הבלוג של אילאיל קופלר

חופשה

אילאיל קופלר היא מורה בבית הספר הדמוקרטי "קהילה", אקטיביסטית פמיניסטית, יוטיוברית, ומחברת הספר "מזוודות" שראה אור בהוצאת פרדס.

עדכונים:

פוסטים: 44

החל מדצמבר 2012

חזרתי לפני יומיים מטיול משפחתי מהמם בלונדון, שאני עוד בטוחה שיסופר עליו בהרחבה בבלוג של אמא שלי. כמובן שהטיול כלל הרבה מוזיאונים, נסיעות רכבת תחתית, שופינג, תה ופגישות עם חברות לונדוניות, אבל היו בו גם כמה היילייטס פמיניסטיים משמעותיים ביותר שחשוב לי לחלוק איתכן/ם.

סוזי אורבך

התמזל מזלי ובדיוק בתאריכים בהם שהיתי בלונדון, התקיימה הרצאה של סוזי אורבך וליסה אפיגנסי לכבוד צאת ספרן 50 גוונים של פמיניזם. ההרצאה התקיימה באיזה מתנס יהודי בגולדרס גרין המלאה במסעדות כשרות ושלטים בעברית, לא פחות ולא יותר, והקהל הורכב מבעיקר מנשים סקרניות מבוגרות ממני ששאלו שאלות כלליות על פמיניזם. סוזי אורבך המקסימה ענתה ללא פשרות ודיברה על האלימות הגוברת נגד נשים בתקופתינו, על תעשיית היופי שמדכאת נשים ועל היותה אם לנערה מתבגרת בעולם של באקלש מיזוגני. היה מרתק ובסוף השיחה רכשתי את ספרה BODIES, וקיבלתי חתימה! אם עדיין לא נחשפתן לכתיבתה המהפכנית של סוזי אורבך, אני בהחלט ממליצה לקרוא את לא עוד דיאטה.

תערוכה פמיניסטית

אירוע מדהים נוסף שנכחתי בו, היה ערב פתיחה של התערוכה הפמיניסטית “פיליה”, שהתקיימה בחלל נפלא בשם ספייס סטיישן 65.  התערוכה המרגשת כללה עבודות אמנות שונות העוסקות בנושאים כמו דימוי גוף, אונס, מיתוס היופי, אמהות וקהילתיות. אחת העבודות המרשימות הייתה שמיכת טלאים שתפרה קבוצת נשים ששוהות בכלא בלונדון ומספרת את חוויותיהן בשנת כליאה אחת. עבודה מרתקת נוספת של מנדי ווב הציגה תיקים אופנתיים של נשים, עשויים כולם מתחבושות הגייניות. בסוף הערב התקיים מיצג שגולל סיפור של סופרג’יסטית אנגלייה שלא הפסיקה להלחם למען נשים עד יום מותה.

ספרים, ספרים, ספרים

אני לא יודעת מה גורם לחששות משקל עודף בטיסות שלכן, אצלי מדובר תמיד בספרים. אני לא מצליחה להתאפק אל מול הפיתוי הגדול, ואין ספק שבארץ דוברת אנגלית הוא גדול במיוחד. רכשתי כמה וכמה ספרים פמיניסטיים. אחד הספרים המדהימים שהספקתי גם לסיים לקרוא בנסיעות הטיוב הארוכות והנפלאות שבהן לא הייתה קליטה לאינטרנט ולכן נשכח הפיתוי הסלולרי והפייסבוקי בצד, הוא ספרה של נעמי וולף promiscuities, שלצערי אין לו תרגום לעברית. נעמי וולף מוכרת לנו מספרה פורץ הדרך “מיתוס היופי“, ובספר זה היא חושפת באומץ את כל שנות התבגרותה כנערה בסן פרנסיסקו ומנתחת את הסיפור האישי שלה (האישי הוא הפוליטי…) לאור תיאוריות התבגרות פמיניסטיות מרתקות הנפרשות לאורך תקופה ארוכה ומהפכנית. אם יש לכן יכולת לקרוא באנגלית, (שמישהי תתרגם אותו כבר!!!) אני ממליצה עליו בחום.

ולבסוף, רכשתי סוף סוף את הספר המדהים של טאבי גבינסון שרציתי כבר חצי שנה. ואני אתן לסרטון החדש שלי ביוטיוב להמשיך את הסיפור עליה:

embedded by Embedded Video

עוד מהבלוג של אילאיל קופלר

תצוגה מקדימה

חינוך ודמוקרטיה - קריאה לפעולה

היום בבוקר התעוררתי מוקדם, התלבשתי והלכתי לבית הספר למרות שזה היום החופשי שלי. לקחתי 27 ילדים וילדות להפגנה בגינת לוינסקי יחד עם עוד הורים ואנשי צוות, למרות שהיה היום שיעור חשבון, היה...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אני המורה שהלכה לבית הספר עם מכנסיים קצרים

אתמול בבוקר קמתי, לבשתי מכנסיים וגופיה, צילמתי סלפי מול מראת הבניין שלי והלכתי לעבודה בבית הספר. יום יחסית רגיל, מלבד העובדה שבדרך כלל אני מעדיפה ללבוש חצאיות. העליתי את התמונה שלי לפייסבוק עם טקסט של תמיכה במחאת קוד...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

גאווה במלחמה

ילדים בפוסט טראומה. זה מה שנקבל לבית הספר השנה שוב, בתום החופש הגדול. זו הייתה המחשבה הראשונה שלי כשקמתי בשמונה בבוקר בסידני, אחת בלילה שעון ישראל, להודעות וואטסאפ ופייסבוק: "אנחנו בסדר", "אל תדאגי, לא נדקרנו", "אילאיל, הייתה...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה