הבלוג של ענבל

inbal343

אני ענבל, אני לרוב עושה, ומידיי פעם כשמשהו יוצא מן הכלל גם כותבת. אני פה על מנת להמליץ ולפעמים להתריע. תוכלו למצא אצלי בעיקר ספרים ומסעדות. כאלו שראויים וכאלו שפחות.. מעבר לזה גם מידיי פעם יעדי טיול, תרבות, תובנות חיים וקצת... +עוד

אני ענבל, אני לרוב עושה, ומידיי פעם כשמשהו יוצא מן הכלל גם כותבת. אני פה על מנת להמליץ ולפעמים להתריע. תוכלו למצא אצלי בעיקר ספרים ומסעדות. כאלו שראויים וכאלו שפחות.. מעבר לזה גם מידיי פעם יעדי טיול, תרבות, תובנות חיים וקצת פוליטיקה. מקווה שתהנו להתלוות אלי למסע :)

עדכונים:

פוסטים: 65

החל מאוגוסט 2010

האם סוף סוף הגענו למצב של בית האח הגדול כמראה לחברה הישראלית?

אתמול קרה והייתי בשיחת סלון בה דנו בכמה מאמירותיו של השחקן נירו לוי, בינהן אמירה שילדים של זוגות הומואים יצאו מתוסבכים, ושאישה ללא ילדים היא לא אישה שלמה.

זה כמובן התלהט לויכוח כשצד אחד יותר נוטה לכיוון של דבקות בתא המשפחתי המסורתי יותר (שילד צריך אמא באופן בסיסי),

והצד השני אומר שדווקא בשל ההשקעה הכספית והבירוקרטית המטורפת שזוגות גאים משקיעים בהבאת ילד הם ידאגו לו יותר טוב, ושרוב הפושעים הכבדים בבית הסוהר הם דווקא ילדים של התא המשפחתי המסורתי וכן הלאה.

ואני ממרום זקנתי (37 זה כבר זקן לא?) ישבתי וחשבתי לי..

מתי זה היה שאמרו שאימהות חד הורית דופקת את הילד? לפני פחות מ10 שנים?

וכיום הפלא ופלא – זה מקובל על הרוב.

ומתי זה היה כשאנשים נדהמו כשאישה מעל גיל 40 הביאה ילד לעולם? לפני פחות מ15 שנה? אמרו שזה מסוכן והיא אנוכית ואיך בכלל יהיה לה את האנרגיות לשחק עם הילד במגרש כמו להורה צעיר?

וכיום הפלא ופלא – זה מקובל על הרוב.

ומתי זה היה שנהגו להגיד שרצוי להתחתן בתוך העדה שלך, כי המנהגים שונים ולילד יהיה מאוד קשה? אני עוד זוכרת משפטים כמו “דג וציפור יכולים להתאהב – אבל איך יבנו להם בית?” לפני כ20-25 שנה?

וכיום הפלא ופלא – זה מקובל על הרוב.

שנמשיך הלאה? אשת קריירה דופקת את הילדים שלה? והפוך – אישה שכל חייה הוא להיות “האמא של” ו”האישה של” ואין לה שאיפות משל עצמה היא אישה ריקה? מה לגבי נשים רווקות בגיל 30 (רווקות זקנות, בטח משהו דפוק בהן)

כמו הרבה דברים, הנושא של ילדים שגדלו במשפחות בהן 2 אבות עדיין חדש מידיי בחברה כדי להגיע למסקנות.

אם אני הייתי צריכה להמר – הייתי אומרת שבסוף היום מכול הקבוצות יצא בערך אותו אחוז של פושעים, אותו אחוז של ילדים מתוסבכים, אותו אחוז של גאונים – והרוב – הרוב יהיו אנשים ממוצעים כמו רובנו.

 

___________________________________________________________________________________________________________________

אהבתם? – תפרגנו בלייק(מה אכפת לכם? :) לא אהבתם? תגידו לי למה! בא לכם לקרוא את המאמר הבא? עשו עקוב אחרי בצד שמאל למעלה (במחשב רגיל) וכל הפוסטים שלי ישלחו לכם למייל!

עוד מהבלוג של ענבל

תצוגה מקדימה

ארוחת הבוקר של מלון ממילא בירושלים - ביקורת

אני וירון (חבר טוב) הולכים הרבה לארוחות בוקר לפחות פעם בשבוע לרוב זה למקומות הסטנדרטיים, רשתות הקפה למינייהן, בית קפה שכונתי מומלץ כזה או אחר, שובר מעניין שראינו.. אבל מידיי פעם אנחנו מנסים משהו מרשימת ה"אומרים שזה הכי...

תצוגה מקדימה

בוטיק הפנאי - חוות דעת

השבוע הוזמנתי לסקר ארוע, בבית עסק, שנקרא "בוטיק הפנאי". הארוע נערך ברמת גן, אחת לשבועיים, והוא מיועד לנשים בלבד, ברובן בנות 50+. הארוע מתחיל בכיבוד (בזה שאני הייתי הייתה ארוחת בוקר...

תצוגה מקדימה

אז שיהרגו אחד את השני, לנו יש מספיק בעיות משלנו

כבת למשפחה אשכנזית, שסבא שלה עלה מגרמניה דיי בתחילת המלחמה, יום השואה והשואה בכלל תמיד דיי עניינו אותי. קראתי ספרים, ראיתי סרטים, הייתי ביד ושם ובאתרי הנצחה בברלין, אפילו עשיתי על זה עבודה בבית הספר. יום השואה תמיד היה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה