הבלוג של יונית צוק

אמאעובדת

חיי הם כספר פתוח. תיאור העשור הרביעי לחיי. אמא, אשת רופא, עצמאית, חוקרת בלוגים, אשה, קופריטרית, מכורה לאינטרנט.

עדכונים:

פוסטים: 199

החל מיולי 2010

איך זה יכול להיות שאני מרגישה בת 42 כשאני בעצם בת 34? על השנה שבה היתי פרפר בתוך גולם, ועל השנה של היציאה לאויר העולם.

12/03/2014

איך הרגשת כשהית בת 40? כך כל חברה בקורס מנהיגות סדר חברתי חדש של ויצ”ו, שאני עוברת בימים אלה, היתה צריכה לחלוק, בזכות יום הולדתה העגול של מנחת הקבוצה שלנו. רוב הנשים סיפרו ששנת ה-40 שלה היתה שנה של פריצה, אמון עצמי, זמן עצמי, אהבה עצמית, פיתוח עצמי, שקט עצמי, הכלה עצמית, הפיכת התקליט- גיל 40 נתן לרוב הנשים פריצה, פריחה, העצמה. בתום הסבב, האנרגיות באויר היו מחשמלות, וכל מה שרציתי זה לעשות פאסט פרוורד לגיל 40. (עוד 6 שנים יאללה).
אבל בהפסקה הבנתי, שאני בעצם כבר בת 42.

העשייה, המעבר מפה ולשם, היציאה לעצמאות.
הקפיצה למים הקרים, החמים, הבוערים, הקפואים, נחשולי האהבה, הפרגון, העזרה, הגילוי.
העובדה שחזרנו לפני שלושה וחצי חודשים, ואני כבר עמוק בעניינים של יונית צוק | הבלוגריסטית:
ראיון ברדיו, הופעה בעיתון, 6 סדנאות על בלוגינג, ועוד פיתוח של סדנא חדשה על פינטרסט שחגגנו אותה אתמול, 3 הרצאות צפויות בחודשיים הקרובים, תערוכה בהשתתפותי, העלאת האתר של המגדלור לאויר,  ועוד ועוד ועוד.
הרצון להגיע לכל לקוחה ולקוחה, לשלח הצעות מחיר, לעשות מו”מ, לפתח מוצרים ורעיונות חדשים.

סדנת שיווק באמצעות פינטרסט

סדנת שיווק באמצעות פינטרסט

ועם זאת, להיות חלק מהקורס “נשים למען סדר חברתי חדש” של ויצ”ו.
אני לא חושבת שהבנתי לאן אני נכנסת כשהתחלתי את הקורס הזה. זה לא קורס, זה לקבל שוב ושוב סטירת לחי על דברים שחשבתי שאני יודעת, אבל בעצם לא. זה קורס של פקיחת עיניים , והיכרות עם 31 נשים מעוררות השראה, מדהימות כל אחת בדרכה, בהישגיה, בתפיסת עולמה. זה אמנם “רק” 5 שעות בשבוע, למשך 10 חודשים, אבל החומר שמלמדים אותנו נשאר לי בראש, ובעיקר נכנס ללב ועושה שם פעילות חדשה.
קורס שנותן היזון חוזן מאוד מיידי בדמות היועצת הפרלמנטרית של השרה ליבנת שמתקשרת ואומרת שקראה את הפוסט שלי על החוק לשיוויון בנטל, וכי יש לה הערות והיא תשמח לדבר איתי בנושא. (איתי? וואו!).

מתוך פעילות בקורס מנהיגות סדר חברתי חדש בויצ"ו

מתוך פעילות בקורס מנהיגות סדר חברתי חדש בויצ”ו

כבר חודש וחצי שאני מסתובבת עם כאב ראש, סחרחורת, התרגשות, פחד – אבל כזה שמצמיח, לא כזה שמשתק.

והיום, בקורס צילום שאותו אני לוקחת את אפרת לוזנוב המקסימה, (בכל זאת, אני צריכה לברוח רגע למקום יפה ונעים) דיברנו על צילומים, ומקומות יפים, ונזכרתי באמריקה שלי, כמה חופש היה לי לפני ארבעה חודשים, וכמה חופש יש לי היום, אבל היום זה חופש עם אחריות מאוד כבדה על הכתפיים.
ואז הבנתי שהחופש שהיה לי בארה”ב נתן לי את האפשרות לפרוח פה ולהצמיח את הכנפיים.
ארה”ב שימשה לי כגולם לפרפר, הזינה אותי, נתנה לי מחסה והגנה, ובעיקר נתנה לי את הזמן שלי לגדל את כנפי הפרפר שלי. כנפי הפרפר של גיל 40.

צוק יונית - סתיו באמריקה

ועתה, כל מה שנותר לי זה לעוף.
ולהפרד מהתקופה היפה של ארה”ב עם זכרונות טובים והוקרת תודה על פרק הזמן הזה, שהיה קסום.

היום שמעתי ברדיו שיר שמלווה אותי מהתקופה באמריקה, שיר ששרו אלכס וסיירה, המנצחים באמריקן איידול האמריקאי, את התכנית התחלתי לראות באמריקה וסיימתי בישראל (כל אחת וזמן התראפיה שלה).

וכששמעתי את השיר פרצתי בבכי, של התפרקות, של הבנה ש-לא סתם חוויתי שנה כה עוצמתית שם, זאת היתה שנת ההכנה למה שצפוי להיות פה.

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt 

עוד מהבלוג של יונית צוק

תצוגה מקדימה

מכתב של נערה אמיצה שדורשת שוויון

לפני חצי שנה סיימתי קורס של מנהיגות סדר חברתי חדש של ויצ"ו, ומאז משהו אצלי במודעות הנשית/ מגדרית השתנה, התעבה, התחדד. היום קראתי בפיסבוק של רבקה נוימן, מהאגף לקידום מעמד האשה בויצ"ו, סיפור מדהים של נערה בת 17.5 מתל אביב בשם...

תצוגה מקדימה

אשה עם שפם

כשהייתי בחטיבת הביניים, היתה לי מורה לביולוגיה בשם לילית. לילית ענדה עגילי ענק כי היא  טענה שהם מעניינים את התלמידים מספיק בשביל שהם לא יוכלו להסיר ממנה את העיניים. כך או כך, יום אחד המורה לילית פנתה אלי מול כל הכתה ואמרה:...

תצוגה מקדימה

בלוג אחד בשבוע: הבלוג של יעל יניב

בפוסט זה אני חורגת מהרגלי, ומצרפת גם מתכון וגם ראיון. למה? הכל בזכות יעל יניב המקסימה. הגעתי אליה, עוד כשגרנו בארץ,  באישון לילה לראיון (הראיון התחיל בסביבות 21:00 והסתיים לאחר חצות, רק בגלל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה