הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 162

החל מאוגוסט 2015

שנה שנייה לפסטיבל מנורת לילה בנווה שאנן בתל אביב. בשכונה שמאכלסת כיום אוכלוסייה ותיקה עם אוכלוסיית מהגרים, אורות הפסטיבל מאירים את עגמומיות האזור.

29/12/2015

על פני רחובות נווה שאנן, השכונה הוותיקה שבין התחנה המרכזית הישנה והחדשה בתל אביב, התפרסו עשרות מיצבי אור ומופעי אמנות. ערב נעים של חורף יצר מרחב מזמין להסתובב ברחובות השכונה ולגלות בה פינות נסתרות, כמו הגינה הקהילתית שבה הוקם פלנטריום ארעי. לצערי המפה שחולקה במקום לא באמת הועילה, ומופעים רבים לא התקיימו במקום בו סומנו במפה. ועדיין, היה נעים להתקל במיצגים בפינות השכונה, בין בתים חדשים לישנים, בין זולות של המהגרים תושבי השכונה וגם בתי הזונות. הסיבוב הותיר אותנו רעבות, וזכינו לגלות גם מסעדה פיליפינית קטנה  וחביבה – ג’ואן, ולחוות אוכל זול וערך לחך בטעמים חדשים.

אחד המיצגים הבולטים בשטח, והחביב עלי ביותר היה “בית הרוחות” של שאול צמח. הקרנה מתחלפת של צבעים וצורות על בית פינתי, שגורמת לו להפוך בכל רגע לדבר אחר לגמרי.

IMG_8225

שאול צמח עם המיצג “בית הרוחות”

IMG_8218

עוד אפשר היה לראות חתול מטפס על העץ, זורח ומהבהב:

IMG_8193

מיכל אדרי אהרוני וגולן ברזובסקי – “חתול שחור”

אהבתי גם את “לב שאנן” – במגרש ריק בין הבניניים מונח פסל מואר בצורת לב – לדברי היוצרים זהו “אסטרואיד שפגע בבניין ועדיין זורח מחום הכניסה לאטמוספרה”. הפסל ממוקם נכון במגרש, וניתן לחשוב שרגע נחת על בניין והותיר אחריו הריסות.

IMG_8229

טל הויברגר ועידו רמון “לב שאנן”

אחד המיצגים הפעילים ביותר היה “מעלות בצל”, הפעלה אינטראקטיבית  שיצרו רוני זיס ואוריין שרוני. צילם של העוברים ושבים שנכנסים לאור הפנסים, עובר טרנספורמציה שמזמינה לשחק איתו, ללכת הלוך וחזור, לקפוץ ולרוץ.

רוני זיס ואוריין שרוני "מעלות בצל"

רוני זיס ואוריין שרוני “מעלות בצל”

במחווה לנמרוד של דנציגר, הציגה מיכאלה שפירו הקרנת וידאו על קיר שלם של לוחמת ועל כתפה עורב.

IMG_8204

מיכאלה שפירו על רקע עבודתה “נשימות רכות”

במגרש עפר פנוי, בנו לארה גבריאלי ודדי אליאס ביצה שחורה ומבעבעת. אפשר היה בקלות לדמיין שבאישון לילה באות המכשפות לרקוד מסביב לה ולרקוח קסמים אפלים.

IMG_8212

לארה גבריאלי ודדי אליאס “black swamp”

באירוע אינטראקטיבי נוסף, יצרה נעמי גומבל עץ חג מולד וירטואלי שאליו הוזמנו המבקרים להוסיף איחולים, לשתף בחוויות היום וברגשותיהם.

IMG_8228

נעמי גומבל “Testimonial Tree”

שכונת נווה שאנן היא מקום רב תרבותי, שלא מוצא מנוחה. התושבים הוותיקים מוחים על שינוי אופיה, בהפגנות וגם בדף הפייסבוק של האירוע. נקווה שאירועי התרבות האילו יסיעו להביא יותר אור למקום.

מנורת לילה התקיים ב24-26 לדצמבר.

לאתר האירוע: www.nightlightfest.org

 

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה