הבלוג של נועה בן ישי שקד

אני על זה!

יזמית | מפיקת אירועי תרבות וקולינריה | בעלת הבלוג I'M ON IT - ליווי והגעה ליעדים בעזרת פלאנרים-מחברות המובילות על ידי הסברים, טבלאות ורשימות למילוי איך להגיע ליעד (חתונה, עסק, הריון) *השקה-פברואר 2018* | מאוהבת במחברות, קפה קר... +עוד

יזמית | מפיקת אירועי תרבות וקולינריה | בעלת הבלוג I'M ON IT - ליווי והגעה ליעדים בעזרת פלאנרים-מחברות המובילות על ידי הסברים, טבלאות ורשימות למילוי איך להגיע ליעד (חתונה, עסק, הריון) *השקה-פברואר 2018* | מאוהבת במחברות, קפה קר וחדי קרן

עדכונים:

פוסטים: 4

עוקבים: 0

החל מינואר 2018

הרגע בו הבנתי איך אני מאפשרת לכל אחת להסתובב עם מפיקה אישית צמודה

20/01/2018

כשהחלונית במקל חשפה 2 פסים ברורים, פרט לקפיצות בדירת הסטודיו שלנו בתל אביב, הליכה מצד לצד, בכי בלתי נשלט, צחוק בלתי נשלט, נשיקות, חיבוקים, מילמולים, חששות, פחדים, סלפי צעיר מלא תקווה ותהייה והתרגשות, פרט לכל אלה הייתה גם רשימה.

IMG-2948

לי זה לא היה נראה מוזר, גם לא לאופיר שהכיר אותי אז 6 שנים מלאות ברשימות, הוא יודע שהן המרגיע הרשמי שלי, עושות לי סדר כשכל העולם מסתובב במהירות שיא.

רשימה בעצם אוספת את בליל המחשבות שקופצות לראשנו, מנציחה אותן על הדף ועושה בהן סדר, שניה לפני שמבטנו נתקל באחד מאלפי הגירויים שקיימים בחלל והן בורחות ללא שוב. כשאנחנו רוצות לארגן חתונה ולא יודעות מאיפה להתחיל, כשאנחנו בהריון והר של משימות ומילון עצות מגיחות מכל פינה, או כשאנחנו מחליטות לפתוח עסק וזה נראה כמו משימה שלא תיגמר לעולם.

ובחזרה לאירוע השקת העובר (צר עולמי כעולם מפיקה) – ״רגע! בוא נעשה רשימה של מה אנחנו רוצים להספיק עד הלידה ורשימה של מה מצבנו מבחינה כלכלית, לימודים, שאיפות, עתיד״ אמרתי לאופיר עם עיניים פעורות אחרי שהסדרנו רשימה. אממ נשימה.

את הרשימה שנכתבה באותו ערב – במחברת של בת הים הקטנה, בגב של רשימה אחרת ״מה אני רוצה שיקרה השנה – 28״ – אני לא אציג פה. אני אמנם פומבית, אבל אני חיה עם שבלול, שגם חייו נוטרו ונותחו ברשימה זו. אבל אין ספק שהיא עשתה את שלה. כמובן שמלא (!) סימני שאלה נותרו, אך שקט פנימי של הבנה, או שליטה – כמו שכל ניתוח פסיכולוגי בשקל יוכל לאבחן – החל להתפשט לי בגוף.

אני על זה.

FullSizeRender

אותה רשימה מדוברת, בחיבור לאלפי רשימות אחרות שיצרתי במהלך חיי בשלל תחומים, בנוסף לשבע שנות הניסיון שלי כמפיקה, גרמו לי להפוך למקצוענית על חלל בירידה לפרטים הקטנים.

המטרות, היעדים והחלומות שלנו גדולים כקטנים, נמצאים בעיני רוחינו גבוה, רחוק, במקום בלתי מושג.

היכולת שלי היא להגיע עם סולם גבוה ופטיש מיוחד, כזה שמפרק כל יעד לחתיכות קטנות ומוריד אותן ארצה, מה שהופך אותן להיות בהישג יד. כעת כל שנותר הוא רק לחבר את החתיכות והכל הופך אפשרי.

בין אם המטרה שלך היא לפתוח עסק, או להפיק חתונה ובין אם מדובר ברצון להצליח לשתות 8 כוסות מים ביום, או לסיים פעם אחת לסדר ולנקות את הבית. כולו. אני שם, עם הפטיש שלי – כדי לפרק לך אותה לחתיכות קטנות יותר, שאיתן כבר תוכלי להתמודד לבד.

ביצוע משימות הוא החלק הפשוט. להבין שבינינו ובין הגעה אל היעד סך הכל עומדות כמה משימות ובאיזה משימות מדובר – פה נמצא הקושי הפסיכולוגי והממשי של רובנו.

2b327817-f32c-4b24-a5e4-17783d312320

אז יצרתי פלאנרים ממוקדי מטרה.

מה זה פלאנר?? מהמילה PLAN – תכנון. מחברת/אוגדן/ארגונית בה מתכננים דברים.

תכנון הוא פעולה קוגנטיבית מודעת שהאדם מבצע כדי להתכונן לקראת אירועים עתידיים או לצורך השגת מטרה. תכנון יעיל יכול לסייע לאדם להימנע משגיאות…״ (ויקיפדיה)

מטרת הפלאנרים ללוות, ליעל ולפשט תהליכים שונים בחיים (חתונה, הריון, עסק) עד הגעה ליעד.

איך הפלאנר עושה את זה? 

בתוך מחברת סליל מהממת (שאין סיכוי שתוציאי מהתיק בלי שיחמיאו לך עליה!) מחכה לך -

מידע איכותי, טיפים, טבלאות ורשימות למילוי, ממש כמו חוברת עבודה/מדריכה/מפיקה צמודה בכיס, וכמובן מדבקות תואמות לתוכן הפלאנר.

הפלאנרים נמצאים כעת בשלב הגרפיקה ואני לא יכולה לחכות כבר לרגע בו הם יצאו לאוויר העולם, הרגע בו כל אחת תוכל להסתובב עם מפיקה אישית צמודה!

cover_5

 

עוד מהבלוג של נועה בן ישי שקד

תצוגה מקדימה

חתונה ממבט ראשון - גרסת המפיקה

היוש טל ואחווה, מזל טוב! אתם הזוג היחיד מהתוכנית שיצא בזוגיות שהמשיכה גם אל מחוץ למסכים, להוציא את תומר אביטל ויעל פולקמן שעשו הצלבת חתנים-כלות וסיימו גם הם ביחד. אז אם להאמין לכל מה שנאמר בטלוויזיה וברשתות החברתיות...

תגובות

פורסם לפני 11 months

תגובות

פורסם לפני 9 months
תצוגה מקדימה

מבחן ריסוק

או - מה גרם לי, מלכת המבוכה ונסיכת ה-״לא עושה מינגלינג״, לפתוח את הפה באודיטורים גדול מול 40 נשים מובילות. מריצה 80 פעם בראש את שורת ההיכרות שעומדת לצאת מפי הישר אל תוך אוזניהן של 40 הנשים שלוקחות חלק בבית ספר לשיווק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה