הבלוג של עינבר שחק

עיצוב משנה מציאות

עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים... +עוד

עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/

עדכונים:

פוסטים: 62

עוקבים: 14

החל מיוני 2016

זוהי השנה השנייה ברציפות בה נערך פרויקט “חממת מפעל הפיס לאופנה” הזוכים של שנה שעברה מספרים שמבחינתם העזרה והתמיכה מטעם מפעל הפיס עדיין קיימים. זוהי עובדה קיימת שלא התפוגגה באותה המהירות של התמונות החולפות בפיד הפייסבוק בתום התצוגה

15/03/2017

זוהי השנה השנייה ברציפות בה נערך פרויקט “חממת מפעל הפיס לאופנה”,במסגרת הפרויקט מוזמנים מעצבי אופנה להגיש הצעות לעיצוב קולקציית הלבשה חדשה, הכוללת לפחות 10 מערכות לבוש. מתוכם נבחרים כ6-8 מעצבים הזוכים לפרס כספי, תמיכה ומנטורינג להתפתחות עסקית.

אז כמובן שהדבר הראשון שעשיתי כאשר הוזמנתי לתצוגת האופנה upcoming designers  היה להרים טלפון לזוכים של שנה שעברה. הפלוס הגדול בפרוייקט שנערך שנה שנייה ברציפות הוא האפשרות לקבל רשמים מהשנה החולפת, מהמציגים הקודמים

וזה מה שסיפרו על הפרוייקט רותם וניר מהמותג HANNA :

1

במפעל פיס ותרבות, ארגון שמטרתו לעזור ולקדם נושאים הקשורים בתרבות. השכילו לזהות את תחום האופנה המשוייך לתרבות ונזנח לחלוטין במענקים ובעזרה לאמנים. למעשה הזכייה כללה הרבה מעבר לפרס הכספי שגם הוא עזר בצורה בלתי מבוטלת כיוון שהזכייה טמנה בחובה את תהליך המנטורינג והליווי העסקי להגשמת הפריצה המבוקשת.בעצם כל מעצב שנבחר הגדיר לעצמו באיזה מטרות הוא מבקש להתקדם בעזרת הפרוייקט ולשם כוונו כספי הפרס. כך שהתצוגה בשבוע האופנה יפה ונוצצת ככל שתהיה רחוקה מלהיות העיקר בתוך התהליך.

רותם מספרת שכאשר הם זכו הם כבר עבדו במשך כשנה במותג הנושא את שמם, הזכייה היא זו שאפשרה להם לעבור סטודיו,לרכוש ציוד מתקדם לעבודה, ולבסס את הקולקצייה שלהם בהפצה מקומית. מעצבים נוספים השתמשו בקרש הקפיצה כדי לצאת מעבר לים. בנוסף היא ציינה לטובה את הזכות שנפלה בחלקם לעבוד עם קלודט זורע מעצבת האופנה בתהליך ההדרכה לקראת הפקת התצוגה.

החלק היפה ביותר הוא שמבחינתם העזרה והתמיכה מטעם מפעל הפיס עדיין קיימים. זוהי עובדה קיימת שלא התפוגגה באותה המהירות של התמונות החולפות בפיד הפייסבוק בתום התצוגה. סך הכל הם התבדחו על כך שאם רק היו יכולים היו שמחים לעבור את החוויה פעם שנייה.

למעשה נשמע שהעובדה שהם יכלו בשנה החולפת לבסס את העסק שלהם בארץ, היא זו שמאפשרת להם כעט לחלום הלאה על הפריצה לחו”ל שכבר ממשמשת ובאה בצורת זכייה בתחרות למעצבים מהאגן הים תיכוני בה זכו ביחד עם אלירן נרגסי,אף הוא זוכה פרוייקט מפעל הפיס בשנה שעברה. ובמסגרתה הם מוזמנים לשבוע מנטורינג וסדנאות במרסיי עם אושיות מובילות באירופה בתחום האופנה.

השנה זכו במסגרת הפרוייקט 6 מעצבים שנבחרו על ידי ועדה אמנותית מקצועית שהתמנתה על ידי מפעל הפיס התכנסה ובחנה את ההצעות שהוגשו. חברי הועדה האמנותית היו: דורין פרנקפורט, מאיה נגרי, ששון קדם, שחר אטואן, מוטי רייף, מיכל צ’יטיאט ודוד עדיקא.

6 המעצבים שנבחרו הם: סבינה מויאל מוסייב; אלישע אברזילדפנה פילוסוףנועה גור ונוי גוז עם המותג TRES; הילי יעקבי וארי שוסטרוביץ’ עם המותג HILI ARI; טלי קושניר (ט.ק); ענת משולם ודור חן עם המותג holyland civilians.

אלישע אברג’יל

סיים את לימודיו במחלקה לעיצוב אופנה ב”שנקר” ב- 2014 ונבחר לאחד מעשרת המעצבים הבולטים בעיתון “הארץ” אשתקד.

“SAVE US” הקולקציה החדשה של אלישע אברג’יל
  מציגה קווים המתחקים אחר הגוף הנשי וחוזרים באלמנטים שונים כמו בדפוסים פרחוניים שעוצבו במיוחד על ידי אלישע עבור הקולקציה , בחתכים היוצרים קווי מתאר חדשים לגוף ובחיבורים של חומרים שונים המדגישים את הטיפוגרפיה של הגוף הנשי

חומרים: רשתות, עורות, משי; סריגים: ג’רזי, פרנץ’ טרי; ניילון, לאמה (Lame) וריבים. כל פריט הגזרה שלו והחיבור שלו לקווי המתאר של הגוף מודגשים על ידי חיבור חומרים שונים .  משולב בג’רזי ומדגיש קימורים בגזרות צמודות המעניקות מראה רך וזורם.

הקולקציה משתמשת בחיבורים חדשים כמו שילוב של חומרים אטומים  כמו ניילון עם רשתות שקופות מעולם הספורט, חומרים יוקרתיים מסורתיים בשילוב עם חומרים טכנולוגיים, צבעוניות קונטרסטית ומחשבה על הגוף הנשי ומשחקים של ריחוק וקירבה אליו.

5 (2)

13 (1)

סבינה מוסייב

בוגרת ללימודי עיצוב אופנה ב”שנקר” והינה דור שלישי לחייטים אשר היגרו מבאקו, אזרבייג’ן, אזור עם מסורת טקסטיל עשירה שהשפיעה רבות על הגישה העיצובית שלה.

“PAUSE”- השפעת קולקציית הקיץ של 2017 נובעת מהכמיהה ההולכת וגוברת שלנו, בתוך הקצב המסחרר של החיים המודרניים, להאטה. בעיצובי הקולקציה ישנה התחברות לטבע, למקורות, לחומרים גולמיים ולא מעובדים ולטכניקות ידניות.

1 (1)

5 (1)

TRES

המותג TRES, נוצר על ידי שלוש בוגרות שנקר: נוי גוז, נועה גור ודפנה פילוסוף . המותג הוקם ב2014 זהו  מותג של נשים שמעצבות עבור נשים. בקולקציות נעשה שימוש של קווים נקיים, גזרות נשיות נינוחות ונטולות מאמץ, בדים טבעיים ואיכותיים והקפדה חסרת פשרות על גימור ותפירה.

1 (2)

IMG_2422

ענת משולם ודור חן הקימו יחד את המותגHOLYLAND CIVILIANS

הקולקציה, מגדירה ערכים וסגנון מתמשך בו מאמינים השניים, הפריטים נחשקים, לבישים וחסרי מאמץ, רלוונטיים ועל זמניים.HOLYLAND חולקת השפעות מקומיות לצד עיצובים מודרניים ועכשוויים, מעבדת מחדש אלמנטים מתרבות השוליים לפריטים אייקוניים שמתאימים לכל תקופה.

IMG_2344

IMG_2358

הילי וארי HILI ARI

הילי יעקובי וארי שוסטרוביץ’. הילי, בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה “בצלאל”, ארי בוגר בית הספר “מנשר” לאמנות.התפיסה העיצובית של המותג נעה בין קלאסיקה לעירוניות קיצונית. מאמינים במערכת יחסים ארוכת טווח עם הפריט אשר באה לידי ביטוי בהכוונה לקולקציה על-זמנית, שימוש בחומרים איכותיים ופריטים בעבודת יד המשולבים לצד גזרות נקיות. קולקציית החורף שלהם עוסקת בהעדר, בהיעלמות, בהפרעת סדר.

IMG_2388 IMG_2393

טלי קושניר

עד לשנת 2015, טלי עבדה כאסיסטנטית של המעצבת דורין פרנקפורט ובעידודה הקימה את המותג הנושא את שמה. קושניר הינה בעלת ארכיון ביתי של לבוש ואופנה ישראלי ששימש ברבות השנים למחקר, להפקות אופנה וקולנוע. הקולקציה נוצרה בהשראת ארכיאולוגיות, מחלוצות התחום: דיים קתלין קיניון ופרופ’ דורות’י גארוד ועבודתן החשובה בפלשתינה א’י בתקופת המנדט הבריטי. רבים מהבדים בקולקציה עברו תהליכי צביעה ידנית ממרקחות צבע טבעיות אותם רקחה טלי לבדה.

IMG_2430  IMG_2445

הדרך החוצה מהתצוגה המרגשת הרגישה כמו פגישת מחזור שנקרית שמחה ומאושרת. כשהגעתי לחניון גיליתי שהשארתי את האייפון שלי שלי על כסא התצוגה. בכל זאת עדיין מתרגלת לתפקיד הבלוגרית המצלמת מכל עבר. אז התקשרתי אליי, ענתה לי ענת ממפעל הפיס, כשמאבדים טלפון, ענת ממפעל הפיס זה כמעט כמו אראלה. קיבלתי הזמנה אישית למשרדים, סיור וטלפון חזרה. מסתבר שהיא כבר התקשרה לאחותי דרך שיחות אחרונות, וזו האופטימית חשבה שהיא כבר זכתה בכל הקופה.

IMG_2469

צילום מקצועי לתצוגה: אבי ולדמן

———-><———-><———-><———-

רוצים לראות מה אני עושה? בואו לבקר באתר הבית שלי

רוצים לראות אותי לייב? מוזמנים לערוץ היוטיוב שלי

הכי מעודכן האינסטגרם שלי

עוד מהבלוג של עינבר שחק

תצוגה מקדימה

המחיר היקר של החולצה הזולה

מחאת הקוטג' של קיץ 2011 נכשלה, האמנם? נדמה שמחירם של מוצרי המזון לא השתנה בהרבה עד עכשיו... מה שרובנו לא יודעים זה שבעקבות מחאת הקוטג' הורדו מכסות המכס למוצרים המיובאים מסין ונקבע רף מכס נמוך למוצרים המיובאים באמצעות...

תצוגה מקדימה

אופנה פסיכולוגיה וסטיילינג

אז מה זה באמת אומר להיות מעצבת תכשיטים בינלאומית ואיך הגעתי לחקור את הקשר בין העיתון שלנו לארון הבגדים? בעשר שנים האחרונות אני מציגה בתערוכות בארה"ב ואירופה, ואני בעיקר אוהבת לדבר עם כל מי שנמצא מסביב בתעשייה, זאת אומרת...

תצוגה מקדימה

נשים בצל הטקסטיל

מדינה נחשלת או לחלופין עשירה בכוח אדם עם שכר עבודה נמוך ותנאי שוק של עולם שלישי הופכת למעצמת טקסטיל, נשמע סיפור מוכר וידוע .היום סין מחר בנגלדש, האמת היא שגם אנחנו מדינת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה