הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 141

החל מאוגוסט 2015

כמויות, מופע ותיק של אנסמבל בת שבע, עדיין מרתק את הקהל הצעיר. בשפה קצבית ותוססת מכיר נהרין לילדים את שפת המחול, עם חיבור לקרקס, אקרובטיקה וקריצה לסרטים

13/03/2017

המופע “כמויות” אתו מופיע אנסמבל בת שבע מאז 2003 מיועד לגילאים הצעירים ומצליח לרתק אותם. במשך המופע בן 50 הדקות לא הייתה הפרעה אחת, השג מרשים כשמדובר בקהל שגילו נע בין 4 ל-8 (מלבד ההורים).

הקהל יושב מארבעת צדי האולם, בשתי שורות. הרקדנים יושבים במקומות השמורים להם על ספסלי הקהל. כל ילד רואה ויושב קרוב מאוד לאחד הרקדנים, וכבר מתחילה מעין הכרות קרובה יותר, שנראה שהיא מטרת האירוע. הרקדנים לבושים בתלבושת אחידה שמזכירה תלבושת בית ספר לנוער מתמרד – חולצות לבנות וגרביונים קרועים.

מופע בקרבה לקהל. צילום: ענבל כהן חמו

מופע בקרבה לקהל. צילום: ענבל כהן חמו

יש תנועה בין סולו לתנועה כללית, בין יוניסונו לתנועה אישית. קטעי הריקוד קצרצרים – הרקדנים קמים, מחוללים ויושבים חזרה. נראה שמשך התנועה מתאים למשך הריכוז של הקהל הצעיר – התפרצות והפסקה.

ברגע יפה במיוחד ידו של אחד הרקדנים מכה אותו במפתיע בסגנון ליצני. הקהל הצעיר מזהה מיד את האפקט הליצני, גם בלי האיפור והאף האדום, ומתחיל לצחקק. הסצנה הופכת לקטע מחול שמבוסס על אותן תנועות ליצן.

שילוב של ליצנות ומחול ב"כמויות". צילום: ענבל כהן חמו

שילוב של ליצנות ומחול ב”כמויות”. צילום: ענבל כהן חמו

הרקדנים לא רק יושבים בין הקהל, אלא גם מזמינים את הילדים לנוע אתם. כל רקדן מלמד את הילדים את תנועת המחול שלו בסבלנות ובהקשבה. לכל ילד יש אפשרות להצטרף לריקוד, וכולם הופכים לחלק מהאירוע.

שילוב ילדים במופע. צילום: ענבל כהן חמו

שילוב ילדים במופע. צילום: ענבל כהן חמו

אנרגיה מתפרצת. צילום: ענבל כהן חמו

אנרגיה מתפרצת. צילום: ענבל כהן חמו

רקדני האנסמבל מפגינים יכולת מצוינת. צילום: ענבל כהן חמו

רקדני האנסמבל מפגינים יכולת מצוינת. צילום: ענבל כהן חמו

המופע מנסה להתקרב לילדים בדרכים רבות – דרך התלבושות, משך הזמן הקצר של כל קטע, גיוון במוזיקה – בקצב ובעצמה, החיבור לליצנות שילדים מכירים והחיבור למחול, האפשרות לכל ילד לקום ולנוע, כל אלה עובדים יפה ויוצרים חיבור מצוין עם הקהל הצעיר. נדמה כי הוויתור הוא דווקא על המבוגרים, אשר מקבלים יצירה שטחית במידת מה. אם לשפוט לפי המתבגרת שבאה איתי לאירוע, גם מתבגרים עלולים להתחבר פחות.

סיום אקרובטי למופע כמויות. צילום: ענבל כהן חמו

סיום אקרובטי למופע כמויות. צילום: ענבל כהן חמו

כמויות מאת אוהד נהרין

בביצוע 14 רקדני אנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה

50 דקות ללא הפסקה

נוצר לאנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה בהשראת “ממותות” ו”משה” מאת אוהד נהרין

המופעים הבאים באתר בת שבע

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה