הבלוג של מיכל שרגיל בן סירה

i like shivuk

45+, רעיה, אם, וורקוהולית. בעלת עסק עצמאי לייעוץ עסקי - אסטרטגי ושיווקי, לאנשים שהם בעצמם בעלי עסק עצמאי, ושעושים הכל לבד בעסק שלהם. לאנשים כאלו אני קוראת One Man Biz. מרצה בלהב (אונ' ת''א), אונ' אריאל, מעו''ף, מ.ט.י,... +עוד

45+, רעיה, אם, וורקוהולית. בעלת עסק עצמאי לייעוץ עסקי - אסטרטגי ושיווקי, לאנשים שהם בעצמם בעלי עסק עצמאי, ושעושים הכל לבד בעסק שלהם. לאנשים כאלו אני קוראת One Man Biz. מרצה בלהב (אונ' ת''א), אונ' אריאל, מעו''ף, מ.ט.י, מכללות וארגונים. בעלת תואר MBA במינהל עסקים, ובעלת תעודת דירקטור. ילידת מלאבס. מוכשרת כמו שד. חכמה. ביקורתית. מה עוד? על כל השאר תקראו בבלוג... :-)

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאוגוסט 2011

התזמורת הקאמרית הישראלית מעלה השנה את הסדרה “אגדות ילדים” – קונצרטים לילדים בני 4-10. הראשון בסדרה ‘פינוקיו’ בניצוחה ועיבודה של עידית שכטמן מספר על הילד שרצה להיות אמיתי

24/09/2016

פינוקיו - התזמורת הקאמרית הישראלית - פרסום

 

כמעט שכחתי שיש לנו כרטיסים לקונצרט פינוקיו של התזמורת הקאמרית הישראלית.
ותכל’ס, לא הייתי משוכנעת שזה מתאים ליהלי בן השבע וחצי.
כי מוסיקה קלאסית, אם לא מוגשת באופן מותאם, יכולה בקלות לשעמם ילדים, ופינוקיו נשמע לי פתאום כמו סיפור שמתאים לילדים קטנים יותר ממנו.

אך אם לקפוץ לשורה התחתונה. הוא נהנה הילד שלי. ובעיקר נחשף לעוד גירויים להשראה ויצירה.
פינוקיו? לא היה המרכז מבחינתו. הוא היה רק סיפור המסגרת, רק התירוץ בשביל המוסיקה.
הילד, שנהנה מדי פעם לשבת על סט התופים ולתופף סתם להנאתו, כשבראש מתנגנים לו שיריו של דני סנדרסון (כוורת וגזוז), ושמזמין אותנו לחדר כדי לצפות בו ב’הופעה’. הפעם עם שובנו הביתה הזמין אותי לקונצרט, שבמהלכו ניגן לי על התופים שלוש יצירות… אז כן, שעה של מוסיקה קלאסית בהחלט פותחת את הראש להשראה, יצירתיות ויצירה במוסיקה. :-)

איפה היינו ומה עשינו?
הגענו למרכז המוסיקה של תל אביב , ליד בלומפילד (ברח’ שארית ישראל 10). בחוץ ליד הכניסה עמדו שני גברים בחולצות אדומות מבריקות ומכנסיים שחורות. ואני נשטפתי בזכרונות… כזמרת במקהלה הקאמרית של ת”א אני זוכרת היטב את הרגעים שלפני הופעה. כבר בתלבושת, אחרי חזרה. אני זוכרת היטב איך זה מרגיש.
היה ברור מיד שהם סיימו חזרה, ויש להם כמה דקות לפני תחילת ההופעה להתאוורר בחוץ ולשוחח… בעצם באולם הזה גם אני הופעתי, וגם השתתפתי בסדנה לזמרים.
עד שהתחיל המופע סיפרתי ליהלי קצת סיפורים על אמא שלו בעידן אחר…

בכניסה הונחו חוברות עם כל הפרטים על התזמורת הקאמרית הישראלית בעונה הקרובה 2016-17 שנראית עשירה וצבעונית. וכן תוכנייה של הקונצרט ‘פינוקיו’ כשבצד השני הודפס פינוקיו לצביעה. הביאו איתכם צבעים/טושים, ותנו לילדים לשבת על המדרגות ולצבוע את פינוקיו לצלילי המוסיקה, זה יופי של השראה.

פינוקיו - התזמורת הקאמרית הישראלית לצביעה

על מה מסופר?
כפי שכתוב בתכנייה, “פינוקיו הוא ילד מעץ שרוצה יותר מכל דבר אחר להפוך לילד אמיתי… הוא בורח מהנגרייה של אבא ג’פטו” (כן, כן, בקונצרט קוראים לו אבא ולא סבא)
פינוקיו פוגש לראשונה בחייו תזמורת. הוא נסחף בקיסמה של המוסיקה כשלפתע, בהשפעתה, קורה לו דבר מוזר… הוא מתחיל להרגיש רגשות – שמחה, עצב, כעס, פחד, געגוע והפתעה. האם קסמי המוסיקה חזקים מספיק כדי להפוך אותו לילד אמיתי?

ויש גם הפתעות
מבחינתי, ההפתעה של הקונצרט הזה היא המנצחת עידית שכטמן. עידית רבת כישרונות. היא עיבדה את הסיפור למופע, היא מנחה את כל המופע, היא שרה בו ברוב חן וכשרון, והיא המנצחת. היא מלאה באנרגיה ושמחה, ממש עולצת וקופצנית, ומפתיעה מאד במעורבותה הפעילה על הבמה. כאמור, עבדתי עם כמה מנצחים בחיי, פגשתי כמה מנצחים מוכשרים מאד, אבל לא פגשתי במנצח שלוקח מקום כל כך מרכזי על הבמה, ומנגיש בכל דרך אפשרית את המוסיקה לילדים. כל הכבוד לעידית!
יש עוד הפתעות, אבל לא אעשה לכם ספוילר…

עידית שכטמן המנצחת והתזמורת הקאמרית הישראלית

המנצחת: עידית שכטמן – ”פינוקיו” התזמורת הקאמרית הישראלית

עידית שכטמן והגר ריש - פינוקיו התזמורת הקאמרית הישראלית

משחק ושירה: עידית שכטמן והגר ריש – “פינוקיו” התזמורת הקאמרית הישראלית

 

לאה נאור אחראית לטקסטים במופע
הגר ריש בתפקיד פינוקיו (ויש לה קול נהדר!)
לבנת קייט על ההפקה
(זו לא הפעם הראשונה שהנשים האלו משתפות פעולה, לפני כשנתיים הן העלו את ‘למה למשל משל?‘)

משך המופע כשעה. אין הפסקה.
הקונצרט הבא של פינוקיו? בשבת הקרובה, באולם המופעים מטה אשר בקיבוץ כברי. 1/10/2016 שבת, 11:30 בבוקר.
מתאים לילדים בגילאי 4-10. (באמת לא מתאים לילדים קטנים יותר, עבורם המוסיקה עשויה להיות רועשת או מבהילה לפרקים.)

עוד מהבלוג של מיכל שרגיל בן סירה

Thumbnail

אין לכם מושג מה זה להיות אשה בעלת עסק עצמאי!

אני משלמת לביטוח לאומי כל שנה סכום שמגיע לכ-10,000 ₪ בשנה. גם עבור כל אישה שכירה מקבל הביטוח הלאומי סכום דומה, אלא שמשכר העובדת יורד רק סכום של כ-250 ₪ לחודש (3,000 ש"ח לשנה), ואת היתרה משלם המעביד. אז או.קיי. שילמתי את הסכום המטורף...

Thumbnail

ההיסטוריה שלי - חת'כת היסטוריה

אמא שלי, בלהה,  בת לחנה ושמואל, ואחות לצביה. נולדה וגדלה כאמור, בחלם. וביום הזה, בו החלה הפלישה של גרמניה לפולין, סבא שמואל הבין בחוכמתו ורגישותו ששום דבר טוב לא ייצמח במקום הזה. והחליט לברוח. סבא הזמין עגלון עם עגלה...

Thumbnail

מה זה קרוספיט... בשבילי? משפחה!

בשנת 2014 המשפחה הקטנה שלי קיבלה מתנה ענקית!!  פוסט חדש שתופס שתי ציפורים במכה: כבר מזמן רציתי לכתוב על הקרוספיט וביחד עם יום המשפחה זה ממש עיתוי מושלם. איך הכל התחיל? יום...

תגובות