הבלוג של אילאיל בן-שלום

אילאיל בן שלום לא רק במונדיאל

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה (BA) ותואר שני בהיסטוריה (MA). מנהלת מוצר וצמיחה בסטרטאפ. גיימרית, תולעת ספרים, אוהדת הפועל תל אביב, שחקנית פוקר מבטיחה, רוקמת ופורמת, מכינה ריבות ובאופן כללי מרוצה מהחיים.

עדכונים:

פוסטים: 34

החל ממאי 2010

אם כבר אתה באמת רוצה לעזור, קח את כל הכסף שאנחנו מוציאים היום על תחליפי חלב לבתי החולים, והפנה אותו להקמת הבנק. אנחנו נבוא. אנחנו נתרום. אנחנו נעזור לך.

14/12/2011

לחבר הכנסת היו כוונות טובות. לאחר שבמהלך היום דשתי בהצעת החוק ובשלל הכתבות שעלו בעקבותיה הגעתי למסקנה שכוונותיו היו טובות, אך הצליח בדרכו להכעיס את הציבור שעבורו יצא ללחום, הוא הציבור הזועם והרגיש היום במדינת ישראל – הנשים.

כבר כמה חודשים לא מעטות הנשים בישראל שמרגישות שהן נתונות להתקפה מתמידה ומתחזקת. נושא הדרת הנשים פגע בנו ישירות בלב, אבל הצעת החוק הנוגעת להנקה נגעה לכולנו עמוק בבטן. אחד החוקים הראשונים שלומדת כל רווקה היא שכל נושא בין אם לילדה הוא בחזקת טאבו. אנחנו לומדות (לרוב תוך כדי מעידה וירטואוזית אל בריכת רותחין זועמת) שאנחנו באמת לא מבינות. שאנחנו באמת לא יודעות. שכשהחברה הטובה, זו שחלקה איתנו סודות מאחורי בית הספר וליבה נשבר בפנינו הופכת לאם, יש חלק בה שמצטנף לכדי פרטיות אטומה ושמורה היטב. סביב האם וילדה נרקמת חומת הגנה שיש להקיש עליה בעדינות. חבר הכנסת היה צריך לדעת שככל שינסה להכנס בחומה זו בעוצמה חזקה יותר, חוקי הפיסיקה יופעלו עליו באופן מיידי, ויופעל עליו לחץ חזק השווה בעוצמתו.

כוונת החוק היתה טובה. בבתי היולדות היום מחולקים תחליפי חלב אם, שאין מומחה היום עלי אדמות אשר יסכים לחתום על האמרה הגורסת כי הנם משתווים בערכם לחלב אם אמיתי. כאשר תינוקות שאך נולדו מקבלים תחליף חלב אם, הם מקבלים בימיהם הראשונים עלי אדמות תזונה והגנה פחותים משהם אמורים לקבל. כל שרצה חבר הכנסת היה לוודא כי ההורים, אשר הינם אחראים מבחינה רפואית לילדיהם, יבינו את הטיפול אשר מבקשים אנשי הצוות הרפואי לספק לילדם.

מה שחבר הכנסת שכח, הוא שבמדינת ישראל היום, אין במצב כזה שום ברירה אחרת.

אם אשר אינה מניקה את תינוקה, אינה יכולה להניק את תינוקה, אינה מצליחה להניק את תינוקה יודעת שאם לא תצליח להניק את הילד, הברירה היא להרעיב אותו, או להאכיל אותו בתחליף. עכשיו שער לנגד עיניך, חבר הכנסת היקר, את האם אשר אוחזת בתינוק בן כמה שעות, היא בעצמה עדיין מתאוששת מחווית הלידה, שטופה בכאבים, וחייבת, לראשונה בחייה, בכל מחיר, להניק ולהעניק מזון ושתייה לילד שעכשיו יצא מגופה. אפילו אני, שטרם עשתה זאת, יודעת כי מדובר ברגע מלחיץ, קשה, מפחיד מעבר לכל שיעור. לא חסרות הנשים אשר מתקשות להניק את התינוק בבית החולים ומצליחות להניק את תינוקן אחר כך. לא כל הנשים שאינן מניקות את תינוקן עושות זאת מתוך בחירה מודעת באופציה התזונתית הטובה פחות.

שער בעיני רוחך את הסיטואציה: אותה אישה דואבת, עייפה, כואבת וחרדה לתינוקה, שטופת רגשות אכזבה על כך שכשלה ולא הצליחה להאכיל את תינוקה נאלצת לחתום על טופס המידע אותה שהיא אם רעה. לא רק שהיא נאלצת לבצע בחירה בלתי נסבלת ולא כזו שהיתה עושה, היא חייבת לקרוא את כל הסיבות אותן היא כבר יודעת, ולחתום על האכלת תינוקה.

חבר הכנסת, אם כבר אתה באמת רוצה לעזור, אם טובת הילוד והאם באמת עומדים לנגד עיניך, אנא, הקם לנו סוף סוף בנק לחלב אם בישראל.

אפשר לתינוקות הנולדים לקבל את המזון הטוב והמתאים להם ביותר. קח את כל הכסף שאנחנו מוציאים היום על תחליפי חלב לבתי החולים, והפנה אותו להקמת הבנק. אנחנו נבוא. אנחנו נתרום. אנחנו נעזור לך. אנחנו וילדינו נהיה אסירי תודה. תן לנו ברירה אמיתית כאשר איננו מיניקות. תן לנו ברירה שנוכל לחתום עליה מבלי שישבר לנו הלב. עידן המינקת חלף עבר לו, כל העולם התקדם קדימה, רק את המיניקת טרם הצלחנו להחליף כראוי. תן לכל ילד שנולד את הסיכוי האמיתי לממש את כל הפוטנציאל שיש בו.

כל כך קל היה לקחת את ההצעה הזו ולהפוך אותה לכזו שתגייס את כל אותו המון נשי חזק ופועל מאחוריך, עדיין לא מאוחר מידי. לילדים שלנו מגיע לפחות בימיהם הראשונים, רק הטוב ביותר.

עוד מהבלוג של אילאיל בן-שלום

תצוגה מקדימה

אישה רווקה בת שלושים ומעלה

את אחד השיעורים החשובים ביותר לחיים למדתי לגמרי במקרה במהלך התיכון. זה היה בשנה הראשונה ללימודי הקולנוע, בעת הצגת התרגיל הראשון שלנו. כל אחד מאיתנו לפני שהתחיל לנגן את הסרטון פצח במסכת של התנצלויות עד שדני מוג'ה, מרכז...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

ללא משקל

לא נשקלתי כבר שנה וחצי. אני לא בטוחה מתי היתה הנקודה בה הבנתי שהמעשה הזה הוא חסר משמעות במקרה הטוב, ומזוכיסטי במקרה הרע. אני תמיד צוחקת שנולדתי במשקל 40 ק"ג. זה כמובן פיסית לא אפשרי, כי אמא שלי לא היתה שורדת איתי, אבל נולדתי...

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

אישה, העולם דפוק, בהצלחה

קראתי את המאמר של אורנה רודי, וכל הזמן הנהנתי, ונדתי בראשי חליפין. הסכמתי, ממש לא הסכמתי, הסכמתי, ממש ממש לא הסכמתי, וסיימתי את הקריאה בתחושה שאורנה רודי צודקת במסקנות, וטועה לכל...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה