הבלוג של ענבל

inbal343

אני ענבל, אני לרוב עושה, ומידיי פעם כשמשהו יוצא מן הכלל גם כותבת. אני פה על מנת להמליץ ולפעמים להתריע. תוכלו למצא אצלי בעיקר ספרים ומסעדות. כאלו שראויים וכאלו שפחות.. מעבר לזה גם מידיי פעם יעדי טיול, תרבות, תובנות חיים וקצת... +עוד

אני ענבל, אני לרוב עושה, ומידיי פעם כשמשהו יוצא מן הכלל גם כותבת. אני פה על מנת להמליץ ולפעמים להתריע. תוכלו למצא אצלי בעיקר ספרים ומסעדות. כאלו שראויים וכאלו שפחות.. מעבר לזה גם מידיי פעם יעדי טיול, תרבות, תובנות חיים וקצת פוליטיקה. מקווה שתהנו להתלוות אלי למסע :)

עדכונים:

פוסטים: 65

החל מאוגוסט 2010

כאשר לקחתי ליידי את הספר עב הכרס (900 עמודים) הוא נראה לי גדול מידיי כדי להחזיק אותי מעוניינת עד סיום הספר.

טעיתי.

קן פולט - הינו סופר בריטי שכתב מספר רבי מכר שתורגמו מהרבה שפות וחלקם הפכו אף לסרטים.

נפילת הענקים, הינו רומן מבוסס היסטורית סביב מלחמת העולם הראשונה, למרות שכמובן שיש בו מהדימיוני (בין אם בדמויות או מקומות) הדיוק ההיסטורי שלו ממש גבוה והוא נותן נקודות מבט מעניינות ביותר.

הוא מספר את הסיפורים של מספר דמויות שונות ממדינות ומעמדות שונים, כיצד הם נוגעים האחד בחיים של השני וכיצד הם משפיעים על ההיסטוריה.

הדמויות שלו נאמנות לתקופה, ובניגוד לרומנים מבוססי תקופה אחרים, במיוחד כאלו שנסובים סביב נושאים רגישים כמו מלחמות עולם, אין פה טוב ורע מוחלט.

הדמויות, בחירותיהם ואופיים אנושי להחריד, המניעים שלהם מוסברים ישירות ועקיפות בצורה מאוד ברורה מה שנותן את היכולת להזהות ואמפתיה לכול אחת מהם.

לקרוא ספר של 900 עמודים לרוב מסתים בספר שיושב בצד ומידיי פעם קוראים בו פרק תוך כדי שמנסים להיזכר מה משמעות הדמויות ומה קורה איתן בשלב זה בעלילה, במיוחד שמדובר בכמה סיפורים מקבילים , פה לא היה כזה צורך שכן בשל הסיבות שמניתי מעלה.

כמו שבטח הבנתם – אני ממליצה בחום :)

אהבתם את הפוסט? רוצים לא לפספס פוסטים נוספים שלי?
לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי - למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש.

עוד מהבלוג של ענבל

Thumbnail

ארוחת הבוקר של מלון ממילא בירושלים - ביקורת

אני וירון (חבר טוב) הולכים הרבה לארוחות בוקר לפחות פעם בשבוע לרוב זה למקומות הסטנדרטיים, רשתות הקפה למינייהן, בית קפה שכונתי מומלץ כזה או אחר, שובר מעניין שראינו.. אבל מידיי פעם אנחנו מנסים משהו מרשימת ה"אומרים שזה הכי...

Thumbnail

בוטיק הפנאי - חוות דעת

השבוע הוזמנתי לסקר ארוע, בבית עסק, שנקרא "בוטיק הפנאי". הארוע נערך ברמת גן, אחת לשבועיים, והוא מיועד לנשים בלבד, ברובן בנות 50+. הארוע מתחיל בכיבוד (בזה שאני הייתי הייתה ארוחת בוקר...

Thumbnail

אז שיהרגו אחד את השני, לנו יש מספיק בעיות משלנו

כבת למשפחה אשכנזית, שסבא שלה עלה מגרמניה דיי בתחילת המלחמה, יום השואה והשואה בכלל תמיד דיי עניינו אותי. קראתי ספרים, ראיתי סרטים, הייתי ביד ושם ובאתרי הנצחה בברלין, אפילו עשיתי על זה עבודה בבית הספר. יום השואה תמיד היה...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים