הבלוג של ענבל

inbal343

אני ענבל, אני לרוב עושה, ומידיי פעם כשמשהו יוצא מן הכלל גם כותבת. אני פה על מנת להמליץ ולפעמים להתריע. תוכלו למצא אצלי בעיקר ספרים ומסעדות. כאלו שראויים וכאלו שפחות.. מעבר לזה גם מידיי פעם יעדי טיול, תרבות, תובנות חיים וקצת... +עוד

אני ענבל, אני לרוב עושה, ומידיי פעם כשמשהו יוצא מן הכלל גם כותבת. אני פה על מנת להמליץ ולפעמים להתריע. תוכלו למצא אצלי בעיקר ספרים ומסעדות. כאלו שראויים וכאלו שפחות.. מעבר לזה גם מידיי פעם יעדי טיול, תרבות, תובנות חיים וקצת פוליטיקה. מקווה שתהנו להתלוות אלי למסע :)

עדכונים:

פוסטים: 65

החל מאוגוסט 2010

לשאול אותי את פמיניסטית זה בערך כמו לשאול אותי אם אני מאמינה באלוהים

יש לי בעית הגדרות

ולמה? כי לענות על שאלה כזאת תמיד מגיע עם “מחוייבויות”

כמו בדת או בכל תנועה, המוכרים ביותר תמיד יהיו הקיצוניים ביותר ועל פיהם אותה דת או תנועה נשפטת.

לרוע המזל לעיתים קרובות גם על פי הם ישק דבר.

ולכן, כמו בדת, אין לי בעיה עם אלוהים, יש לי בעיה עם הכהנים שלו שקובעים חוקים וקוראים להם אמת.

אבל בואו נעזוב את אלוהים כרגע ונתמקד בפמיניזם.

אז ככה זה יעבוד בשיחה מולי:

את פמיניסטית – אני לעולם לא אסכים, ולא נראה לי שמעולם קרה לי (לפחות לא בעשור האחרון)  להרוויח 30% פחות מגבר, למעשה אני מרוויחה יותר מחלק מהגברים בתפקיד שלי (ומי שמכיר אותי יאשר)

את שובניסטית – זה לא אומר שלדעתי נשים צריכות לעבוד בניין, כי נכון, חלקנו יותר חזקות ואם מאוד נתאמץ ונתחשל נצליח לעשות את זה. אני אישית עבדתי בעבודות פיזיות מאוד קשות כגון קטיף.

אבל כן, גברים יותר חסונים מטבעם וזה יותר מתאים לטבע הגוף שלהם.

את פמיניסטית – אני אם חד הורית דרך תרומת זרע, בחרתי להביא ילד לעולם הזה מבלי לחיות עם אדם שאני לא שלמה ב100% עם הרעיון של לחלוק איתו בית ואת החינוך של ילדי (לא מדובר באדם ספציפי אלא בבן זוג ככללי) ואין לי שום חרטות או פחד מלעשות את זה לבד.

את שובניסטית – אבל אני כן מאמינה שבית שבו יש אב ואם נותן יותר תמיכה ותמונה מלאה לילד.

למעשה אני מאמינה בזה שככל שיש יותר דמויות סמכות בריאות בחיי ילד, בין אם או אב ואם או 2 אימהות או 2 אבות, גם אם זה סבים וסבתות ודודים ודודות וחברים של ההורים ומורים וכיוב, או בקיצור כמה שיותר אנשים טובים,  זה יותר בריא לילד.

את פמיניסטית – רוב הטיולים שלי בעולם, והיו הרבה,  והיציאות שלי לפאבים וכיוב, והיו המון, הם לבד, אני נהנית לשלוט במהלך הערב ולהכיר אנשים חדשים או סתם להיות לבד כראות עיניי.

את שוביניסטית – אני נהנית כשגבר פותח לי דלת או  נותן לי פרח או מתעקש לשלם על משהו, זה נראה לי רומנטי ומקסים

ואודה – אני הכי מאושרת כשאני מאוהבת והכל זורם טוב, זוגיות היא יותר מופלאה מלבדות.

אני יכולה להמשיך לנצח עם הדוגמאות האלו

אני יכולה גם לדון באותן פמיניסטיות שלא יראו בחוף עם שערה אחת חס וחלילה על רגלן ואפילו יבטלו יום בחוף כי “יש להן קוצים, וזה מרגיש להן לא נשי”

אבל זה לא משנה.

אני את ילדיי אחנך ללכת על מה שהם רוצים ואדאג לתת להם, שככל שאוכל , את האפשרות לנסות ולהכשל ושיהיה מי שיתפוס אותם.

אני כן אעודד אותם ללמוד מתמטיקה ומקצועות ריאלים, בין אם יהיו בנים או בנות (אגב נושאים שנויים במחלוקת) כי אמנם יש לא מעט אנשים (כמוני אגב) עם 3 יחידות מתמטיקה שמסתדרים יופי, אבל רבים אלו עם תואר במדעי ההתנהגות או היסטוריה או ספרות שלא סוגרים את החודש מאשר אלו עם תואר בהנדסה מהטכניון. לא ככה?

ולא תהיה לי שום בעיה בעולם, אם הבת שלי תחליט להיות עקרת בית ולהשאר בבית עם הילדים, והבישולים והספונג’ה בזמן שבעלה הוא זה שעובד – אם זה יעשה אותה מאושרת.

וכן צריך עונשים יותר כבדים לעברייני מין, אבל כן אישה צריכה להיות גם אחראית למעשיה.

והסיבה שזנות זה עניין בעיקר של נשים בעיניי זה בגלל ש – ובכן – למה לשלם לגבר על סקס? זה מגיע חינם מספיק בקלות… אם היה ביקוש היה היצע…

או במילים אחרות – ההגדרות האלו מטופשות !!

צריך לטפל בבעיות נקודתית. אם יש אפליה במקום העבודה  – צריך לטפל. אותי פיטרו כשהייתי בטיפולי פוריות ותבעתי (וזכיתי)
אם את לא מרוויחה כמו גבר, תדרשי יותר כסף או תעברי מקום עבודה. את לא עץ ושום שורש לא קושר אותך לרצפה.

אם מישהו קורא לך בשם שגורם לך להרגיש לא בנוח – דברי איתו בלי בושה וזה לרוב יפתר, ואם לא פני לכח אדם ותסבירי שהחוק דורש שהם יטפלו בזה.

אם החוק לא מעניש מספיק על עברות מין, צריך לפנות לבגץ ולדרוש שינוי של החוק (או למי שצריך לפנות אף פיעם לא בדקתי)

וכן הלאה

חנכו את בנותיכן לאמונה עצמית וביטחון, טפלו במה שאפשר לטפל. תפסיקו להתעסק בהגדרות, אתם חושבים שגולדה מאיר ישבה והגדירה אם היא פמיניסטית או לא? למי יש זמן כשיש לך מדינה לנהל!

אז נו? אני פמיניסטית או שוביניסטית או סתם לא ראויה לתואר? :)

 

עוד מהבלוג של ענבל

תצוגה מקדימה

ארוחת הבוקר של מלון ממילא בירושלים - ביקורת

אני וירון (חבר טוב) הולכים הרבה לארוחות בוקר לפחות פעם בשבוע לרוב זה למקומות הסטנדרטיים, רשתות הקפה למינייהן, בית קפה שכונתי מומלץ כזה או אחר, שובר מעניין שראינו.. אבל מידיי פעם אנחנו מנסים משהו מרשימת ה"אומרים שזה הכי...

תצוגה מקדימה

בוטיק הפנאי - חוות דעת

השבוע הוזמנתי לסקר ארוע, בבית עסק, שנקרא "בוטיק הפנאי". הארוע נערך ברמת גן, אחת לשבועיים, והוא מיועד לנשים בלבד, ברובן בנות 50+. הארוע מתחיל בכיבוד (בזה שאני הייתי הייתה ארוחת בוקר...

תצוגה מקדימה

אז שיהרגו אחד את השני, לנו יש מספיק בעיות משלנו

כבת למשפחה אשכנזית, שסבא שלה עלה מגרמניה דיי בתחילת המלחמה, יום השואה והשואה בכלל תמיד דיי עניינו אותי. קראתי ספרים, ראיתי סרטים, הייתי ביד ושם ובאתרי הנצחה בברלין, אפילו עשיתי על זה עבודה בבית הספר. יום השואה תמיד היה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה