הבלוג של אילאיל בן-שלום

אילאיל בן שלום לא רק במונדיאל

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה (BA) ותואר שני בהיסטוריה (MA). מנהלת מוצר וצמיחה בסטרטאפ. גיימרית, תולעת ספרים, אוהדת הפועל תל אביב, שחקנית פוקר מבטיחה, רוקמת ופורמת, מכינה ריבות ובאופן כללי מרוצה מהחיים.

עדכונים:

פוסטים: 34

החל ממאי 2010

איך אפשר להפעיל בית יהודי בחשמל שיוצר מנפט שנשאב ממאובנים? אולי אחד מהמאובנים הללו יהודי? אין מנוס. חייבים להפסיק להשתמש בחשמל. ואחר כך במים שזרמו בשבת. ואחרי שנפטר מהחשמל והמים הזורמים נצטרך להתחיל לשאול את עצמנו אם האטומים שלנו יהודים מספיק עבורנו.

18/12/2011

קיים שלב מסויים בו דברים אינם מסוגלים לעורר עוד כעס. השלב שבו דברים הופכים להיות מופרכים כל כך שהם עוברים אל שלב האבסורד בו אני נאלצת להשען אחורה, לשפשף את עיני ולצחוק. כבר כמה חודשים שכל יום מתגעש עלינו חוק חדש, ובהתחלה באמת רבים מהם גרמו לי לקפוץ מהכסא, אבל חוק החשמל הכשר, זה אני חייבת להודות, חצה אצלי את הקו בין מכעיס למגוחך.

חשמל כשר? כיצד, בשם כל חוקי ניוטון והפיסיקה בעולם, חשמל מסוגל להפוך לכשר?! האם זה משום שמטעינים או פורקים את היונים בימי חול? ומה אם היונים הללו נוצרו מדלק אשר נכרה ביום שבת? חוק חשמל כשר יכריח אותנו לדקדק לא רק בשאלה מתי עבדו הטורבינות, אלא גם מתי הגיעו הספינות שנשאו את הדלק והפחם. מתי הוטענו? אם הוטענו בנמלים העובדים בשבת, האם אנחנו עדיין יכולים להשתמש בו? הפתרון היחיד יהיה לעבוד אך ורק עם ספינות משא שומרות שבת. אבל הרי, יתכן שהאנשים אשר הטעינו את המשא הם בעצמם אכלו חזיר רק שעה קודם, ואולי נגעו במשא, חייבים שגם הספינות יופעלו על ידי צוות שומר שבת ונגיעה. ומי שכרה את הפחם? אם הפחם נכרה בשבת, או על ידי גויים, האם עדיין מותר לנו להשתמש בו? ובכלל, הרי הנפט והפחם נוצרו מרקב בשכבות פרה-היסטוריות, מצמחים ובעלי חיים שאינם כשרים! איך אפשר להפעיל בית יהודי בחשמל שיוצר מנפט שנשאב ממאובנים? אולי אחד מהמאובנים הללו יהודי? אין מנוס. חייבים להפסיק להשתמש בחשמל. אי אפשר להיות בטוחים שנצליח להפיק חשמל טהור, יהודי, כשר ושומר מצוות עם כל כך הרבה גורמים מזהמים בדרך.

אחרי שנדאג לכך שלא יהיה חשמל במדינה, אני חושבת שהשלב הבא יהיה לדבר על הנושא הכואב של המים. כן, המים בישראל זורמים להם ללא הפרעה במוביל הארצי במהלך כל ימי השבוע! אף אחד לא יכול להבטיח לי שהמים שיוצאים לי מהברז לא זרמו להם מהכנרת אלי במהלך ימי חול בלבד. מים זורמים הם פגע רע וחולה שנועד להכניס טומאה לכל בית יהודי. ובואו נתחיל לדבר על נושא הבגדים. בגדים שנתפרו מצמחים שהושקו אולי במהלך השבת! אולי נקטפו במהלך השבת! אולי נארגו במהלך השבת! מעתה במדינת ישראל ניתן יהיה לצרוך אך ורק בגדים אשר נתפרו מצמחים כשרים. גם כל מוצרי העור יוכלו להיות מיוצרים אך ורק מחיות כשרות, שעברו שחיטה כשרה ואף אחד לא האכיל אותן בשבת.

אני גם רוצה לדבר על נושא השמרים בלחם – אתם יודעים שהשמרים מתפיחים את הלחם במהלך כל היום?! לחמים כמו שאור, ממשיכים לתפוח גם במהלך סוף השבוע, ומכריחים את השמרים האומללים לטרוח גם בערב שבת וגם בשבת עצמה על פירוק הפחמימות. אני מסרבת להמשיך לאכול דברים שיוצרו משמרים. גם יוגורט מתחיל להסתמן לי כמשהו בעייתי. וחלב? אם החלב נחלב ביום ראשון הרי שהפרה ייצרה אותו במהלך סוף השבוע! מישהו יכול להבטיח לי שאני שותה חלב שנח במהלך יום שבת?

והרמזורים הללו! פועלים במהלך כל השבוע ללא הפסקה! כשאני מצייתת לרמזור ביום ראשון אני מצייתת לרמזור לא כשר! הוא עבד גם ביום שבת. אני חושבת שיש להשבית את הרמזורים בסוף השבוע. וגם את תאורת הרחוב. וגם את האינטרנט המזוהם הזה, שמי יודע איפה הוא היה קודם, ועובד נונסטופ כמו גוי.

ואחרי שנפטר מהחשמל, המים, הבגדים, החלב, הלחם, הרמזורים ותאורת הרחוב, זה הזמן לדבר על הנושא הכואב באמת:

מה אנחנו יכולים לעשות כנגד כך שכולנו בעצם עשויים מאותם אבני יסוד? אף אחד לא יכול להבטיח לי שהאטומים מהם מורכב האוכל הכשר שלי לא היה לפני כמה עשרות שנים בלבד חלק מחזיר, שרימפס, או גוי. איך אפשר להבטיח לי שאני עצמי מורכבת מאטומים כשרים? מישהו חייב לתת על זה דין וחשבון, ואני חושבת שזו צריכה להיות הצעת החוק הבאה: אטומים כשרים. מהיום, כל בני האדם היהודים יורכבו מאטומים כשרים בלבד. לא חס וחלילה משהו שהתפרק משרץ כל שהוא. אחרי הכל, אנחנו העם הנבחר, לא?

ואני חייבת לשאול: עד כמה פגיעה האמונה שלכם, הדת שלכם, שהשאלה אם החשמל בו אתם מפעילים את המיקרו יכולה לטמא אתכם כל כך? עד כמה שבירה היהדות שלכם שצריך לשמור עליה בצמר גפן עבה עד כדי כך? כי בעיני, האובססיה הזו לטומאה מתחילה להראות כמו עבודת האלילים אותה אסור לנו לעשות, אבל מי אני שאומר. היום בבוקר שתיתי כוס חלב, לפי ההגיון הזה, אני כבר אבודה.

עוד מהבלוג של אילאיל בן-שלום

תצוגה מקדימה

אישה רווקה בת שלושים ומעלה

את אחד השיעורים החשובים ביותר לחיים למדתי לגמרי במקרה במהלך התיכון. זה היה בשנה הראשונה ללימודי הקולנוע, בעת הצגת התרגיל הראשון שלנו. כל אחד מאיתנו לפני שהתחיל לנגן את הסרטון פצח במסכת של התנצלויות עד שדני מוג'ה, מרכז...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

ללא משקל

לא נשקלתי כבר שנה וחצי. אני לא בטוחה מתי היתה הנקודה בה הבנתי שהמעשה הזה הוא חסר משמעות במקרה הטוב, ומזוכיסטי במקרה הרע. אני תמיד צוחקת שנולדתי במשקל 40 ק"ג. זה כמובן פיסית לא אפשרי, כי אמא שלי לא היתה שורדת איתי, אבל נולדתי...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

אישה, העולם דפוק, בהצלחה

קראתי את המאמר של אורנה רודי, וכל הזמן הנהנתי, ונדתי בראשי חליפין. הסכמתי, ממש לא הסכמתי, הסכמתי, ממש ממש לא הסכמתי, וסיימתי את הקריאה בתחושה שאורנה רודי צודקת במסקנות, וטועה לכל...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה