הבלוג של יונית צוק

אמאעובדת

חיי הם כספר פתוח. תיאור העשור הרביעי לחיי. אמא, אשת רופא, עצמאית, חוקרת בלוגים, אשה, קופריטרית, מכורה לאינטרנט.

עדכונים:

פוסטים: 199

החל מיולי 2010

יש לי חברה שמרצון מגדלת את שתי בנותיה בבית. איך היא עושה את זה? לגדל שתי בנות בבית? אין לי מושג, אחרי שבוע של חופשת חורף אני בטוחה שהיא סופר אמא. מזל שמצאתי לבנות מסגרת פה בבוליטומור, אחרת היתי מזמן על המטוס חזרה לארץ. ויש גם קישור לפוסט אורח שלי בפיטוטי עם רעיונות תעסוקה כשהגשם בחוץ (או השלג) דופק בחלון.

02/02/2013

יש לי חברה, שכבר זמן מה יש לי טינה אליה, יותר נכון כעס לא ברור, יותר נכון לאמר – מרמור,
אני אוהבת אותה מפה ועד הירח, ועדיין, כשאני חושבת עליה, אני ממורמרת, כי היא ההיפך ממני, והיא עושה את זה טוב. אפילו מצוין.

היא החליטה לא לפתח קריירה. גוועלד, שלא לאמר להשאר בבית עם הילדה, ואח”כ כשנולדה הילדה השניה, להשאר עם שתיהן. ולא לצאת לעבוד. אלא לעבוד בתור האמא של הבנות שלה.

נכון, היו לי המון המון משפטים של “נו, את מבזבזת את החיים שלך”, “מה יהיה אחרי שהן יגדלו?”, “וככה את מגשימה את עצמך” “ולמה את לא מפתחת קרירה משנית בנוסף לאמהות?” “שלחתי לך לינק עם מלא יצירות שאת יכולה לעשות ולמכור כי יש לך ידי זהב” ועוד ועוד משפטים שמראים לה ולי עד כמה שהדרך שהיא בחרה מאוד זרה לי וקשה לעיכול.

תמונה מתוך האתר http://media.beta.photobucket.com

אבל, האמת, שידעתי את זה הרבה זמן בלב, ולאחר חופשת החורף שהיתה לנו בשבוע החולף הבנתי את זה סופי, אני מקנאה בה ביכולת שלה לעשות את זה. פשוט להיות 24 שעות עם הילדים שלה, מבלי להתחרפן ומבלי לרצות לקפוץ מהגג אחרי 48 שעות….

זה לא שאני אמא רעה, (כנראה), אלא פשוט אני אוהבת את העבודה שלי (גם כשאין לי עבודה, כמו עכשיו בגלל הנסיעה לארה”ב, אני עובדת על דברים שלא קשורים לגידול הילדות, אלא לקריירה שלי). זה לא שאני אמא שלא אוהבת את הבנות שלי, פשוט לא נועדתי להיות צוות הווי ובידור במשך כל כך הרבה שעות, כי אני מרגישה שהאני שלי הופך להיות רק בכובע אחד, של האמא. וזה מפחיד וגם קשה מאוד.

אני יודעת שכל אמא מגשימה את עצמה בדרך שנוחה לה, ומי שם אותי בתור מבקרת האמהות, הרי כל אמא, כל עוד טוב לה באמהות שלה, זה טוב לילדים שלה ולעצמה. אני יודעת את זה. ועדיין, אין לי מושג איך היא עושה את זה. מכיוון ועדיין לא קיבלתי תשובה איך היא עושה את זה, ומצד שני חופשת החורף התקרבה בצעדי ענק, ובהיותי אשה פרקטית, אספתי מספר רעיונות לחופשת החורף מבעוד מועד בפינטרס שלי, וניסיתי לבצע מספר פעילויות שראיתי שם. לא את הכל מימשתי, כי היכולת הביצועיסטית שלי מוגבלת (אחרי שני נסיונות לבצע משהו נורא יפה, שיצא מכוער להפליא הגדרתי גבולות גזרה חדשים לתחומי היצירה בבית), אבל את הדברים הפשוטים, שכל אחת יכולה לעשות, ביצעתי, והיה מאוד כיף. אבל במיוחד היה כיף כי ידעתי שלחפשה יש גם תאריך תפוגה.

באותו שבוע ירד שלג, והיו ימים גם יפים אבל מאוד קרים (אני טוענת שאם הטמפרטורה מתחת ל4 מעלות, אז לא משנה כמה שהיא למטה, אני לא יוצאת מהבית), יצאנו פעם אחת לגן השעשועים וחזרנו אחרי 20 דקות ופעם אחת לסופר. כל יתר השבוע הינו בבית. ש-ב-ו-ע. אני והבנות. המגדלור היה בעבודה במהלך השבוע, ובסופ”ש, שבו כל כך חיכיתי למנוחה מחופשת החורף, קיבלתי 2 ילדות ומגדלור חולה….

כחלק מהחיפושים שלי ברשת אודות פעילויות ילדים בחורף, מצאתי בבלוג פיטוטי פוסט עם פעילויות. נעזרתי בו הרבה, וגם הוספתי עוד פעילויות. יצרתי קשר עם דנה (האמת, אנחנו חברות מזה זמן ותמיד קרץ לי לכתוב אצלה), והיא מארחת אותי בפוסט מיוחד אודות פעילות לילדים בחורף חלק ב. מוזמנות להקליק ולגלות איך אמאעובדת מתפקדת בתור אמאהווי ובידור לילדות בחורף. הנאה מובטחת.

תלחצו על התמונה ותעברו לפוסט האורח שלי בפיטוטי - עבדתי עליו הרבה :)

והחברה שלי? זאת שאני מקנאה בה על היכולת להשאר עם הילדים בבית, בסוף סיפרה לי שזה לא כזה קל כמו שזה נראה, זה רק ענין של גישה, ואילו הג’ינגול שלי בין עבודה, ללימודים, לגידול בנות, לרילוקיישן, לתואר שני, ללהיות אשת רופא, נראה לה כמו טירוף, והיא לא יודעת איך אני עושה את זה בכלל. חברות. משלימות. אוהבות.

עוד מהבלוג של יונית צוק

Thumbnail

מכתב של נערה אמיצה שדורשת שוויון

לפני חצי שנה סיימתי קורס של מנהיגות סדר חברתי חדש של ויצ"ו, ומאז משהו אצלי במודעות הנשית/ מגדרית השתנה, התעבה, התחדד. היום קראתי בפיסבוק של רבקה נוימן, מהאגף לקידום מעמד האשה בויצ"ו, סיפור מדהים של נערה בת 17.5 מתל אביב בשם...

Thumbnail

אשה עם שפם

כשהייתי בחטיבת הביניים, היתה לי מורה לביולוגיה בשם לילית. לילית ענדה עגילי ענק כי היא  טענה שהם מעניינים את התלמידים מספיק בשביל שהם לא יוכלו להסיר ממנה את העיניים. כך או כך, יום אחד המורה לילית פנתה אלי מול כל הכתה ואמרה:...

Thumbnail

בלוג אחד בשבוע: הבלוג של יעל יניב

בפוסט זה אני חורגת מהרגלי, ומצרפת גם מתכון וגם ראיון. למה? הכל בזכות יעל יניב המקסימה. הגעתי אליה, עוד כשגרנו בארץ,  באישון לילה לראיון (הראיון התחיל בסביבות 21:00 והסתיים לאחר חצות, רק בגלל...

תגובות

טופ 20 - בלוגים