הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 140

החל מאוגוסט 2015

הבמאי פרשנט נאיר מציג סיפור של הגירה שנע בין אגדה לטרגדיה, בין אמת לשקר. זהו סיפורה של הודו שלו – יפה ונקיה, שאנשי הכפר בה תמימים ואנשי העיר טובי לב. סרט מקסים שהיה חביב הקהל בפסטיבל סאנדנס 2015.

30/08/2016

הכפר ג’יטבאפור מקום ציורי ואגדתי במקצת, הכול בו נקי ומסודר וכולם עובדים לפרנסתם. אין עניים ועשירים, אין סכסוכים ומריבות, רק חיי עבודה פשוטים. הסרט נפתח כאשר אודאי, אחיו הגדול של רמקנט נוסע לאמריקה – “אומריקה” בפיהם של תושבי הכפר.  על רכב מקרטע שנראה כמו הכלאה שלא עלתה יפה בין טרקטורון לעגלת סוסים, הוא יוצא מהכפר אל העיר הגדולה בעולם. אמו והכפר כולו מחכים לשמוע על ההצלחה שלו בעולם הגדול, אך החדשות מבוששות להגיע. האם נכנסת לדיכאון ומדמיינת את הרע מכל ולפתע מגיע המכתב הראשון – מלא בתמונות וסיפורים על הארץ המופלאה בה הכול מוזר וגדול יותר. רמקנט הקטן מוקסם והולך לבית הספר כדי ללמוד לקרוא את מכתביו של האח. מכתב אחרי מכתב מגיע, והמשפחה נהיית מכובדת בכפר בזכות הצלחתו של בנה.

המשפחה ובני הכפר קוראים במכתב של הבן

המשפחה ובני הכפר קוראים במכתב של הבן

הבמאי פרשנט נאיר מספר: “התושבים בכפר הקטנטן הזה יוצרים להם דימוי משלהם לאמריקה, המבוסס על תמונות ומכתבים שמגיעים משם. הם יוצרים את הסטראוטיפים של עצמם, ומניחים הנחות שונות על המקום המרוחק הזה בדרך שבה כל אחד מאתנו עושה כל יום. מההתבוננות בהם אנחנו מתחילים לשאול מה יותר אקזוטי חגיגות הארבעה ביולי או מקדש הינדי, התאבקות בבוץ או טורבן סיקי, תחרות אכילת  נקניקיות או צום בכל יום שלישי. הסרט הוא גם על איך תרבויות שונות מתייחסות אחת לשנייה ועל איך דבר שהוא מקובל ונורמלי בחלק אחד של העולם נראה לא רגיל ואף אקזוטי במקום אחר. ”

סוראג' שארמה בתפקיד רמקנט וחבריו קוראים מכתב ששלח האח

סוראג’ שארמה בתפקיד רמקנט וחבריו קוראים מכתב ששלח האח

בעקבות טרגדיה במשפחה, מתגלה סוד שמור, ורמקנט נוסע אל העיר הגדולה לחקור אודותיו. הוא מגלה את העיר, את אנשיה, סמטאותיה ופושעיה. הוא מתאהב בנסיכה השכונתית, וכמו באגדות, היא מחזירה לו אהבה. קשה לספר על הסרט בלי לחשוף את פיתולי העלילה, שהם ליבו וחבל יהיה להכיר אותם מראש. עוד סודות מתגלים במהלך הסרט, ומצליחים להפתיע את הצופה המורגל בעיקר בעלילות דרמה מהסוג ההוליוודי. על הסרט משוך חן רב, בזכות הגיבורים האנושיים שלו. הבמאי מציג את דמויותיו בהמון חמלה, גם כאשר הוא מציג את טעויותיהן ואשליותיהן.

רמקנט (סוראג' שארמה) וחברו הטוב לאלו (טוני רבולורי) בעיר הגדולה

רמקנט (סוראג’ שארמה) וחברו הטוב לאלו (טוני רבולורי) בעיר הגדולה

הבמאי מספר כי הסרט הוא על הגירה: “קודם כל “אומריקה” הוא סיפור על אנשים שמוצאים את עצמם חיים במדינות שהן לא שלהן. לעתים זה נובע מסיבות שהן הרבה מעבר לשליטתם. רציתי לחקור את נושא ההגירה, אבל לא בדרך הרגילה שמתייחסים אליו. במקום להתעסק בכל הקשיים שעומדים בפני המהגרים והמאבקים שלהם כשהם מגיעים למדינת היעד שלהם, רציתי לנסות להבין מה קורה עד לרגע בו הם מחליטים להגר. מהם המקורות והסיבות לתופעה הזו. רציתי לספר סיפור על אדם שבסופו של דבר עובר לחיות בארץ אחרת בשל סיבות שלא קשורות למלחמה, מצב כלכלי, רדיפה או בצע כסף. הגיבור שלי מחליט להגר לאמריקה אפילו שזו לא הייתה מעולם השאיפה שלו. הוא עושה את זה מסיבות מאוד מורכבות, ועם זאת כל כך בינלאומיות – כדי לזכות באהבתה של אמו.”

רמקנט (סוראג' שארמה) בכפר, רגע לפני שעליו להתבגר ולגלות מה שהוסתר ממנו.

רמקנט (סוראג’ שארמה) בכפר, רגע לפני שעליו להתבגר ולגלות מה שהוסתר ממנו.

זהו סרט קאמרי, על אנשים שחיים את היום יום ללא מעשי גבורה או דרמות גדולות. סוראג’ שארמה (רמקנט) המוכר לנו מהסרט “חיי פיי” גורם לנו לתהות באופן מתמשך מה תהיה פעולתו הבאה. הסרט מצולם נהדר, הודו נראית בו נקייה ומטופחת, הכפר כמקום חם ומזמין והעיר שוקקת. הוא אינו מתפתה לעלילה בה מושגת בסוף אהבה או הארה. מעשיהן ואופיין של הדמויות אינן מפורשים עד הסוף, זו חולשתו אך גם כוחו – הוא משאיר סימני שאלה, לפעמים מיותרים ולפעמים הם אלו שגורמים לך להרהר בו שוב. הסוף אף הוא משאיר את כל הקצוות פרומים – מה יקרה עם רמקנט, מה יקרה עם אמו, אחיו, חבריו, אהובתו?

טריילר:

embedded by Embedded Video

“אומריקה”

במאי: פרשנט נאיר

הודו, גרמניה 2015

הינדי, תרגום לעברית ואנגלית.

החל מ- 8 בספטמבר בקולנוע כוכב רמת השרון, בסינמטק תל אביב וברחבי הארץ.

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה