הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 163

החל מאוגוסט 2015

פסטיבל סרטי הילדים והנוער בסינמטק תל אביב נפתח בסרט דוקומנטרי מרגש על חיי ילדים ברחבי העולם. הפסטיבל הוא הזדמנות מצוינת לבלות עם הילדים זמן איכות ממוזג, להכיר תרבויות אחרות ולהיזכר שכולנו גם קצת דומים

19/07/2017

נעים לגלות כי פסטיבל סרטי הילדים והנוער מכוון קודם כל אל הילדים, ומתייחס אליהם בכבוד ובגובה העיניים. חבר השופטים בפסטיבל מורכב מילדים, ואת ערב הפתיחה הנחו שני ילדים מקסימים ברהיטות ובחן. אחת מהם, ביסאן אבו-לבאן, שרה את imagine של ג’ון לנון בעברית וערבית וריגשה את הקהל.

ביסאן אבו-לבאן שרה את imagine בשלוש שפות

ביסאן אבו-לבאן שרה את imagine בשלוש שפות

מיכל מטוס, מנהלת הפסטיבל, סיפרה שרבים מהסרטים עוסקים בפריצת גבולות. בהתרגשות ובדמעה שנגעה בקהל דיברה על זכות הילדים לתום ולחיים בטוחים.

מיכל מטוס, מנהלת פסטיבל סרטי הילדים, מתרגשת

מיכל מטוס, מנהלת פסטיבל סרטי הילדים, מתרגשת

גילה אלמגור, יו”ר הפסטיבל, נשאה ברכות וסיפרה על החזון – ליצור פסטיבל לילדים אשר יגיעו אליו ילדים מכל הארץ. חזון זה מתממש, וילדים רבים יגיעו מרחבי הארץ להקרנות בסינמטק, בתרומת קרן הידידות.

גילה אלמגור, יו"ר הפסטיבל

גילה אלמגור, יו”ר הפסטיבל

אירוע הפתיחה הסתיים בהקרנה חגיגית של הסרט התיעודי “בלעדינו אי אפשר” של הבמאית סיגריד קלוסמן. הסרט זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בפסטיבל סרטי הילדים הבין-לאומי של שיקגו, ובפרסים רבים נוספים. הסרט מלווה ילדים מכל העולם בדרכם לבית הספר – באוסטריה ובאיסלנד, בדרום אפריקה ובלאוס, בירדן ובפרו, ועוד מקומות על פני הגלובוס. חלק מהילדים מגיע לבית הספר בסירה, על מחלקיים, ברכבת, באוטובוס וגם על גבי חמור. עם כל השוני בתנאי חייהם, לכולם דאגות דומות לעתיד כדור הארץ, וחלומות דומים לעתיד בטוח.

בשנים האחרונות תפס פסטיבל סרטי הילדים והנוער בסינמטק תל אביב מקום מוביל בארץ וזוכה גם להכרה בינלאומית. הפסטיבל מאפשר לכל המשפחה לצפות בסרטים איכותיים המוקרנים רק במסגרת הפסטיבל. אני הולכת עם ביתי (שכעת היא כבר מתבגרת) כמעט מדי שנה, ובכל שנה אנחנו צופות בסרטים נפלאים ושונים מאוד מהסרטים ההוליוודיים שמציפים את מסכינו. האפשרות להכיר חיי ילדים בתרבויות שונות ולפגוש עלילות שונות בשפות קולנועיות אחרות מרתקת את שתינו.

בחמשת ימי הפסטיבל יוצגו עשרות סרטי ילדים הארץ ומהעולם: סרטים לכל המשפחה, בכורות מיוחדות, סרטי נוער שנבחרו על-ידי האקדמיה האירופית לקולנוע, סרטים ישראליים לילדים, סרטים תיעודיים וסרטים קצרים, וגם סרטים שילדים בעצמם יצרו.

במרכז הפסטיבל, תחרות בינלאומית הכוללת 8 סרטים בינלאומיים. בין הסרטים נמצא “בלעדינו אי אפשר” – סרט הפתיחה, וסרטים מצרפת, הולנד, מקסיקו, ספרד ועוד.

[youtube MViGYcyOhP4 nolink]

הפסטיבל מלווה בהפנינג לילדים – בכניסה מצאנו תערוכה מקסימה של “כיסלפי” – כסאות שעוצבו על ידי תלמידי בית ספר יסודי לפי אישיותו של כל ילד.

"כיסלפי" של תלמידי בית הספר היסודי יהודה המכבי ברחבת הכניסה לסינמטק

“כיסלפי” של תלמידי בית הספר היסודי יהודה המכבי ברחבת הכניסה לסינמטק

בין לבין מסתובבים בפסטיבל שחקנים בדמויות מספרי ילדים. מקסים במיוחד היה הנסיך הקטן, שדווקא לא היה קטן כל כך הפעם, וחיפש את הכבשה האבודה ובידו ורד אדום.

הנסיך הקטן מחפש את הכבשה

הנסיך הקטן מחפש את הכבשה

הפסטיבל הבינלאומי ה-13 לסרטי ילדים ונוער

סינמטק תל אביב

18-22 ביולי 2017

לאתר הפסטיבל

מנהלת הפסטיבל: מיכל מטוס

יו”ר הפסטיבל: גילה אלמגור

מנכ”לית הסינמטק: דינה פלד

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

Thumbnail

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים