הבלוג של יונית צוק

אמאעובדת

חיי הם כספר פתוח. תיאור העשור הרביעי לחיי. אמא, אשת רופא, עצמאית, חוקרת בלוגים, אשה, קופריטרית, מכורה לאינטרנט.

עדכונים:

פוסטים: 199

החל מיולי 2010

35 עצות לכבוד יומולדת 35. על עצמאות, סקס וחברות.

11/06/2014

לפני מספר חודשים הבנתי שאני לא בת גילי אופיינית.
על פי הממוצע אני בת 42, ועל הסיבות לכך תוכלו לקרא בפוסט הרלוונטי. אבל מבחינה כרונולוגית, אני לחלוטין בת 35.
לא מתבישת בגיל שלי, לא מתבישת במראה שלי, די שמחה על מה שיש ועל מה שיהיה.
והשנה, הו הו, שנה של המון שינויים.
האמת, אני קצת מרגישה כמו תקליט שחוזר על עצמו כל שנה, גם שנה שעברה היתה שנת שינויים וגם השנה שלפניה, החיים כפרקטל.
אני לפני 31 שנים

אני לפני 31 שנים

אז במה התחדשה לה השנה הנוכחית בחיי?
שנה שבה הגדרתי זמן שהוא שלי, לעצמי, בשבילי, ליציאה לעצמאות ובניית העסק שלי, ה- אני שלי.
כנראה שהרבה זמן אני מתעסקת בto be ולכן עכשיו אני מרגישה שזה הזמן לעסוק ב to do.
החלטתי,  לאסוף 35 אבני דרך, שליוו אותי השנה ושאותן אני לוקחת עימי לשנה שתבוא, שתהיה שנה של פריצת גבולות, העצמה אישית והגשמת חלומות ויעדים גדולים.

35 אבני דרך לשנה ה – 36 של חיי:

1. לוח חזון- טיפשי עד כמה שהדבר הזה מכוון. כשהינו בבולטימור הכנתי לוח חזון שמפרט את האני שלי בעוד חמש שנים. ממספר כיוונים – אישי, משפחתי, מקצועי, כלכלי. הלוח היה כל כך גדול שלא נכנס לאף אחת משבע המזוודות שהבאנו איתנו חזרה ארצה, ועל כן חתכנו אותו לשניים והדבקנו אותו שוב במשרד שלי בארץ. כשאני מסתכלת עליו הוא ממקד אותי. ולראיה, יש שם מיקוד לנישה בה אני עוסקת, נישת הבלוגים, יש שם חלומות כמו טיסה לחו״ל , ומי, מי חגגה יומולדת בלונדון, מי? (ולכן אפנק אתכן עם תמונות מהחופשה האחרונה בלונדון)  יש התמקדות על נראות חיצונית, על סעיף זה נדבר בהמשך. לוח חזון- ממליצה בחום. זה כמו להסתכל על חלום בעיניים פקוחות, ולתת לפטישי הספק את הזכות לדפוק למישהו אחר בראש ולא לי.
זוג נטול ילדים נראה במרכז לונדון

זוג נטול ילדים נראה במרכז לונדון

2. שלמות עצמית- תראו, אני מטר חמישי ותשע, שוקלת מעל ל65 קילו, בפעם האחרונה ששקלתי את עצמי, וזה היה מזמן, יש לי לא מעט טוסיק, ולאחרונה גם הבטן התחילה לבצבץ. לחלוטין זמן לדיאטה. אבל מה? אני לא מסוגלת כרגע לעשות שום שינוי פיזי, אני בונה את העסק שלי,זה סוחט ממני כל טיפת אנרגיה במוח, דבר שצורך הרבה אוכל, ויכולת לעשות שינוי נוסף לא קיימת כרגע, ואתן יודעות מה? זה בסדר, אני שלמה עם זה ועם הקילו העודפים שיש לי. כבר ירדתי 20 קילו בעבר בכוחות עצמי, אין סיבה שלא אצליח לעשות זאת שוב. כשאתפנה לכך. אני שלמה עם מי שאני ועם איך שאני נראית, וזה מה שגורם לאנשים לחשוב שאני יותר גבוהה ממה שאני, ולא כזאת קובבה.
תמונה אחרונה שלי, מעכשיו תמונות מלונדון

תמונה אחרונה שלי, מעכשיו תמונות מלונדון

3. תשוקה- הדבר שהכי משמעותי ביציאה לעצמאות זה לרכוב על גלי התשוקה שלי. יש לי דבר אחד בראש, בלוגים, זאת התשוקה שלי, האהבה שלי, הדבר שבו אני מאמינה ככח מלכד מעצים ויוצר שינוי אמיתי. ואני עוסקת בו. יומם ולילה, ואני מאושרת, חפשו מה שעושה לכן טוב, ותעשו אותו.
4. זה הזמן שלי- כן! לגמרי! זה הזמן שלי, במשך שמונה שנים הבית היה על הכתפיים שלי, הבנות היו באחריותי, המשכורת העיקרית היתה מהמשרה המלאה שלי, וזה היה במודע לגמרי, שום דבר לא הגיע בהפתעה. וידעתי, וחיכיתי לרגע שבו המגדלור יסיים את ההתמחות ואת תת ההתמחות כדי להגיד, ״הי, עכשיו זה הזמן שלי, תודה. זה הזמן שלך להחזיק את יסודות הבית״. האם זה קל? לא. ממש לא. אבל זה אפשרי. למה? כי זה הזמן שלי, פשוט ככה. (ותודה ללירון גור שטייגמן שהדביקה אותי במונחי #זמןמשהו)
keep calm and drink guinness
5. העלמת עין סוביקטיבית- מקרר ריק, מטבח עמוס בכלים, מדיח מלא, רצפה אוי אברוך, כביסה בכל מקום פרט לארון, ועוד ועוד ועוד.
המשרד שלי ממוקם בבית, ובשביל שאוכל להיות יעילה אני פשוט מעלימה עין, מפעילה את הרומבה למען המצפון וכל היתר, שיחכו, הם לא יברחו.
סדר עדיפויות – קודם בניית העסק אחר כך הסדר בבית. זה לא תמיד קל להסתדר ככה, אבל מתרגלים. אחרת הבית יכול לשאוב אותי מהבוקר עד אחר הצהרים, ואז נקיפות המצפון שלא עבדתי מספיק, ואז הענין הכספי מתחיל להדהד וכו׳ וכו׳. הפתרון שלי, רק אחרי שסיימתי את שעות העבודה, רבע שעה לפני שהבנות מסיימות את הגן, אני מסתערת על מה שאני מצליחה, ואם לא מצליחה אז תמיד אפשר לסדר מחר או יחד עם הבנות.
נעה בת שנתיים וחצי שוטפת רצפה

נעה בת שנתיים וחצי שוטפת רצפה

6. להביא הביתה אאוטסורסינג- קניות אני עושה און ליין בלילה, ירקות ופירות מזמינה בטלפון מהירקן השכונתי, מתקשרת למכבסה שיקחו חולצות לגיהוץ, בבית הרומבה מטפלת, אוכל מההורים בתום ארוחות יום שישי, יש עוד פתרונות אבל הם מעבר לתקציב כרגע.
7. טקסים קטנים- מכיוון ואני והמגדלור (תקליקו על המגדלור, יש שם אתר מדהים שבניתי לו) ממשיכים לעבוד וללמוד עד השעות הקטנות של הלילה, יש לנו טקס שתיית הקפה לאחר נוהל לילה של הבנות. אני מסיימת להקריא סיפור לבנות (טקס חדש שהתחלנו השנה, והוא פשוט עושה פלאים) הוא מכין נספרסו, ואנחנו מתישבים בפינת האוכל לספר ולהשמיע מה היה היום.
שלט במסעדה של ג'ימי אוליבר בקובנט גרדן

שלט במסעדה של ג’ימי אוליבר בקובנט גרדן

8. סקס- ממש חשוב, לא לוותר, גם כשעייפים, גם כשעייפים מאוד. תוציאו את הטלויזיה מחדר השינה ואת האייפד מהמיטה אם זה מה שיעזור לכם לעשות סקס.
9. אמא עילאית ומתנשאת- הי, זאת אני. תמר נכנסה לגן עירוני עם חברות מקסימות, בחיי, הורים באמת מדהימים, אבל לא, כרגע אין לי פנאי להרחבת מעגל החברות, אולי בשנה הבאה. יש לי יומן ניהול אחר הצהרים עם הבנות, זה לא שכל צהרים אנחנו עושות משהו, אבל לשנות את התכניות לטובת יומולדת מהגן, אפאס לא מתאים לי. ונראה לי שזה לא משנה בכלל לתמר, היא אפילו לא יודעת שיש מסיבות כאלה אחר הצהרים.שנה הבאה זה סיפור אחר, היא תהיה בגן חובה, נראה לי שלא תהיה לי ברירה. השנה, כל עוד זה לא הכרחי, אז לא. תודה. (היום קיבלתי על הראש מהגננת שתמר צריכה להפגש יותר עם חברות מהגן…)
בנות שתיים בובותיים

בנות שתיים בובותיים

10. יציאות עם בן הזוג- מצאו ביביסטירית, אפילו שתיים ותקבעו מראש לצאת. כן, לצאת, מהבית, בערב. זה משדרג את החוויה המשפחתית והזוגית. זה מרענן את הראש ומעיף את שגרת החיים לאלפי ניצוצות. אני לא יודעת מה יותר מדליק, היציאה עם הבנזוג או התחושה של ״יש! הצלחנו לצאת מהבית בערב״ .
11. נצלי את שעות העירות, לכי לקפה עם חברות בזמן הפחות פרודוקטיבי- אני אשה של לילה. בתשע בלילה נפתחות לי הצ׳אקרות של היצירתיות. בשמונה בבוקר אוי ואבוי למי שמתקרב אלי, אלא אם כן אלו הן החברות שלי, וזה הזמן שלי עם החברות (מזל שרובן עצמאיות או מורות עם יום חופשי). ובזמן הזה, לשבת איתן בסבבה וללא כל נקיפות מצפון לקפה.  אין כמו שיחה טובה עם חברת אמת.
עוד פטיסרי בלונדון

עוד פטיסרי בלונדון

12. לפגוש אנשים- גם אם כביכול אין לכן משהו משותף. תתפלאו כמה כוסות קפה שתיתי בחצי השנה האחרונה מבלי לדעת לאן זה יכול להוביל. זה הוביל. למקומות רחוקים ויפים.
12. תלמדי משהו- תואר שני, קורס, חוג, יזמות. בתור חנונית טורבו אני נרשמת להמון כנסים און ליין בתחום השיווק באינטרנט  וגם הצטרפתי השנה לקבוצה מהממת של נשים בקורס מנהיגות נשית של ויצ”ו בשם ״סדר חברתי חדש״ כל יום ג מתיצבת הביביסיטרית בביתנו בזמן שאני לומדת עד תשע בערב. ממלאה מצברים, עושה חברות, יוזמת פעילויות חברתיות, יוצרת עולם ומלואו.
הענקת תואר שני בהצטינות

הענקת תואר שני בהצטינות

13. הגידו לא- וואו את זה ממש למדתי השנה. להגיד לא להצעות שמציעים שפשוט מרגיש לנו שמשהו לא כדאי, או לא מתאים, או אפילו אין הסבר למה לא, זה פשוט מרגיש לא. או שאין זמן כרגע לעשייה, אז תסרבו, בנימוס. משהו אחר יבוא במקום.
14. קבלו עזרה- מכיוון והעסק שלי נולד במקרה, הבנתי שאמנם יש לי טבלת אקסל מרשימה, אבל אין לי סדר באבני הדרך. החלטתי להשקיע בי ובעסק ונעזרתי במיכל שרגיל בן סירה בתור יועצת שיווק ואסטרטגיה. מה אומר? העונג הוא שלי, לגמרי. מיכל הצליחה לרדת לעומק העניין של התשוקה שלי ובצורה מאוד פיקחית מנחה אותי לדרכי העשיה שכה חשובים לי.
15. קבלו לא- בדרך כלל מקבלים אחרי 10 לא את הכן המיוחל, אבל כשמדובר בעשייה חדשנית הצפי הוא ל25 לאווים. כך מיכל אמרה לי. וואלה קיבלתי כמה לאווים ממש מעודדים, שמקרבים אותי לכן הגדול.
16. ספר ההצלחות – הצלחות קטנות מביאות להצלחות גדולות, ליד המיטה יש לי ספרון ובו אני כותבת את ההצלחות הקטנות של היום, זה עוזר לי להעביר את הדקות שבהן אני ממתינה להצלחות הגדולות. אני מבינה שכל הצלחה קטנה תביא את הדודים והדודות שלה – ההצלחות הבינוניות, שיביאו את קרובי המשפחה שלהם – ההצלחות הגדולות.
ספרים בחנות לונדונית טיפוסית למוצרי נייר

ספרים בחנות לונדונית טיפוסית למוצרי נייר

17. ספרים - צאי מהפייסבוק הטיפש הזה וקראי ספר. רומן אירוטי או ספר מחקר, לא משנה איזה ספר, שיהיה לך על מה לדבר חוץ מ״קראתי אתמול בפיסבוק״. ההרגשה הזאת של היכולת להתנתק רגע מהמחשב ולהביא את עצמי להשאר ולקרא יותר מ700 תווים ברצף, היא הרגשה של התעלות רוחנית.
18. צבע בבגדים - שחור לבן זה בסדר,אבל זה משעמם. אני חיבת לזכור את הסעיף הזה כשאקנה לי חולצות חדשות.
19. רשימות -  פשוט מסדרות את הראש. שיטת הסדר שלי, הארגון, הצעד הבא. רשימות בלוח הלבן שעל הקיר, רשימת במחברת ליד המיטה, רשימות בארנק, רשימות במיילים, רשימות- דברים שצריך לקנות, פגישות שיש לקבוע, פוסטים שאני רוצה לכתוב, אנשים לחזור אליהם, רשימות.
שלט הומוריסטי בכניסה לקפה בלונדון

שלט הומוריסטי בכניסה לקפה בלונדון

20. לסנן  – לסנן אנשים שכבר לא באים בטוב, די, אין מה לעשות, החיים לפעמים סוחבים אותנו למקומות אחרים. מה שפעם התאים, יתכן וכבר לא. אין מה להתנצל יותר מדי. שימו את החברות על mute והמשיכו הלאה. הזמן כל כך יקר ומוגבל.
21. למצא חברה חדשה על כל אחת שמסננים - כי בכל זאת להיות זאב בודד זה דרעק. אין כמו חברה טובה חדשה שמאירה לך את ההבנה שחברה טובה נכנסת ללב ולא יוצאת ממנו.
טיפוסי

טיפוסי

22. להתיעץ ולא לחשוש להגיד ״טעיתי״ -עשתי את זה כמה פעמים השנה, וזה הרגיש לי נכון וטוב, זאת אומרת כשגיליתי שטעיתי זה הרגיש לי חרא שאין דברים כאלה, אבל אחרי שאמרתי ״לא יודעת מה חשבתי לעצמי, כנראה שלא חשבתי כי גיליתי שטעיתי״ שמונתאלפים של טון ברזל יצוק ירדו מכל ליבי.
23. לסלוח ולעבור הלאה - החיים קצרים מדי לחשבונות ארוכים, ובמילא אני ממש גרועה בחשבון, ויש לי זכרון קצר.
24. ללכת לישון כשהגוף אומר לך ״די״ - גם אם זה אומר שצריך למצא לך מחליפה שתהיה עם הבנות, ושהפוסט יחכה למחר.
25. לא להמשיך לג׳נגל כשהכדור הראשון נופל - להסתכל על המצב ולפתח את היכולת לאמר:״ לקחתי על עצמי יותר מדי, מי נותן לי גלגל הצלה״
26. הנה מושג ששמעתי לא מזמן ואני לחלוטין מאמצת – השתמשי בת.ת- הקלסר הזה שפעם השתמשנו בו בצבא, אז כזה. יש לך פרויקט מעולה, עכשיו זה לא זמן מתאים, אל תוותרי, אל תגנזי, שימי בת.ת לעוד שנה. בסף זמנו יגיע.
27. לא להיות עם הסלולרי כל הזמן - אם לך זה מפריע שהאחרים עם הסלולר כל הזמן, תסתכלי רגע על עצמך. גוועלד.לפעמים בא לי להקיא מעצמי ואז אני נוטשת אותו באוטו או בחדר אחר על שקט. תעוג.
28. לחייך - עוד פעם לחייך. גם לעצמך במראה. גם בהרצאות, מסתבר שאני לא עושה את זה מספיק.
בית קפה של ג'ימי אוליבר ליד נוטינג היל

בית קפה של ג’ימי אוליבר ליד נוטינג היל

29. לצלם ולהדפיס תמונות. - יש לי המון תמונות, אני אוהבת את זה, זה גורם לי להעריך רגעים קטנים.
30. חופש יצירה לבנות – לתת לילדות להדביק בחדר שלהן את היצירות מהגן, זה מכוער אבל נותן להן תחושה טובה.
31. תודה – להוכיר תודה על מה שהיה ומה שיהיה, לפרגן למי שמדברים עימו.
פיסול מול לונדון טאוור

פיסול מול לונדון טאוור

32. לדעת להתנסח בכתב – לכתוב מיילים מנומסים, זה עושה הבדל מאוד גדול למקבל ולשולח.
33. לשחרר - אי אפשר להיות מצוינת בהכל, תבחרי לך תחום בו תהיי מצוינת, תחום נוסף בו תהיי טובה, תחום שלישי בו תהיי בסדר פלוס מינוס, ותחום בו תהיי ממש גרועה. הידיעה שאת לא צריכה להיות מעולה בהכל, משחררת קצת מהלחץ.
34. לשתף – לשתף אנשים סביבך בתהליכים שעוברים עליך, זה נותן מראה מצוינת לאיך את נתפסת בעיני אחרים, ובדרך כלל השאלת הטובות ביותר יגיעו מהשיחות הלא רשמיות הללו, שאלות שיגרמו לך לתת תשובות שיקדמו אותך צעד אחד אחורה ושניים קדימה.
35.לחגוג  – תמצאי לך תאריך וסיבה למסיבה. לא צריך להרים מסיבת פאר שעולה המון כסף, אבל תמצאי לך מה לחגוג, לקוחה ראשונה, חודש ראשון בארץ, הרצאה ראשונה, משהו. החיים.
מבחר עוגות בקובנט גרדן

מבחר עוגות בקובנט גרדן

36.ואחד לשנה הבאה, בריאות. כל היתר יסתדר מאליו. לכי לבדיקות שנתיות, שיננית, בדיקות דם, בדיקות שד, פאפ, כולסטרול, ראייה, לחץ דם, סכרת, מעקב נקודות חן.
אז איזו אבן דרך את לוקחת לעצמך?

 

עוד מהבלוג של יונית צוק

תצוגה מקדימה

מכתב של נערה אמיצה שדורשת שוויון

לפני חצי שנה סיימתי קורס של מנהיגות סדר חברתי חדש של ויצ"ו, ומאז משהו אצלי במודעות הנשית/ מגדרית השתנה, התעבה, התחדד. היום קראתי בפיסבוק של רבקה נוימן, מהאגף לקידום מעמד האשה בויצ"ו, סיפור מדהים של נערה בת 17.5 מתל אביב בשם...

תצוגה מקדימה

אשה עם שפם

כשהייתי בחטיבת הביניים, היתה לי מורה לביולוגיה בשם לילית. לילית ענדה עגילי ענק כי היא  טענה שהם מעניינים את התלמידים מספיק בשביל שהם לא יוכלו להסיר ממנה את העיניים. כך או כך, יום אחד המורה לילית פנתה אלי מול כל הכתה ואמרה:...

תצוגה מקדימה

בלוג אחד בשבוע: הבלוג של יעל יניב

בפוסט זה אני חורגת מהרגלי, ומצרפת גם מתכון וגם ראיון. למה? הכל בזכות יעל יניב המקסימה. הגעתי אליה, עוד כשגרנו בארץ,  באישון לילה לראיון (הראיון התחיל בסביבות 21:00 והסתיים לאחר חצות, רק בגלל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה