הבלוג של יונית צוק

אמאעובדת

חיי הם כספר פתוח. תיאור העשור הרביעי לחיי. אמא, אשת רופא, עצמאית, חוקרת בלוגים, אשה, קופריטרית, מכורה לאינטרנט.

עדכונים:

פוסטים: 199

החל מיולי 2010

בתור אמא הבנתי ביום שבת שאני אחראית על פסקול חייהן של בנותי. בצהרי יום שבת עוד שיר נכנס לפסקול חייהן – של ההצגה הקוסם מארץ עוץ. מסע קצר לתוך פסקול חיי.

04/08/2014

ביום שבת הוזמנתי על ידי סלונה להצגת “הקוסם מארץ עוץ” במוזיאון תל אביב. לקחתי את נעה ותמר והלכנו. האמת, רציתי לחוות את ההצגה רק עם תמרי, אבל נעה כל כך התעקשה לבוא איתנו להצגה. אני לא יודעת איך היא עושה את זה, אבל הילדה הזאת מצליחה להוציא ממני דברים, בלי למצמץ. אולי זה קשור לנקיפות מצפון של להתחיל יום שבת עם אזעקה בשש בבוקר וחופש גדול דרעק בשל המצב הבטחוני.

3

מבחינתי הקוסם מארץ עוץ לנצח זאת הסדרה המקסימה ששודרה במהלך חופשת הקיץ בטלויזיה.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

ישבתי עם הבנות בתאטרון ונזכרתי כיצד הצגה “עוץ לי גוץ לי” שראיתי אי שם בשנות ה80 בחיפה, במסגרת חופשת חנוכה או משהו כזה, נחרטה לי היטב בראש. כל כך התרגשתי אז, וגם היום, כשראיתי את תמרי מרותקת לדמויות ומנסה לקלוט את הפסקול של ההצגה. ממתי יש לי ילדה כל כך גדולה?


2

כמובן, שאחרי ההצגה רכשתי לתמר את הדיוידי של ההצגה, כי השירים היו מאוד נחמדים וקלילים, ורציתי לייצר לה זכרון טוב. או כמו שהיא אמרה :”אמא, אני אוהבת לראות את ההצגה בשידור חוזר, למרות שהתלבושות של השחקנים לא בדיוק אותו הדבר”. מה שנכון, וקצת תמוה.

ונעה? הילדה הזאת, עוד שניה בת שלוש התישבה עלי, ולאחר כל סצנה שאלה “אמא, הולכים הביתה?” , “אמא, זה נגמר?”, ובסוף, כשהלכנו הביתה היא אמרה “אמא שוב, היה לי כיף לראות הצגה”.

כמובן שאת ההצגה קינחנו בביגלה “טרי” שהתקשה אחרי עשר דקות…. אבל אין כמו זכרונות ילדות.

הצגת ילדים

בלילה, חלמתי על פסקול חיי, פסקול של שירים שתמיד יזכירו לי ארוע, בנאדם, חוויה. הבנתי כמה חשוב לחבר את חיינו לתמונות ולמוזיקה.

לדוגמא:

(אם אתם קצרים בזמן, רדו לשיר האחרון והאזינו לו, הוא מושלם)

הזכרון הראשון שלי שקשור למוזיקה היה שיר שלמדנו בגן כרמלה כשגרנו בכפר שפיה. תבינו, כל יום שישי הגננת לימדה אותנו שיר חדש, זה היה יום חג בשבילי, וכשהיא לימדה את גן השקמים, זה היה פסטיבל שלם. לא יודעת למה ומאיזו סיבה, אבל התחברתי לשיר הזה בצורה אחרת לחלוטין מכל שיר אחר. ושרתי אותו בכל הזדמנות שניקרה בדרכי.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

ואם כבר מדברים על ילדות, ,כן, ירדנה ארזי היה המחנה אליו השתייכתי. אהבתי אצלה את הקול, העיניים, ובמיוחד את החצאיות המתפנפות. אני לעולם לא אשכח את הרגע שבו קנינו תקליט בחנות קטנה קטנה בעיר בחיפה. ואי, ואי חיבת להראות לתמר את הקליפ הזה, היא תעוף על השמלה שלה!!!

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

יום אחד אבי חזר מהצבא עם תקליט (כנראה אנשי הקבע קיבלו את התקליט הזה כמתנת חג או משהו כזה) והתאהבתי. זהו. התקליט הזה לקח את מקומה של ירדנה מהפטיפון והתנגן ללא הרף. איזה חיים מוזרים היו לנו ללא מחשב וללא שמונים ערוצים בטלויזיה. היו שם מחרוזות ארוכות ויפות, אבל ה- שיר היה “קום והתהלך בארץ”. עכשיו אני אקלל את עצמי כל היום על הפוסט הזה, כי אין שיר שנדבק יותר מהשיר הזה.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

 סרט הנושא ממלך האריות – לנצח יזכיר לי את התקופה לפני הנסיעה לשליחות בצרפת בגיל 16. זה היה הקיץ של אותו סרט מופלא, ראינו אותו פעם אחר פעם אחר פעם. וערב לפני הנסיעה, כל החבר’ה באו להפרד ממני, בערך כל סניף נוער לנוער היה אצלי בסלון, ורבים  נשארו לישון. זה היה מרגש. שנים לאחר מכן, תמר ואני צפינו בסרט אצל חברים, סיפרתי לה שלפני מליון שנה בערך זה היה סרט מאוד משמעותי לאמא, וואו כמה דמעות שירדו באותו אחר הצהרים…

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

דניאל סלמון היה לחלוטין זמר הדמעות באוטו לאחר הפרידה מהאקס המיתולוגי. מזל שהיתה לי חברה פרודת אקס מקבילה, ובכל פעם כשדניאל התחיל לשיר “רבות הדרכים לאהוב אותך” הינו מתקשרות אחת לשניה ובוכות, הו, כמה דמעות. אהבה זה דבר כואב לפעמים.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

“החיטה צומחת שוב” השיר ששרתי מול קהל רב. אני. זאת שמזייפת בטירוף. ככה זה כשיש ממש ממש מעט תלמידים בכיתה ואין מישהו אחר שיופיע. שיר מופע יום העצמאות/זיכרון של הבית ספר הישראלי בפריז לעיני כ-ל הקהילה הישראלית והיהודית בפריז. לאחר מכן ירדתי למחתרת.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

“הגלשן שלי” – המנון הסניף של נוער לנוער היה מבוסס על השיר הזה. שיר שליווה אותי במשך שנים טובות בתנועה. היה כיף. אני זוכרת שהתקופה הזאת היתה תקופת הגילוים בנוגע למוזיקה ישראלית. אני זוכרת איך התפלאתי שההורים שלי מכירים את גזוז, כוורת, החלונות הגבוהים וכדומה לפני ולא מראים את אותה רמת התלהבות.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

רגע, רגע, אני לא עד כדי כך חנונית, לחלוטין היה לי מרד התבגרות וזה היה רועש. מאוד רועש. עם מוזיקה כמו הPRODIGY שלבסוף גם ראיתי אותם בהופעה חיה בחו”ל. ולהקות טובות נוספות כמו PEARL JAM,  REM, RED HOT CHILI PEPPERS – אליהן התוודעתי כשעבדתי באכסנית נוער בפריז במשך שנה, שנת ההתבגרות שלי ללא ספק מבחינת טעם מוזיקלי בינלאומי.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

את השיר הזה אני חייבת למגדלור, באחת הפגישות הראשונות שלנו ראינו את נוטינג היל על השמיכה בסלון (סיפור ארוך, לא היתה ספה במשך זמן מה בסלון של המגדלור), ולאחר אותה פגישה לא חזרתי לדירה שלי.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

ואם כבר מדברים על המגדלור, השיר של איה כורם “שיר אהבה פשוט” לנצח יזכיר לנו את תקופת החתונה אי שם ב2007.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

ואת השיר הזה של דני רובס “משהו חדש מתחיל עכשיו” אני חייבת לתמרי, אני חושבת שגיליתי את השיר הזה במקביל לגילוי ההריון של תמר.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

המון שירים עיצבו את החוויות שלנו בשנה באמריקה, אבל ה-שיר לחלוטין זה שיר של הזוג הזוכה באקס פקטור האמריקאי לשנת 2013.

קאבר לשיר פשוט מושלם. מושלם.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

הו, עכשיו אני מבינה שיש כל כך הרבה שירים, נזכרת בעוד אחד ועוד אחד, בחוויות, ריחות, אנשים, תקופות.

פסקול של חיי.

 

 

עוד מהבלוג של יונית צוק

תצוגה מקדימה

מכתב של נערה אמיצה שדורשת שוויון

לפני חצי שנה סיימתי קורס של מנהיגות סדר חברתי חדש של ויצ"ו, ומאז משהו אצלי במודעות הנשית/ מגדרית השתנה, התעבה, התחדד. היום קראתי בפיסבוק של רבקה נוימן, מהאגף לקידום מעמד האשה בויצ"ו, סיפור מדהים של נערה בת 17.5 מתל אביב בשם...

תצוגה מקדימה

אשה עם שפם

כשהייתי בחטיבת הביניים, היתה לי מורה לביולוגיה בשם לילית. לילית ענדה עגילי ענק כי היא  טענה שהם מעניינים את התלמידים מספיק בשביל שהם לא יוכלו להסיר ממנה את העיניים. כך או כך, יום אחד המורה לילית פנתה אלי מול כל הכתה ואמרה:...

תצוגה מקדימה

בלוג אחד בשבוע: הבלוג של יעל יניב

בפוסט זה אני חורגת מהרגלי, ומצרפת גם מתכון וגם ראיון. למה? הכל בזכות יעל יניב המקסימה. הגעתי אליה, עוד כשגרנו בארץ,  באישון לילה לראיון (הראיון התחיל בסביבות 21:00 והסתיים לאחר חצות, רק בגלל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה