הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 163

החל מאוגוסט 2015

פסי גירש ויבגניה נוביקובה מציגות בגלריה העירונית ברחובות תערוכה יפה העוסקת בבדידות, במוות ובפגיעותו של האדם והאמן – דרך החיים שקמלו הן מציגות חמלה וכבוד לכל חי

25/10/2017

קורי עכביש דמיוניים מחברים בין צילומיה של פסי גירש לבין רישומיה של יבגניה נוביקובה. חוטים של כאב, של אבדן, של פגיעות. נדמה שהחוטים ממלאים את הגלריה בחיבורים דקים, נסתרים מהעין וגלויים ללב.

פסי גירש, אמנית מוכרת וותיקה מציגה יחד עם תלמידתה. שתיהן לא נולדו כאן ועברו כאן קליטה לא פשוטה וסיפור חיים מורכב. שתיהן עוסקת בקמל שהושלך הצידה. מה שלא קיבל תשומת לב בחייו מקבל כבוד וחמלה במותו.

יבגניה נוביקובה, "ללא כותרת", 2017

יבגניה נוביקובה, “ללא כותרת”, 2017

גירש מציגה צילומים מכמה סדרות של עבודותיה:

בסדרה מרתף כפורטרט שני צילומים גדולי ממדים שצולמו במרתף, שהופך לסטודיו – רקע קבוע עם אובייקטים מתחלפים. באחד מהם נראית מיטה – ליתר דיוק שלד של מיטה. מיטת קפיצים ללא מזרון, מהסוג ששבר את גבנו בצבא. המיטה ללא המזרון חסרת שימוש, אי אפשר לשבת עליה או לישון עליה. גוויה של מיטה. בצילום השני אגרטל עם גבעולים שמוטים, המזכיר ציורי ואניטס – החיים מיוצגים על ידי תנועת הגבעולים, אך האם אלו חיים או תנועת הרוח?

פסי גירש, "ללא כותרת", 2015

פסי גירש, “ללא כותרת”, 2015

פסי גירש, "ללא כותרת", 2017

פסי גירש, “ללא כותרת”, 2017

בסדרה מפיות תחרה מנייר, גירש מצלמת אובייקטים שונים על גבי מפית תחרה מנייר – אבן עם זרעי עץ שהופכת לחיה בעלת כנפיים, חלזון קטן שמטפס על קונכית חלזון גדול, יתושים בריקוד. התחרה והאובייקטים, כולם בני חלוף, כוכבים לרגע שחוזרים לאלמוניותם שניה לאחר הצילום.

בצילום שכאן אמנם אין מפית תחרה, אך היתושים המתים הופכים בעצמם לרשת תחרה עדינה:

פסי גירש, "ללא כותרת", 2017

פסי גירש, “ללא כותרת”, 2017

הסדרה בעלי כנף  מציגה ציפורים מתות בקומפוזיציות שונות. מרגשת במיוחד ציפור עם ראש לבן, החובקת בין כנפיה שני גוזלים מתים ובד לבן יוצר לה כנפיים לבנות של אור. היא מעלה בדעתי מלאך שנפל, מלא קדושה ועצב.

פסי גירש, "ללא כותרת", 2017

פסי גירש, “ללא כותרת”, 2017

יבגניה נוביקובה, ז’ניה בפי מכריה, היא רשמת מוכשרת. בעט דק היא רושמת קווים דקים ומתפתלים, הופכת את הצמחים והחיות שקרובים אליה כל כך לרקמת תחרה עדינה. נוביקובה עלתה לארץ בגיל 24 מרוסיה, באה לקיבוץ לעבוד ברפת, וגילתה שהמרחק מהמשפחה שנותרה מאחור אינו רק קשה אלא גם משחרר, ואפשר לה להגשים חלום ולהרשם ללימודי אמנות. הנייר מאפשר ליצור קומפוזיציות בלתי אפשריות בטבע, בין חוטי ברזל, פרחים יבשים פרפרים וחיות אחרות שהיא אוספת. כולם מתלכדים על ידי הנייר והעט.

יבגניה נוביקובה, "שיעור האנטומיה" חלק 1, 2017

יבגניה נוביקובה, “שיעור האנטומיה” חלק 1, 2017

אורה קראוס היא אוצרת מעורבת – תפקידה לא הסתכם בהזמנת אמניות לתערוכה ובחירת העבודות. היא סייעה לרקום את החוטים הדקים המחברים את העבודות, ולאמניות ליצור זו בהשראתה של זו, לתערוכה בה השלם גדול מסך חלקיו.

אורה קראוס (במרכז) בשיח גלריה בין פסי גירש (מימין) ויבגניה נוביקובה (משמאל)

אורה קראוס (במרכז) בשיח גלריה בין פסי גירש (מימין) ויבגניה נוביקובה (משמאל)

“מיתה יפה” / פסי גירש, יבגניה נוביקובה, צילום ורישום

אוצרת אורה קראוס

הגלריה העירונית רחובות

עד ל 10.12.17

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה