הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 163

החל מאוגוסט 2015

בתערוכה ”אבני המקום” המוצגת בבית האמנים בתל אביב, יוצר חזי פנט מרחב בין עולמות החיים והמוות. בנגיעה רכה ועדינה הוא מצייר דיוקן של מקום, של זיכרון, של פרדה

28/10/2017

אני מכירה את חזי פנט מהמדרשה לאמנות, אבל עד עתה הכרתי רק את צילומיו בכביש 531, אליו היה יוצא פעם בשבוע עם חבר לתפוס רגעים של בוקר. הייתי בטוחה שהתערוכה תהיה קשורה לטיולים אלה, אך כששאלתי מה נושא התערוכה אמר רק “את תראי” ולא יסף.

פנט החל לצלם עם היוודע מחלתו של הנכד אביתר, שזמנו בעולמנו היה קצוב ומדוד. הנכד חלה בסרטן נדיר בגיל חצי שנה ונפטר בהיותו בן 4 בלבד. עם פטירתו המשיך פנט ללוות אותו בצילום בבית הקברות. הפרויקט הצילומי הוביל את פנט ללימודים במדרשה לאמנות, והעיסוק במוות ובזיכרון ליווה אותו גם שם.

בית הקברות בקיבוץ עינת הוא חילוני, ולמשפחות ניתן לבחור את האופן בו מונצחים יקיריהם, גם באופנים שגרתיים פחות. מהאור והצל שולף פנט רגעים דמויי חלום. בהדפסות מונוכרומטיות מספר פנט סיפור רבגוני, על געגוע, אבדן, פרידה.

מלאך אבן בעל גוף רך מציץ מתוך הסבך, השמש מבצבצת בין הענפים ויוצרת מנהרה של אור. צבעי האפור עדינים, ממלאים את התמונה בעדנה רכה.

חזי פנט, מתוך "אבני המקום"

חזי פנט, מתוך “אבני המקום”

יד מושטת אל הצופה, בוקעת בלבן מתוך השחור. האם היא מבקשת משהו? האם היא מחזיקה משהו? תוכן היד מוסתר מפנינו.

חזי פנט, מתוך "אבני המקום"

חזי פנט, מתוך “אבני המקום”

אבן זועקת את יגונה, כתם אור עדין על ספסל, רישום בלבן של עץ ששורש יורד אליו משמים. השתקפות אין סופית.

חזי פנט, מתוך "אבני המקום"

חזי פנט, מתוך “אבני המקום”

שתי טיפות מים זולגות מרגלי דמות שנראית כגמד או שדון. הרגליים מרחפות, כבר לא מייצבות ומקרקעות. הן רצות באוויר, על ריק. ומהן יורדות דמעות של מים, משקפות את מראות העולם.

חזי פנט, מתוך "אבני המקום"

חזי פנט, מתוך “אבני המקום”

חלק מהדמויים ישירים מדי לטעמי, ומשאירים פחות מדי מקום לדמיון – שני פנסים מאירים מתוך החושך, האותיות פ”נ הנתונות לשיני הזמן. הרמזים העדינים עדיפים על שלטי הכוונה.

משהו באופן שבו תלויה התערוכה התנגד לחווית הצפיה שלי – הדימויים לקחו אותי בריחוף למסע מסקרן שאין לדעת לאן יגיע, אך אופן ההדפסה והתלייה קרקע אותי למקום מוצק ונוכח. עם זאת מדובר בתערוכה פואטית ויפה, מומלץ.

מראה התערוכה "אבני המקום", צילום חזי פנט

מראה התערוכה “אבני המקום”, צילום חזי פנט

“אבני המקום”/חזי פנט

אוצרת: רונית שני

בית האמנים תל אביב

עד ל 18.11.17

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה