הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 122

עוקבים: 13

החל מאוגוסט 2015

להקת המחול של מרק מוריס נותנת גוף למוזיקה נפלאה, אשר מנוגנת חי על הבמה. הרקדנים המיומנים מדייקים בהופעתם ומעלים מופע מלא יופי, קלילות והומור. הזדמנות מיוחדת לראות את הלהקה המצוינת הזו כאן אצלנו במשכן, בשתי תכניות שונות.

04/02/2016

להקת המחול של מרק מוריס מעלה שתי תכניות במשכן האמנויות. היצירות הן מתקופות שונות, החל בשנות התשעים של המאה העשרים וכלה ביצירה חדשה שהצגת הבכורה שלה הועלתה ביוני 2015. העבודות יעלו בתאריכים 2-6 בפברואר 2016.

ICHa160202_9859

מתוך Cargo, צילום: ענבל כהן חמו

מרק מוריס מדריך את הרקדנית לורל לינץ' ב"שלושה פרלודים"

מרק מוריס מדריך את הרקדנית לורל לינץ’ ב”שלושה פרלודים”

כל תכנית מורכבת מארבעה יצירות, מגוונות בסגנונן ומבוססות על יצירות מוזיקליות שונות. רקדניו של מוריס אינם צעירים מאוד, הצעירים בהם בני 24, והלהקה מפגינה בשלות ושליטה במגוון סגנונות. הריקוד מדויק ואלגנטי, עם סצנות ליריות יפיפיות ויזואלית ותנועתית. רוח של הומור וקלילות שורה על הריקוד – הרקדנים מחייכים, ולמרות המאמץ הפיזי הניכר שנדרש מהם, נדמה שהם מבצעים הכול בקלילות וללא מאמץ. גדולתו של מוריס היא בחיבור המדויק בין התנועה למוזיקה – לנגד עיננו המוזיקה קורמת עור וגידים, ונעה בתנופה על הבמה. 17 רקדנים ומוזיקה חיה בהרכבים שונים – פסנתר, כלי קשת, צ’לו בסולו ופסנתר ב-4 ידיים יוצרים גיוון מוזיקלי ומביאים עושר גדול אל הבמה.

ICHa160202_9735

מתוך Cargo, צילום: ענבל כהן חמו

ICHa160202_9877

מתוך Cargo, צילום: ענבל כהן חמו

ICHa160202_9836

מתוך Cargo, צילום: ענבל כהן חמו

מרק מוריס נולד בסיאטל ב-1956. שם גם למד מחול אצל כמה מורים נודעים, והופיע כרקדן מקצועי. הוא ייסד את להקתו MMDG) Mark Morris Dance Group) ב-1980 בניו יורק ומאז יצר עבורה 150 עבודות. מוריס אינו רק כוראוגרף גדול אלא גם מוזיקאי מוכשר. ב-2006 הוא החל לנצח על אנסמבל המוזיקה שליווה במוזיקה חיה את להקת MMDG. ב-2013 היה לרקדן והכוראוגרף הראשון שמונה אי פעם כמנהלו המוזיקלי של פסטיבל המוזיקה אוהיי בקליפורניה. המוזיקה החיה מהווה מרכיב משמעותי בהופעות הלהקה, המסיירת בעולם בלוויית המוזיקאים שלה, האנסמבל של מרק מוריס. למעשה, המוזיקה היא חוט השדרה של המופע, היצירות קלסיות בדרך כלל, והתנועה שזורה בהן באופן הדוק.

להקת המחול של מרק מוריס מקיימת בישראל 6 מופעים במסגרת הסדרה “מחול במשכן”.

ICHa160202_9577

מתוך “שלושה פרלודים”. צילום: ענבל כהן חמו

ICHa160202_9641

מתוך Cargo, צילום: ענבל כהן חמו

 בתוכנית א:

נפילה במורד המדרגות

יצירה משנת 1987, בביצוע 14 רקדנים למוזיקה של באך, סוויטה מספר 3 לצ’לו.

מחול באווירת ימי הבייניים, מלווה בתלבושות קטיפה אשר יצר מעצב האופנה אייזיק מזרחי.

Cargo

עבודה יפיפייה משנת 2005 לשבעה רקדנים ובשימוש במוטות. בלבוש מינימלי הרקדנים מעלות סצינות שמזכירות אנשי פרא בעלי חן.  על פי מוזיקה של דריוס מיו.

שלושה פרלודים

מחול סולו אותו רקד מרק מוריס עצמו במופע הבכורה בשנת 1992. מוזיקה: פרלודים לפסנתר מאת גרשווין, תלבושות בעיצוב אייזיק מזרחי.

Festival Dance

עבודה משנת 2011 ל-12 רקדנים, מוזיקה מאת הומל – שלישיית פסנתר.

ICHa160202_2072

בתכנית ב: 

Pacific

עבודה מ-1995 ל-7 רקדנים. בחצאיות ושמלות בשלושה צבעי יסוד אשר מעלים על הדעת מים, אדמה ואש הם יוצרים מחולות נפרדים ומשותפים. מוזיקה: שלישיית פסנתר מאת לו האריסון

נפילה במורד המדרגות (מופיע גם בתוכנית א)

Silhouettes

עבודה משנת 1999, לשני רקדנים למוזיקה לפסנתר שנכתבה על ידי ריצ’רד קאמינג.

The

הצגת בכורה, יוני 2015. 16 רקדנים במחול שנע בין רגוע לסוער, בתילבושות סאטן בצבעים רכים. מוזיקה: קונצ’רטו ברנדנבורגי מספר 1 מאת באך מעובד על ידי מקס רגר לפסנתר בארבע ידיים.

גלריית תמונות מרהיבות מתוך שלושה פרלודים וCargo תוכלו לראות בדף הפייסבוק שלי – כדאי לבקר.

הפקה בישראל רפי בן יעקב

בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה-תל אביב

כרטיסים בקופת האופרה 03-6927777 ובאתר  www.israel-opera.co.il

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה