הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 143

החל מאוגוסט 2015

אנסמבל בת שבע מעלה ערב חדש, הכולל שתי עבודות – “ועדיין” עבודה חדשה מאת דניאל אגמי, יחד עם “Bill”, ביצוע מחודש ומקוצר לעבודה של שרון אייל וגיא בכר. הלהקה הצעירה בעלת איכויות מצוינות, ומעמידה מופע דינמי ומרגש.

14/12/2015

ועדיין

בחור ובחורה רצים זה אל זה משני צידי האולם, ואולי הם רצים זה כנגד זה? הם מתנגשים. מפגש שיוצר תנועה משותפת, והם נפרדים. ושוב, זוג אחר, תנועה אחרת, פרידה. ושוב. ואז – כאוס, מפגשים מתפרצים של זוגות – קשה לדעת לאן להתבונן קודם. הכול על רקע צלילי התנועה כשלעצמה, הצעדים, מפגשי הגוף, ללא מוזיקה. כך מתחילה “ועדיין” של דניאל אגמי. 

IMG_7378

צפינו בקטעים משתי היצירות שבערב החדש שעולה, בחזרה פתוחה לתקשורת, צפייה שהיא מוגבלת בטיבה ונותנת טעימה מהדבר ולא חוויה מלאה. נותרתי סקרנית לראות כיצד תתפתח היצירה בת 30 הדקות וכיצד נחווה יצירת מחול ללא מוזיקה. האם תוציא את הקהל מאזור הנוחות שלו? עד כה ההתחלה מבטיחה ומרתקת.

IMG_7415 IMG_7441

IMG_7445

דניאל אגמי, יוצרת “ועדיין”, סיפרה כי הריקוד נוצר עם מוזיקה, אבל בשלב מסוים החליטה להוריד אותה. “רציתי ליצור את המנגינה הנכונה מתוך התנועה עצמה. לרקדנים עצמם קשה ללא המוזיקה, אבל אנו עובדים בתוך אתגרים אלה. יתכן וגם עבור הקהל זה מאתגר, אך אני לא רוצה להכאיב לקהל, ושניפרד כועסים או עצובים, ומתוך כך אני פועלת”. אגמי מנסה שלא לבחור נושא אחד למופע – יש עיסוק ביחיד, בזוג ובקבוצה, שניתן היה לראות בקטע שראינו וגם נושאים נוספים שאגמי מתייחסת אליהם: “מתחת למים”, נשר. מעניין יהיה לראות כיצד יבואו לידי ביטוי.

BILL

בחלקו השני של הערב, גרסה מקוצרת של היצירה Bill, שיצרו שרון אייל וגיא בכר. היצירה שבמקום ארכה שעה, קוצרה וחודשה לגרסה בת 30 דקות. הקטע שראינו היה אנרגטי, ומצאתי שהתחבר בשפתו ליצירתה של אגמי, למרות שאילו יוצרות שונות ובתקופות שונות. במיוחד בלט לי הדבר בצילומים שצילמתי משני המופעים, בהם מצאתי רקדנים בתנועות דומות.

IMG_7614 IMG_7594 IMG_7569 IMG_7538 IMG_7618

מתוך "Bill" של שרון אייל וגיא בכר. צילום: ענבל כהן חמו

מתוך “Bill” של שרון אייל וגיא בכר. צילום: ענבל כהן חמו

אנסמבל בת שבע הוא מסגרת לרקדנים צעירים ומוכשרים. כ-1000 איש מגיעים למיונים ומתוכם נבחרים 16, למסלול תובעני בן שנתיים. הם מופיעים כל יום עם יצירות ותיקות של הלהקה כמו “כמויות” בפני קהל צעיר, ועם יצירות שנוצרות עבורם. לאחר שנתיים חלקם עוברים ללהקת האם וחלקם ממשיכים ללהקות מובילות אחרות. אין ספק שהברירה הקפדנית והעבודה האינטנסיבית ניכרות. מדובר ברקדנים בעלי יכולת תנועתית מרשימה וביצוע מצוין.

ועדיין” בכורה מאת דניאל אגמי

“BILL“מאת שרון אייל וגיא בכר (2010)

גרסה חדשה בת כ-30 דקות ליצירתם של שרון אייל וגיא בכר

בכורה: 17/12/15 מרכז סוזן דלל, תל-אביב

בביצוע רקדני אנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה:

איתי אקסלרוד, יעל בן-עזר, יותם ברוך, מאי גולן, עידו גידרון, צ’יאקי הוריטה, קלווין וו, לני חסין, סטפני טרויאק, מתן כהן, יערה לפיד, יונתן סימון, עמליה סמית’, קורינה פריימן, צ’אן וונג קים, קייל שוריך. תלמידים: אופל מרקוס, אביתר עומסי

תאריכי מופעים ומידע נוסף באתר להקת בת שבע.

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה