ואפשר לבחור לראות את הנקודה השחורה את החושך ולהישאר בקושי ובכאב .
בהצלחה !!!

ענבר ויטנברג דיאטנית קלינית בריאטרית msc , מקדמת ומעצימה לשינוי בגישת NLP .

https://www.facebook.com/inbardiet?pnref=lhc

http://inbardiet.coi.co.il/

עוד מהבלוג של ענבר ויטנברג - דיאטנית בריאטרית

תצוגה מקדימה

שמנים? לא במקום ראשון

כשעוצמים את עיניים ומקשיבים אפשר לשמוע זמרת נשמה אמיתית ששרה עמוק מהבטן שלה ונכנסת עמוק על הבטן של כל אחד מאיתנו. אבל "הבטן " הזו שמתוכה בוקעת שירה ענקית, היא זו שגם הפריעה לה, כך נראה, להתקדם. לאורך כל התכנית נתנו לנו...

תצוגה מקדימה

אהבה התלויה במשקל

לאחרונה אני נפגשת בלא מעט מטופלות וחברות עם רצון אז מאד לרדת במשקל, לחזור למידת המכנסים של לפני 5 שנים.  לא תמיד מדובר בבנות עם עודף משקל גדול, ולפעמים  המשקל אפילו ממש תקין בהתאם לסטנדרטים המקובלים. ויחד עם זאת נראה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

ההרגלים והמחשבות שכדאי לבער כחמץ כדי לרדת במשקל לתמיד

השמנה הפכה למחלה של ממש עם פגיעה ניכרת בתחומים רחבים בחיינו הכוללים פגיעה גופנית, רגשית חברתית, ועוד. במקביל כבר שנים אנחנו מוצפים במודל הרזון, שהשתלט על התקשורת, על...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה