הבלוג של ענבר ויטנברג - דיאטנית בריאטרית

קצורי קיבה בדרך הנכונה

דיאטנית קלינית בריאטרית Msc - טיפול בהשמנה כרונית. יעוץ הדרכה והכנה לאנשים השוקלים ניתוח לקיצור קיבה . לווי וטיפול באנשים אחרי ניתוח לאורך כל הדרך. זמינות הבנה הקשבה ואמפתיה . יד ביד איתכם בדרך להשגת המטרה . טיפול... +עוד

דיאטנית קלינית בריאטרית Msc - טיפול בהשמנה כרונית. יעוץ הדרכה והכנה לאנשים השוקלים ניתוח לקיצור קיבה . לווי וטיפול באנשים אחרי ניתוח לאורך כל הדרך. זמינות הבנה הקשבה ואמפתיה . יד ביד איתכם בדרך להשגת המטרה . טיפול הוליסטי הכולל הדרכה להרגלי אכילה ובחירת מזון נכונים ועבודה על ההבטים הרגשים שמאחורי האכילה ( בעזרת כלים מתחום האימון ו ה NLP ) הכל במטרה לקדם ולשמר את ההשגים .

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מנובמבר 2012

תכנית הגמר של הכוכב הבא הסתיימה לפני מספר ימים והשאירה אצלי טעם מר ומאכזב. אני אמנם לא מבקרת טלוויזיה או תחרויות שירה אבל תאמינו לי שיש לי הרבה מה לומר על הפורמט ועל הזכייה. ונתחיל דווקא בסוף- בזוכה. האמת לא ברור לי אם דווקא הוא היה צריך לזכות או דווקא זוג האחים החרדים המוכשרים כל כך היו צריכים לזכות. לי מראש היה ברור מי לא יזכה ולא בגלל הכישרון… אני רוצה להתייחס לבחורה שזכתה מקום רביעי, או למעשה לא זכתה במקום הראשון אם לא שמתם לב או שאולי אי אפשר היה שלא לשים לב- מדובר בבחורה גדולת מידות, או כמו שאוהבים לכנות שמנה, שמנה מאד.

28/12/2013

תמונת יח"צ

כשעוצמים את עיניים ומקשיבים אפשר לשמוע זמרת נשמה אמיתית ששרה עמוק מהבטן שלה ונכנסת עמוק על הבטן של כל אחד מאיתנו. אבל “הבטן ” הזו שמתוכה בוקעת שירה ענקית, היא זו שגם הפריעה לה, כך נראה, להתקדם.

לאורך כל התכנית נתנו לנו להרגיש, שזה ממש נס שרינת כהן עברה שלב ועוד שלב, זאת למרות שדי ברור, שהיא בהחלט הייתה ראויה לעלות לגמר ואפילו לנצח בזכות ולא בחסד.
יתכן שבוקי יגיד שאני לא אשת מקצוע ,אבל עם הידע המוזיקלי המתון שיש לי ולאור העובדה שסיימתי שמונה שנים בקונסרבטוריון העירוני, אני בהחלט בטוחה שרינת כהן שרה לא פחות טוב מאף אחד מהמועמדים ברבעית גמר ואולי אפילו טוב יותר .

אבל איכשהו זה היה ברור לכולנו ונראה לי שגם לה, גם כשעלתה לרבעית הגמר ,שהיא כנראה תתפוס אחד משני המקומות השלישי או הרביעי אבל לא תזכה .

למה זה היה ברור ? כי במדינה ובחברה שלנו שנחשבת לנאורה לכאורה, עדין לא הצליחו לנתק את המוסיקה ואת הכישרון המוזיקלי מכל שאר ה”חבילה “. כדי להיות כוכב בכוכב הבא, אתה צריך להיות לא רק זמר כשרוני בעל קול אדיר אלה גם יפה במראה ובעיקר יפה בגזרה.

לאורך כל התכנית היה ניכר עד כמה מיחסים השופטים חשיבות למראה החיצוני. הם לא הפסיקו לציין כמה זמרת זו או זמר אחר ,נראים מקסימים לבושים מדהים ויפים להחריד. כך בתכנית הזו וכך גם בתכניות השירה המתחרות. עד כדי כך שלפעמים הרגשתי שמחפשים את הדוגמן או הדוגמנית הבאים , ולא את הזמר או הזמרת .

גם כאשר בתכניות קודמות זכו בגמר זמרות מעט מלאות כמו נינט או מרינה מקסמילאן , או קתלין רייטר, הרי שיום אחרי הזכייה לפני שעוד הספיקו להוריד את האיפור ולהבין מה שקרה להן הן הוכנסו למכונת ההרזיה של תעשיית הבידור והריאליטי בארץ וראו איזה פלא לא עברו כמה חודשים והן קבלו את המראה האנורקטי המיוחל .

תמונת יח"צ

נשאלת השאלה האם ההצלחה שהגיעה אחרי , היתה נשארת אותה הצלחה אם היו מסרבות להיכנע לתכתיבים הללו והיו נשארות עגלגלות כפי שהן. נדמה לי שהתשובה כתובה על הקיר – שחור על גבי לבן.

בעולם כולו יש בהחלט זמרות מעולות ומצליחות גדולות במלוא מובן המילה : אריתה פרנקלין , היא רק דוגמא אחת ויש עוד. אז מה קרה לנו כאן בארץ הקודש קשה להבין . אבל כנראה שהפכנו לרדודים יותר לכאלה שכבר לא מחפשים את הקול הבא אלא את הסטאר הבא שנוכל לחבק לנשק להעריץ ולהיות כמוהו ובעיקר לשאול אותו בכל תוכניות הטלוויזיה איך הוא נראה מדהים ואיזו דיאטה הוא עושה. בינינו, מי ירצה להיות כמו בחורה עבת מימדים גם אם היא שרה יפה .

בגמר עצמו כאשר רינת קיבלה את המקום הרבעי אמרו לה שופטים שהיא ניצחה בגדול . כאילו עצם זה שהגיעה לגמר זה בעצם ניצחון כי מה כבר מצפים מבחורה שמנה שלא לומר שמנה מאד , אז מה אם יש לה קול מדהים. לשמנים לא מגיע לנצח, בכלל שיגידו תודה שרואים אותם על מסך הטלוויזיה.

מה שמצער הוא שרינת לא רק שלא נצחה בגמר, היא גם לא הצליחה לנצח את תעשיית האשליות, התעשייה שכדי להצליח בה לא מספיק להיות מוכשר בתחומך אלה צריך להיות ALL THE PACKAGE כמו שהגדירו אותה השופטים . אז מה זה ה PACKAGE הזה , במילים פחות יפות זה להיות יפה חתיכה כוסית אמיתית , או צעיר חתיך עם חברה בלונדינית . כזה שההפקה יכולה להחליף לו בגמר אחד 3 חליפות ולהתגאות בזה כאילו זכה בפרס נובל .

יחד עם זאת אולי העובדה שרינת לא זכתה בגמר זה הדבר הכי טוב שקרה לה, כי לפחות בינתיים היא יכולה להמשיך להיות מי שהיא ולא להישאב לצורך הבלתי נשלט הזה לספק צרכים של מפיקים אנשי יחסי ציבור וכל מיני אחרים שיחלטו איך היא צריכה להיות כדי שיאהבו אותה .

רינת יקרה אני לא אהיה צבועה ולא אגיד לך לאהוב את עצמך כמו שאת ולהתעלם מכולם ולהמשיך להיות ככה , כאחת שעובדת ומטפלת באנשים הסובלים מהשמנה קיצונית אני יודעת איזה סבל חברתי נפשי וגם פיזיולוגי גורמת ההשמנה הזו . אבל אני כן אגיד לך שאני מאושרת בשבילך שהשליטה על מה שיקרה לך נשארה בידיים שלך. ואת ההחלטות שלך תקבלי בקצב המתאים לך ולא לאחרים שיעשו הרבה כסף על חשבונך.

אני מאחלת לך את כל ההצלחה שבעולם והכי מאחלת לך להיות מסוגלת לאהוב את עצמך מספיק כדי להגשים את מה שאת באמת רוצה ולעצמינו כחברה אני מאחלת שיבוא יום ותהיה לנו כוכבת או כוכב נולד שמנים/ עיוורים / מוגבלים לא כגימיק אלה כי הם באמת היו הכי טובים.

ענבר ויטנברג
דיאטנית קלינית בריאטרית msc
טיפול באנשים הסובלים מהשמנה
ליווי ויעוץ לאנשים לפני ואחרי ניתוחי קיצור קיבה
אימון לשינוי בגישת NLP

https://www.facebook.com/inbardiet?ref=hl

http://inbardiet.coi.co.il/

עוד מהבלוג של ענבר ויטנברג - דיאטנית בריאטרית

תצוגה מקדימה

אהבה התלויה במשקל

לאחרונה אני נפגשת בלא מעט מטופלות וחברות עם רצון אז מאד לרדת במשקל, לחזור למידת המכנסים של לפני 5 שנים.  לא תמיד מדובר בבנות עם עודף משקל גדול, ולפעמים  המשקל אפילו ממש תקין בהתאם לסטנדרטים המקובלים. ויחד עם זאת נראה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

ההרגלים והמחשבות שכדאי לבער כחמץ כדי לרדת במשקל לתמיד

השמנה הפכה למחלה של ממש עם פגיעה ניכרת בתחומים רחבים בחיינו הכוללים פגיעה גופנית, רגשית חברתית, ועוד. במקביל כבר שנים אנחנו מוצפים במודל הרזון, שהשתלט על התקשורת, על...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

כוס השוקו החמה שלי , לשתות או לא לשתות

שוקו חם היה מאז ומתמיד המשקה וגם אחד המזונות האהובים עלי ביותר . מילדות כשאמא ואבא היו מכינים לי שוקו ( גם כשבר הייתי גדולה ויכולתי להכין לבד ) ,זה היה אחד הפינוקים שהכי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה