הבלוג של ענבל כהן חמו

בגוף הצילום – צילום, אמנות, תרבות

צלמת, יוצרת, מאמנת אישית וגם פעילה חברתית לפעמים. אשתף אתכם באירועי תרבות מעניינים שאפגוש - אפשרות להציץ לחוויות חדשות.

עדכונים:

פוסטים: 145

החל מאוגוסט 2015

חג האביב בפתח וקצת אחריו יחל פסטיבל דוק-אביב, חגיגה של סרטים דוקומנטריים. תחת הנושא “אי-סדר עולמי חדש” יוצגו 110 סרטים בעשרה ימים בסינמטק ובמתחמי הקרנה שונים פתוחים לקהל.

19/04/2016

במשך עשרה ימים מרוכזים בחודש מאי (19-28 לחודש) יוצגו בסינמטק תל אביב 110 סרטים דוקומנטריים שנבחרו בקפידה.

נושא הפסטיבל השנה: “אי-סדר עולמי חדש” – סרטים העוסקים בגבולות הפיזיים והחברתיים הקורסים, בפערים הכלכליים המעמיקים ברחבי העולם, בגלי הפליטים והמהגרים, מלחמות האזרחים, הטרור העולמי ובהתפרקות הסולידריות החברתית.

הוזמנתי להקרנת עיתונאים של הסרט “הפחד מ-13 “ אשר מוקרן במסגרת התחרות הבינלאומית, שם מוזר ונושא שנשמע לי קשה – סיפורו של פושע מורשע ברצח אשר לאחר שנים של ערעורים ודחיות של הוצאתו להורג, מבקש לבטל את כל העתירות שהגיש, ולבצע את פסק הדין. ובכל זאת, הימרתי ובאתי, והרווחתי בגדול. זהו אחד הסרטים היפים וטובים ביותר שראיתי. הסרט מוגש בבימוי מבריק ומינימליסטי. הדמות היחידה המופיעה בסרט היא של הנידון למוות, ניק יאריס, אשר מספר את סיפורו ישירות למצלמה. בלשון עשירה ובטון רך, סיפורו נגלל לפנינו, בעזרת צילומי אילוסטרציה מעולים אשר מעלים לפנינו תמונות שונות מחייו. במשך כל הסרט הצופה מנסה לפענח – האם אנו מתבוננים ברוצח מתועב המנסה לקנות את ליבנו עם סיפור מרתק ונוגע ללב, או באדם שאכן ביצע גניבה ושוד, אך לא רצח ואונס בהם הואשם? מי הוא ניק יאריס? הסיפור לא מרפה מהצופה לרגע, בזמן שהוא מנסה לפענח לעצמו מה עליו להרגיש מול הקלוזאפ של יאריס הניבט מולו, קרוב קרוב. זהו סרט מרתק, ולא אגלה כאן כיצד הוא מתפתח, אך הוא מעלה שאלות קשות על האופן בו אנו מטפלים באנשים שפשעו. אל תחמיצו!

הפחד מ-13 – הטריילר:

 embedded by Embedded Video

עוד על הפסטיבל:

הסרט הפותח של הפסטיבל: “החולמים מבבילון” –סיפורם של חברי להקת ברייקדאנס מאשדוד החולמים על הצלחה בינלאומית, סרט הביכורים של רומן שומונוב.

קטגוריית סרטי מאסטרים מציגה סרטים חדשים של במאים גדולים. בין הסרטים בקטגוריה:

  • “אש על המים” של הבמאי גי’אפרנקו רוסי, זוכה פרס דב הזהב בפסטיבל ברלין.
  • ״בין גדרות״, סרטו של אבי מוגרבי שיוקרן יחד עם ההצגה של תיאטרון מחוקק חולות בהשתתפות קבוצה מעורבת של שחקנים מבקשי מקלט וישראלים.
  • “ג’ונון”, סרטו של פול תומס אנדרסון על פרויקט מוזיקלי בהשתתפות שי בן צור וג’וני גרינווד

 

בתחרות הסרטים הבינלאומית ישתתפו 12 סרטים, ויפתח אותה “הסרט השמח” על החיפוש אחר האושר של המעצב סטפן זייגמסטר.

תחרות עומק שדה מיועדת לסרטים בעלי חזון יצירתי יוצא דופן. את התחרות יפתח הסרט ״LoveTrue״ של הבמאית הישראלית זוכת פסטיבל טרייבקה, עלמה הראל. הראל תתארח בפסטיבל וגם תכהן כשופטת בתחרות הישראלית.

מתוך Love true של עלמה הראל. צילום: DOGWOOF

מתוך Love true של עלמה הראל. צילום: DOGWOOF

במסגרת סרטי פנורמה יוקרן הסרט המדובר “Strike a Pose” על סיפור חייהם של הרקדנים שליוו את מדונה בסרט אמת או חובה, “החיים, סרט מצויר” על סיפורו המופלא של ילד אוטיסט שלמד לתקשר עם הסביבה דרך סרטי וולט דיסני ועוד.

בין הסרטים העוסקים באמנות: “מוזיקה של זרים: יו יו מה ואנסמבל דרך המשי” על הפרויקט המיוחד של  של הצ’לן הנודע יו-יו מה המפגיש מוזיקאים מסוריה, ספרד, סין, ארה”ב, איראן וישראל ליצירה משותפת.

אורחים מיוחדים בפסטיבל הם הבמאית אונדי טימונר שתגיע לרגל הקרנת הבכורה של סרטה: “ראסל בראנד– הנה הוא בא”, והבמאי ניקולאס גיירלהאלטר אשר 3 מסרטיו יוקרנו, וביניהם בכורה לסרטו “הומו סאפיינס”.

גם מקומו של הקהל הצעיר לא נפקד: “הדוק הבא” – 3 סרטים שנוצרו עבור בני נוער, דוקו יאנג – סרטים של תלמידי פנימיות, דוקצעיר – סרטים של מגמות קולנוע בארץ, והקרנות סרטי ילדים ולכל המשפחה.

הסרטים יוקרנו בסינמטק וכן ב- 12 מתחמי הקרנה בכל רחבי תל אביב, בהן ההקרנה חופשית לקהל – כיכר הבימה, מרכז קהילתי בית דני, שכונת התקווה, המרכז הקהילתי הערבי יהודי ביפו, גג בנין עיריית תל אביב-יפו, גג WeWork, גינת לוינסקי, מקום לשבט – בר קיימא, בית רומנו, מרכז נא לגעת, פיקניק ליטל איטלי– שרונה תל אביב וארטפורט.

לאתר הפסטיבל: http://www.docaviv.co.il/2016

עוד מהבלוג של ענבל כהן חמו

תצוגה מקדימה

אנימטורים צעירים מייצגים את ישראל

פסטיבל balkanima בסרביה מאגד סרטי אנימציה מאזור הבלקן ומאירופה, ומציג אוסף סרטים איכותי במיוחד, חלקם עתירי תקציב. השנה הוזמנו מספר סטודנטים מבצלאל להציג את סרטיהם בפסטיבל. הסטודנטים הישראלים התקבלו בחום, השתתפו במפגשי שיח...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

גוונים במחול - תחרות שהיא הפנינג בסוזן דלל

גוונים במחול הוא פרויקט תחרותי הנותן במה ליוצרים בראשית דרכם, בהפקת מרכז סוזן דלל. השנה יועלו במסגרת הפרויקט 10 יצירות חדשות שנוצרו לטובת הפרויקט, בניהולם האומנותי של שרון פרידמן, שלומית פונדמנסקי ואודליה...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

פינפוינט – נשיות וגוף בתערוכה זוגית

שפי בלייר מציגה סדרת צילומים נקייה ומוקפדת, של עבודות שיצרה בפימו. העבודות נראות כהמשך לעבודות קודמות שלה שעסקו באיברי גוף פנימיים. גם כאן כמו בעבודות קודמות שלה אנו נמצאים במרחב לא מוכר, בו קשה לזהות את הדבר המצולם....

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה