הבלוג של עינבר שחק

עיצוב משנה מציאות

עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים... +עוד

עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/

עדכונים:

פוסטים: 72

החל מיוני 2016

כששואלים אותי איך זה לחיות בישראל, אם זה כמו שנראה בחדשות,אני מספרת שאני גרה במקום הכי בטוח במדינה,עובדה גם כשיורים עלינו טילים הם מכוונים קצת לפני או קצת אחרי, אנחנו פשוט לא אטרקטיביים מספיק.

07/07/2018

זה החוף שלי

אסדת הגז חוף דור

יפה ,נכון? זאת אומרת ,לא באמת שלי פרטי, אני לא יכולה למשל למכור לכם אותו, בעיקר בגלל שהוא כבר נמכר.

בחודש מרץ הוזמנתי להתארח אצל הקהילה היהודית בשיקגו, אנשים משכילים,מקסימים, אוהבי ישראל וציונים עד מאוד, רצה המקרה ובדיוק הם חזרו מועידת אייפא”ק, בהתרגשות רבה הם סיפרו לי שנאמו להם בשבחה של אסדת הגז, מזרח תיכון חדש הם אמרו. בישראל נתגלה גז, ימכרו אותו לתורכים יעבירו את הצינורות גם למצריים כי זו עסקה טובה. ימשיכו את הצינור עד לבנון, כך למעשה יבטיחו שטרוריסטים צוררים לא יוכלו לפגוע בצינור הגז כיוון שגם אספקת הגז של מדינות האויב תהיה תלויה בו. באותו רגע הבנתי שהסיפור מכור, הוא לא נמכר אצלנו, הוא נמכר אצל הלוביסטים, הוא נמכר בכנסים אי שם במרחק, איפה שיושבים התורמים והנואמים. למעשה אפילו האמריקאים טובי הלב גיחכו כשסיפרו על האמונה בטוב ליבם של השכנים מצפון שלא יחבלו בתפארת התעשייה המקומית.

כששואלים אותי איך זה לחיות בישראל, אם זה כמו שנראה בחדשות, אני אומרת שאני גרה בכפר דייגים, בעיקר בגלל שלא תמיד קל להסביר קיבוץ. אני מספרת שאני גרה במקום הכי בטוח במדינה, וזה נכון, עובדה גם כשיורים עלינו טילים, הם מכוונים בדרך כלל לבתי הזיקוק בחיפה, לפעמים הם מנסים להגיע קצת יותר רחוק והולכים על תחנת הכוח בחדרה. חוף הכרמל פשוט לא אטרקטיבי מספיק, כשהחוף יפה כמו בתאילנד זה מרתק בשביל צילומי השלמות לפרק בהישרדות משמעותית יותר מאשר האופציה להצליח לפוצץ עץ דקל גדול אחד.

ושמעתי שהצינורות הם עסק בטוח, אבל גם שמעתי גם על מיכל האמוניה בחיפה שלפעמים ולא מודים שנודף. ועל כמות הילדים חולי הסרטן בעיר שלא נדע, ועל אחוז חולי הסרטן בשכונה הצמודה לארובות קיסריה שפעם בכמה שנים זוכה לעלות לכותרות. אבל אין הוכחה שזה בגלל הארובות, שמצידן בכלל מוציאות כבר עשן לבן וטהור ויפה כמו ענן מעל לביתנו על הר הכרמל. ואני למודת ציניות מספקת כדי לדעת שמישהו בדרך ינסה להרוויח עוד קצת ולבנות טיפה פחות טוב כי ממילא כבר מכרו את כולנו.

וסליחה בפני שומרי הבית שלא הגעתי למעגל המתופפים באהבה על חוף דור, אבל חיבוקים ותופים רחוקים ממני שנות אור. לפוליטיקאים שלנו יש חשבונות בנק בחו”ל, דרכונים זרים אזרחויות נוספות. הם לא צריכים לתכנן את הפיקניק בו ירוצו עם הנכד בחוף דור. מוזמנים להעתיק את ההאשטאג, הוא מתאים מהעפיפונים הבוערים בדרום ועד לצפון הרחוק, פוליטיקאים לא יקרים שלנו #מכרתםאתכולנו.

20180609_103445res

אסדת הגז

לטובת מי שפחות ציני ממני ועדיין מאמין שאפשר לשנות משהו, להלן תשובתם של “שומרי הבית” שעושים עבודת קודש בעיני

כתבת יפה מאוד!
אני מבינה שמעגלי מתופפים לא מתאימים לכולם,
נשמח לעזרה בכל אחד מהתחומים הבאים אם יתאים לך:
לחתום על העצומה שלנו ולהפיץ אותה, קישור לעצומה: כאן
לתרום לפרויקט ההדסטארט  שלנו ולהפיץ אותו,
להפיץ את המסרים שלנו בפייסבוק, טוויטר, אינסטגרם…
לארגן ערב הסברה בקרבת ביתך
להגיע לפעילויות ולהפגנות שלנו- אנחנו כרגע נמצאים בעיר האוהלים בהקמנו בתוך אתר העבודות של חברת נובל אנרג’י. זה לא הכי נוח להם, אבל אנחנו אוהבים את המקום. מוזמנת לבקר!
עיר האוהלים ממוקמת מזרחית לכביש 2 וצפונית לכביש 70, באזור העבודות של ריתוכי הצנרת של נובל אנרג’י.
ניתן להגיע למקום בשלושה דרכים:
1. ירידה מכביש 2 לכיוון צפון, מיד לאחר שעוברים את מחלף זכרון יעקב. יש דרך עפר שיורדת למקום. לא ניתן לפספס את האוהלים מכביש 2.
2. ירידה מאחורי תחנת הדלק בכביש 70, בנשיעה מערבה מצומת פראדיס לכיוון מחלף זכרון יעקב. נכנסים לתחנת הדלק ומאחוריה יש המשך לדרך עפר שמגיעה למקום.
3. דרכים חקלאיות שמגיעות אל מאגר המים- כניסה מכביש 7011.
שלחתי לך מיקום: , סע לכאן עם Waze: https://waze.to/li/hsvbc6y41x

עבודתה של תילי בר “ים שרוף”

תילי בר

עוד מהבלוג של עינבר שחק

תצוגה מקדימה

מבשלים זוגיות

יש סיכוי סביר שמופע מבשלים זוגיות הוא האתנחתה הקומית היחידה שהייתה לי השבוע, או השבועיים, מי סופר?, האמת לא ציפיתי, רק רציתי תירוץ לצאת עם אחותי. את הולנטיין ידעתי שהשותף שלי לא ישכח אלא לגמרי לא יספור, בעברי הוא אומר...

תצוגה מקדימה

המחיר היקר של החולצה הזולה

מחאת הקוטג' של קיץ 2011 נכשלה, האמנם? נדמה שמחירם של מוצרי המזון לא השתנה בהרבה עד עכשיו... מה שרובנו לא יודעים זה שבעקבות מחאת הקוטג' הורדו מכסות המכס למוצרים המיובאים מסין ונקבע רף מכס נמוך למוצרים המיובאים באמצעות...

תצוגה מקדימה

ארץ הבלונים

אני אוהבת תיאטרון, כל כך אוהבת שמשתדלת לא לזכור שהולכת רק להצגות ילדים כבר אי אלו שנים אוהבת לשבת ממש קרוב לבמה, אוהבת כמעט לגעת בשחקנים אוהבת להסתכל בזויות העיניים התכולות שיושבות לצידי ומנצנצות בחושך של האולם ...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה