הבלוג של ענבל

inbals

אני ענבל, אדריכלית, נשואה לארז, אמא של שתי נסיכות מעיין ורותם , חולה בטרשת נפוצה. כן חולה, כמה שזה לא מתאים לי לומר את זה. וזה הבלוג שלי

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מאפריל 2017

עכשיו כבר מותר לגלות שבתוכי קצת פחדתי מהלידה השנייה, אבל משהו לכל אורך הלידה הזכיר לי שחשוב להקשיב לעצמי גם בתוך ההמולה

08/06/2017

סוף היריון וחם ואני לא ממש מוצאת תנוחה נוחה

כמעט ונגמר שבוע 39 ואני כבדה ועייפה מתמיד. אמצע מאי ובחוץ כבר נהיה חם. לא טוב לי, כבד ומעייף. לא מוצאת את התנוחה שנוח לי ובכלל כבר מרגישה שאין מקום. מרגישה כבר שההיפופוטמיות משתלטת עליי. זהו היא כבר מוכנה ואני רוצה שתצא, כבר לא משנה לי באיזה משקל, העיקר שתצא כבר. בינתיים אני מבלה את הימים האחרונים בהתגלגלות מהסלון לחדר השינה ולעיתים גם לפינת העבודה כי אני חייבת להעסיק את עצמי בכדי לשמור על שפיות ושלא אתחרפן.

כנראה שחיכיתי לאמא שתבוא. היא כבר הודיעה לפני חודש שב- 28.5.17 היא תבוא. חשבנו שאפילו זה ייתן לנו זמן, אבל כנראה כל מה שהייתי צריכה זה שאימא תגיע. אולי זה הביטחון והשלווה מעצם הידיעה שהיא נמצאת והכל בשליטה ואני יכולה להתרכז בלידה. כנראה גם הקטנטונת הרגישה והבינה לבד שזה זמן טוב.

גבירתי, המים שלך ירדו

ביום ראשון לפנות בוקר התהפכתי במיטה כהרגלי, חיפשתי את המקום שיהיה לי נוח בו אך כמובן ללא הצלחה, לא שבאמת היו לי אשליות. השלב הזה של אוטוטו לידה, הוא שלב לא נוח, אני כבר יודעת. נשכבתי על הפוף הענק בסלון וכשקמתי ממנו (בקושי רב!) הם ירדו, המים. בארבע וחצי בבוקר. בסרטים ירידת מים היא תמיד דבר כל כך דרמטי, במציאות מצאתי את עצמי לא ממש בטוחה. כן ירידת מים, לא ירידת מים – איך יודעים? אז הערתי את ארז. הוא מיד קבע – הולכים לחדר לידה ועכשיו.

לא רציתי שמעיין תתעורר וכבר לא נהיה בבית, אז הערנו את מעיין ובישרנו לה שאנחנו הולכים להביא את “חמוצית”, השם שניתן לקטנטונת כשהייתה בבטן.

רותם בבטן ורותם כבר לא בבטן

נכנסים לחדר לידה                                                  

6:00 בבוקר – מגיעים לחדר הלידה ואני מציינת בפני צוות המיילדות כי ירדו לי המים ואני מעוניינת בחדר לידה כי בלידה הקודמת “זכיתי” ללדת בחדר צירים. נכנסים לחדר לידה, פתיחה של ארבע אצבעות.

6:30 – יושבת על כדור הפילאטיס עושה קצת התעמלות, סיבובי אגן, נשימות, – הנוהל. הרגשתי שהכל בשליטה, שאני לגמרי מנהלת את העניינים. וככה מצאתי את עצמי על כדור פילאטיס עושה טלפונים. דבר ראשון התקשרתי לנעמה ושחר להודיע להן שאני בחדר לידה. זה אולי נשמע קצת סוריאליסטי, אבל זה בדיוק מה שהרגשתי שאני צריכה לעשות. אחר כך ווידאתי עם רוזה שהיא לוקחת את מעייני לגן. אחרי שידעתי שהכל בסדר, נכנסתי למקלחת, כי נעמה המליצה וזה נשמע לי נכון.

7:00 – ביקור רופאים – האחות מציגה אותי “ענבל ענבר, ברקע MS “. הטייטל שמלווה אותי גם כאן בחדר הלידה, והם מביטים בהשתאות על הבחורה החייכנית שמקפצת לה בקלילות על הכדור בחדר הלידה. המיילדת ממליצה על פקיעת מים כי מסתבר שהם לא פקעו לחלוטין וזה מה “שמעכב” את הלידה, אני מחליטה שלא, לא רוצה התערבות כלשהיא, הנסיכה תצא בזמן שלה גם אם אצטרך לחכות עוד.

7:30 – הגוף מתחיל כבר לכאוב, אבל אני קשובה לעצמי. מרגישה שנכון לי להיות בתנועה כדי להפיג את הכאב. כן בתנועה, הפעם תנועה פיזית. כנראה שהמוטו הזה, שמלווה אותי בחיים, עוזר גם בלידה. המים פקעו לבד, פתיחה של 7 אצבעות, עכשיו מתחילים.

8:30 – הכאבים מתעצמים, כאבי בטן שמתחילים מהגב תחושת לחץ עוטפת אותי בכל הגוף והצורך להשתחרר גובר. מתחילה “לעבוד” לזוז להניע וכבר לא יכולה לדבר מתרכזת בעצמי בשחרור הכאב ובתנועה שמקלה על הצירים הכואבים. אני מרגישה את כל הגוף שלי ומתמסרת לאינסטינקטים ולרותם, המיילדת.

9:30 – הנסיכה שלנו נולדה! בלידה רגילה לחלוטין, ללא משככי כאבים וללא התערבות כלשהיא. אני כבר אחרי ושתינו מרגישות מצוין. והתחושה הזו של סיפוק ושל אושר מציפה אותי. הקשבתי לגוף שלי, עשיתי את זה נכון ועכשיו? עכשיו אני מקשיבה קצת לרותם, הנסיכה הקטנטונת שלנו. עוד מעט גם מעיין תהיה פה. ואני? אני אמא ענבל, אני כבר אמא לשתיים.

אנחנו משפחה של ארבעה!

עוד מהבלוג של ענבל

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...