הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 163

החל מאוגוסט 2015

בגלריה החווה מעצבים בגדים ברוח ספרי ילדים ובמוזיאון העיצוב תערוכת סאונד אינטראקטיבית – שתי אופציות לבילוי משפחתי בחולון לימי הקיץ החמים

13/07/2017

מוזיאון העיצוב בחולון והאוצרת מיה דבש לקחו על עצמם משימה שאפתנית – תערוכה בנושא סאונד שממוצבת כרב חושית ואינטראקטיבית. כבר ברחבת הכניסה למוזיאון מוצבים רמקולים לחויית הקשבה רב כיוונית שיוצרים כניסה מסקרנת לתערוכה.

בקומה התחתונה חדר האזנה מיוחד – ספות מזמינות שאפשר להשתרע עליהן ולהקשיב למוזיקה מקורית שנוצרה במיוחד לתערוכה ומושמעת ברמקולים יחודיים. על התקרה אפשר לראות דוגמאות גיאומטריות וגם צלליות של המאזינים על הספות. חוויה מיוחדת, במיוחד למבוגרים שמוכנים להאט ולהקשיב.

התקרה בחדר ההאזנה במוזיאון העיצוב. צילום: ענבל כהן חמו

התקרה בחדר ההאזנה במוזיאון העיצוב. צילום: ענבל כהן חמו

בקומה העליונה נמצא מרחב התצוגה המרכזי, ובו המוצגים ערוכים לפי ציר זמן – בתחילה רמקולים גדולים שמזכירים את הזמן בו הרמקול היה הרהיט המרכזי בבית, אלמנט עיצובי ומרכזי בו. בהמשך רמקולים קטנים וניידים שמתחברים לטלפונים הניידים בעיצובים שונים.

רמקולים גדולים ומעוצבים

רמקולים גדולים ומעוצבים

רמקול לאייפון של קמילה לי, עיצוב בחומרים טבעיים ובסגנון נוסטלגי

רמקול לאייפון של קמילה לי, עיצוב בחומרים טבעיים ובסגנון נוסטלגי

רדיו בצורת מערכת הרכבת התחתית של לונדון בעיצובו של יורי סוזוקי. תחנת כוח מיוצגת על ידי בטריה, ופינת הנואמים בהייד פארק על ידי רמקול

רדיו בצורת מערכת הרכבת התחתית של לונדון בעיצובו של יורי סוזוקי. תחנת כוח מיוצגת על ידי בטריה, ופינת הנואמים בהייד פארק על ידי רמקול

בשורה השלישית – דוגמאות למערכות סאונד אינטראקטיביות שאפשר לשחק ולגעת בחלק מהן.

משחק סאונד אינטראקטיבי - מציירים צורה, שמים אותה בתוך גלגל, ושומעים את המוזיקה שנוצרת

משחק סאונד אינטראקטיבי – מציירים צורה, שמים אותה בתוך גלגל, ושומעים את המוזיקה שנוצרת

קונסולת נגינה וכיוון צלילים שמאפשרת לבחור צלילים ולשלוט בגובה ובמשך שלהם.

קונסולת נגינה וכיוון צלילים שמאפשרת לבחור צלילים ולשלוט בגובה ובמשך שלהם.

חלק זה שאמור היה להיות גולת הכותרת של התערוכה חביב, אך קצת אכזב את בנותיי. מעט מדי מוצגים שאפשר להפעיל גרמו להן למצות את החוויה במהירות יחסית.

עוד נמצא בתערוכה תערוכת עיצוב תכשיטים מחלקי רמקולים של של הצורפת דנה חכים ברקוביץ’. הרשתות המכסות את הרמקולים ומאפשרות מעבר אויר וקול הופכות אצל חכים ברקוביץ’ למגוון של עיצובים, תכשיטים ואביזרים.

תכשיטים מחלקי רמקולים של  דנה חכים ברקוביץ’

תכשיטים מחלקי רמקולים של דנה חכים ברקוביץ’

במעבדת המוזיאון מוצגת תערוכה שעוסקת בחזרה בעיצוב, בהשראת הרפפטיביות במוזיקה, ופינת יצירה בה המבקרים מוזמנים ליצור כלי מוזיקלי. פינת היצירה נראית מזמינה מאוד, והחומרים בה טבעיים, אך ברוח המחזור החומרים בה משומשים, והכלים שיצרנו נשארים בה וממוחזרים לטובת המבקרים הבאים. קצת מאכזב שאי אפשר לקחת את היצירות המנגנות הביתה.

פינת יצירה לכלי מוזיקה במעבדת מוזיאון העיצוב

פינת יצירה לכלי מוזיקה במעבדת מוזיאון העיצוב

גלריה החווה היא גלריה השייכת לעירית חולון, וממוקמת במבנה ערבי עתיק ומשופץ להפליא. המקום נמצא במתחם חקלאי, פנינה בתוך אזור התעשייה של חולון. במקום מצאנו תערוכה קטנה ומזמינה באוצרותה של נורית טל-טנא. התערוכה מלאה ביצירתיות וחן – ציורים ובדים של נטלי פודלוב בהשראת סיפורי ילדים, וכן  בגדים וכובעים מלאי השראה.

בד מודפס בעיצוב של נטלי פודלוב בהשראת מסיבת התה של אליס

בד מודפס בעיצוב של נטלי פודלוב בהשראת מסיבת התה של אליס

ירון מינקובסקי מעצב תלבושת בהשראת “הזחל הרעב”, סיפור מצויר של אריק קרל, שהיה אחד האהובים בביתנו כשילדי היו קטנים. הזחל אוכל כל יום מאכל אחד יותר, וכך מלמד את הילדים לספור. אצל מינקובסקי הזחל משאיר את עקבותיו בחורים שבעלים, ומופיע גם בצורת הזחל וגם בצורת הפרפר.

"הזחל הרעב" של ירון מינקובסקי בהשראת אריק קרל

“הזחל הרעב” של ירון מינקובסקי בהשראת אריק קרל

ברק חודריאן עיצב שמלה בהשראת “הפיל שרצה להיות הכי” – שעוסקת בשאיפה ליותר ובמגלומניה.

ברק חודריאן, שמלה בהשראת "הפיל שרצה להיות הכי"

ברק חודריאן, שמלה בהשראת “הפיל שרצה להיות הכי”

ושני פרטים אחרונים מתוך התערוכה הצבעונית -

מאור צבר יצר כובע בהשראת “פרפר נחמד”, שירה של פניה ברגשטיין. בניגוד לעולם התם והיפה של ברגשטיין, אצל צבר הפרפר נמצא בסכנת בליעה, ולא ברור אם יוכל לדלג לפרח הבא. מאחוריו נוכל לראות שמלה של נעמה בצלאל, בהשראת שלגיה. סגנון השמלה מזכיר את הדמות המאויירת, אבל הצבע הוא צבע נשי לוהט. שלגיה בשמלה אדומה מחזירה את המיניות לסיפור התמים על שלגיה שנמה לה בין שבעת הגמדים.

כובע "פרפר נחמד" של מאור צבר ומאחור שמלת שלגייה של נעמה בצלאל

כובע “פרפר נחמד” של מאור צבר ומאחור שמלת שלגייה של נעמה בצלאל

סאונד

מוזיאון העיצוב חולון

אוצרת מיה דבש

עד 28.10.17

סיפורים לפני השינה

גלריה החווה, חולון

אוצרת נורית טל-טנא

עד 31.8.17

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

Thumbnail

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים