הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 121

עוקבים: 13

החל מאוגוסט 2015

בחלל התחתון במוזיאון תל אביב, בין אודיטוריום לגלריה מתרחש המופע המסקרן של מאי זרחי ומיכל אופנהיים. המרחב בו הן נעות הופך לתיבת תהודה לצלילים שהן מפיקות.

10/01/2016

היצירה ״כן״ היא שיתוף פעולה בין מאי זרחי – כוראוגרפית ורקדנית שזוהי יצירתה הראשונה בארץ לאחר תקופה ארוכה בגרמניה, ומיכל אופנהיים – מלחינה, זמרת, אמנית קול, ופרפורמרית.

זרחי ואופנהיים משתמשות בחלל הקפטריה התחתונה במוזיאון תל אביב, בין האודיטוריום לגלריית האמנות, כתיבת תהודה. בין המקום של המוזיקה למקום של האמנות הפלסטית הן יוצרות מרחב חדש, מרחב של תנועה וצליל, שהוא גם מפגש בין שתי נשים יוצרות בעולמות שונים.

IMG_8680

המופע מתחיל במעין “חימום” – מאי ומיכל מחלקות את הקבוצה לשניים ומשחקות בקנון של מחיאות כפיים. משחק שתובע מהקהל הקשבה ומעיר את תשומת הלב לחלל המהדהד. לאחר מכן, הקהל מסתדר לישיבה במופע, סביב במה וירטואלית שמתפרסת על רוב החלל של אזור הקפטריה והמבואות. המעניין בבמה זו שיש לה עומק, וגם העמודים במרחק משמשים כאלמנט ויזואלי ותיאטרלי שניתן להסתתר מאחוריו. היוצרות מכוונות את הצלילים שהן מפיקות לפי קווי השבר של החלל הגבוה ויוצרות הדהודים שמזכירים לנו שמוזיאון הוא גם סוג של קתדרלה.

משחק מחיאות כפיים עם מאי זרחי. צילום: ענבל כהן חמו.

משחק מחיאות כפיים עם מאי זרחי. צילום: ענבל כהן חמו

במופע עצמו נעות זרחי ואופנהיים בדיאלוג – לעתים האחת נושאת את האחרת, לעתים הן יוצרות קומפוזיציה בין הגופים שלהם. הן נעות ולעתים עוצרות ונותנות גם לתנועה להדהד ולהמשיך. כל זה מתרחש בשקט (שגם הוא מהדהד בחלל הענק), או על רקע קולותיהן שמשתלבים זה בזה. התנועה, לפעמים נוגעת, במיוחד כאשר הן “מדברות עם האצבעות” במעין אוניסונו, ובחלק מהזמן אינה מצליחה ליצור עניין. אפשר לחוש שהמרחב התנועתי, בניגוד למרחב הקולי, מוגבל, כנראה מאחר ואופנהיים אינה מגיעה מתחום התנועה והמחול.

IMG_8673 IMG_8675 IMG_8679 IMG_8689

במצטבר, זהו מופע מעניין וחוויתי, שיש לו עוד אפשרות להתגבש בהיבט התנועתי, אך כבר מרתק מבחינה קולית וצלילית.

המופע “כן” יצא לפגרה קצרה ויחזור בהמשך למופעים נוספים במוזיאון תל אביב.

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה