הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 163

החל מאוגוסט 2015

בתערוכה “פינפוינט”, מציגות האמניות הילה בן ארי ושפי בלייר צילומים, עבודות וידאו והצבה בחלל בנושאים הנוגעים לדימוי גוף ונשיות. לשמחתי גיליתי שגם ללא עירום ניתן לעסוק בנושא, ואפילו ביתר עוצמה.

10/10/2015

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם. בעבודות אילו יש ספק, האם הדבר מצולם או שנוצר דיגיטלית. פרחים, וגינות, איברים פנימיים ועוברים נובטים בגינתה של בלייר ויוצרים מרחב מופשט.

שפי בלייר: ממלכה ללא גופניות. ידיעה.

שפי בלייר: ממלכה ללא גופניות. ידיעה.

שפי בלייר: ממלכה ללא גופניות, גדילה

שפי בלייר: ממלכה ללא גופניות, גדילה

עבודותיה של שפי בלייר עוסקות במכוסה, בנסתר מן העין אך מגלה את צורתו. תמיד נקיות, כירורגיות כמעט. הגוף – כפי שהוא מתגלה מבעד לבד, כפי שהוא מתגלה באיבריו הפנימיים. אני מתבוננת בכרונולוגיית העבודות של בלייר שנמצאת באתר שלה, ורואה את עבודותיה מתנקות ומזדקקות לדבר נקי ומדויק יותר. אני מציצה בביוגרפיה ורואה רשימת תערוכות, והיכן היא מלמדת, ורואה שחסר כל מה שמעניין. מי היא שפי בלייר ומה מביא אותה לעסוק בחפצים נשכחים, חלקי גוף פנימיים, אנשים מכוסים?

שפי בלייר בעבודה קודמת - גן האיברים, ליל חצי ירח.

שפי בלייר בעבודה קודמת – גן האיברים, ליל חצי ירח.

הילה בן ארי היא אמנית מגוונת מאוד, בין עבודות חומריות במגזרות נייר וחוטים למבנים שעומדים בחלל, עבודות וידאו וצילומים. בתערוכה זו היא מציגה 3 עבודות וידאו, שהן כמעט צילומי סטילס. אישה שוכבת ליד חפץ שנראה כסרגל. היא זזה באי נוחות במקומה, אך התזוזה מינורית, ואין בעצם שינוי במצב. רגל של גבר נשענת על שאריות מתכת. ברגע הראשון נראה שמדובר בצילום, ואז מבחינים בזבובים המתעופפים וברטט השרירים של הרגל החיה. ידי אישה מגרדות תוף ומגרדות ומגרדות. הווידאו נע במעגל, ולא ניתן לראות את תחילתו וסופו. הדמויות נדונות להמשיך בפעולה שלהן לנצח. לנצח להימדד, לעמוד, לגרד.

הילה בן ארי: לוקרציה, סטיל מתוך וידאו. צילום: ג'וליו קניאנו

הילה בן ארי: לוקרציה, סטיל מתוך וידאו. צילום: ג’וליו קניאנו

הילה בן ארי, סטנד. סטיל מתוך וידאו. צילום: אסף סבן

הילה בן ארי, סטנד. סטיל מתוך וידאו. צילום: אסף סבן

בנוסף מציגה בן ארי בתערוכה הצבה של צינורות, שנראים כצינורות מתכת חלודים אך בעצם עשויים מנייר. העין שלנו מתחמקת מלהבחין בהצבה, והיא נראית כחלק מהשלד החשוף של הבניין, במיוחד בתערוכה שמוצגת באזור קריית המלאכה, אזור שעדיין שומר על אופיו המפעלי, לצד הגלריות המודרניות שצצו בו.

התערוכה בגלריה פינברג פרוג'קטס. למעלה אפשר להבחין בהצבה של צינורות ה"מתכת" של הילה בן ארי.

התערוכה בגלריה פינברג פרוג’קטס. למעלה אפשר להבחין בהצבה של צינורות ה”מתכת” של הילה בן ארי.

ICHa151010_5455

הרושם הוא של עבודות בשלות, ועבודת אוצרות מוצלחת בחיבור של שתי שפות שונות ליצירת תערוכה מעניינת בעלת שפה ברורה משל עצמה.

אוצרת: ים המאירי
תאריך נעילה: 24.10.2015
גלריה פינברג פרוג’קטס,

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

Thumbnail

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

דיקור מקום – מחול של שינוי

אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו הם זוג רקדנים החיים ויוצרים ביחד על הציר תל-אביב - דויסברג (גרמניה). שבה קיבלו סטודיו לעבודה ב-2001. לפני 4 שנים החליטו לחזור ולפעול בישראל, ותהליך הקליטה איטי. גם כך הם מרגישים כאן בבית, גם סרג'יו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים