הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 123

עוקבים: 13

החל מאוגוסט 2015

ענבל פינטו ואבשלום פולק, זוכי פרס שרת התרבות למחול, מעלים מחדש את ”עטוף”, יצירה מוקדמת של הלהקה. הזדמנות מחודשת לצפייה בפנינה מחולית-תיאטרלית קסומה, לקטנים ולגדולים כאחד

07/11/2016

היצירה “עטוף” של פינטו ופולק עלתה לראשונה בשנת 1997 וזכתה בפרסים רבים.  פינטו ופולק החליטו לחדש אותה בשנה שעברה ולהציג אותה מחדש לקהל הצעיר והמבוגר, ולא ברור מי ייהנה יותר. ענבל פינטו ואבשלום פולק, זוג יוצר ביחד ולחוד, זכו בימים אלה בפרס שרת התרבות למחול, על יצירתם “פרח קיר”.

ב”עטוף” אנו מבקרים בארץ פלאות מופלאה, בה הכול יכול לקרות. ריקוד של רגליים, שיחה על ספסל בשפת הקליקים, תרנגולת בעלת שתי ראשים, מקהלה בעלת רגליים ארוכות. זוהי יצירה הפונה לכל המשפחה עם רגעי קסם קטנים ומהודקים.

האם זו תרנגולת? צילום: א. פולק.

האם זו תרנגולת? צילום: א. פולק.

המופע נפתח במחול של רגליים. רק הרגליים נעות ורוקדות לקצב קליקים עדין. לאט אנו מגלים שהרגליים מחוברות לרקדניות, דואט בו הן חלק מישות נעה אחת וגם בדיאלוג בינהן.

דיאלוג ודואט. צילום: א. פולק.

דיאלוג ודואט. צילום: א. פולק.

גברת בשמלה אדומה כותבת במכונת כתיבה אשר מחוברת לגבו של המזכיר שלה, אשר כורע על ארבע. מקצב מכונת הכתיבה נותן קצב לריקוד בתוך התמונה הסוראליסטית.

מקהלת הענקים יוצרת אנתנחתה קומית.

מקהלה בגבהים שונים. צילום: א. פולק.

מקהלה בגבהים שונים. צילום: א. פולק.

אחד מחוזקיה הוא שפת המחול של הלהקה שנראית כאן במיטבה – לכל דמות את ההליכה שלה, את הצעדים שלה, שמשלימים את דמותה. הרקדנים בעלי יכולת גופנית מצוינת, מסוגלים לכול, ותוך כדי ריקוד מצליחים גם ליצור מנגינת קליקים תואמת אשר נותנת מקצב לתנועה. התלבושות נעות על הציר הלבן – אדום, ומעוצבות להפליא. אין ספק שאנחנו ביקום נפרד, תיאטרלי, הומוריסטי, אחר.

מתוך "עטוף". צילום: א. פולק.

מתוך “עטוף”. צילום: א. פולק.

עטוף” נוצר לדבריה של פינטו בהשראת העיר ניו יורק בה התגוררה במשך מספר שנים. הסאונד האורבני, היופי והכיעור, הרעש מול השקט, הניכור והצורך למצוא אהבה שנמצאים בעיר זה לצד זה. סירטו של  הבמאי הצרפתי ז’אק טאטי, “הדוד שלי“, היוה אף הוא מקור השראה. למענכם, הבאתי קטע קצר מתוך הסרט, שימו לב לסאונד הנפלא ולקליקים העדינים, תמצאו הד להם במופע.

embedded by Embedded Video

הדמויות בעטוף  מחפשות אהבה, קרבה וקשר.  הן נעות מתמונה לתמונה, כאשר צבי פישזון המוכשר נותן את הסייד קיק שמחבר ומניע בין התמונות. ביקום הקסום לא נוצרת עלילה שניתן לעקוב אחריה, רק רגעים מתוקים ומפתיעים. לטעמי חוט מקשר היה מחזק את היצירה כפי שקורה ביצירות אחרות של פינטו ופולק, (למשל “אבק” המצוינת)  אך גם כך העבודה מקסימה.

עטוף

להקת המחול ענבל פינטו ואבשלום פולק

מידע נוסף באתר הלהקה

כרטיסים: סוזן דלל

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה