הבלוג של מיכל שרגיל בן סירה

i like shivuk

45+, רעיה, אם, וורקוהולית. בעלת עסק עצמאי לייעוץ עסקי - אסטרטגי ושיווקי, לאנשים שהם בעצמם בעלי עסק עצמאי, ושעושים הכל לבד בעסק שלהם. לאנשים כאלו אני קוראת One Man Biz. מרצה בלהב (אונ' ת''א), אונ' אריאל, מעו''ף, מ.ט.י,... +עוד

45+, רעיה, אם, וורקוהולית. בעלת עסק עצמאי לייעוץ עסקי - אסטרטגי ושיווקי, לאנשים שהם בעצמם בעלי עסק עצמאי, ושעושים הכל לבד בעסק שלהם. לאנשים כאלו אני קוראת One Man Biz. מרצה בלהב (אונ' ת''א), אונ' אריאל, מעו''ף, מ.ט.י, מכללות וארגונים. רכזית אזורית של מספר קבוצות שלבעלי עסקים (נטוורקינג). שופטת בתחרויות הבריסטה (ברמנים של קפה) בישראל כבר שנים ברציפות. בוגרת בית הספר לשיווק מספר אחד בארץ (קבוצת שטראוס). בעלת תואר MBA במינהל עסקים, ובעלת תעודת דירקטור. ילידת מלאבס. מוכשרת כמו שד. חכמה. ביקורתית. מה עוד? על כל השאר תקראו בבלוג... :-)

עדכונים:

פוסטים: 55

עוקבים: 20

החל מאוגוסט 2011

זה כל כך הרבה יותר כייף ללכת למופע חכם, אינטימי וחמים במקום למופעים גרנדיוזיים, רועשים, יקרים, ומנצנצים, עם פסאודו-סלבס, גיבורי על ונסיכות. אני קוראת לכם: עיזבו אתכם מפסטיבלים. חפשו הצגות עם תוכן איכותי לכל המשפחה, כדוגמת ההצגה ‘הענק וגנו’ של תיאטרון לילדים ונוער באר שבע. בלי ציפיות גדולות, רק זמן איכות קטן עם הילדים, זמן שפותח שיחה על הדמויות שנמצאות בשולי החברה, על השונה, על פחד, על אומץ ועל חברות.

20/08/2016

תיאטרון חדש לילדים ולנוער נפתח לאחרונה בעיר באר שבע הלא הוא “תיאטרון לילדים ונוער באר שבע” (כך קראתי בהארץ). 

את התיאטרון הקימו רפי ניב המנהל האמנותי ושמוליק יפרח מנכ”ל תיאטרון באר שבע. שניהם גם המייסדים והמנהלים של בית הספר למשחק “גודמן” שנמצא בבאר שבע. ובעצם הקמת התיאטרון לילדים ולנוער הם מייצרים (א’) גם תוכן איכותי לילדי האזור שעד כה נהנו מתוכן של הצגות ומופעים שהגיעו ממרכז הארץ להתארח בבאר שבע, (ב’) וגם מקומות עבודה לבוגרי בית הספר למשחק, ומאפשרים לרבים מהם להישאר לגור בבאר שבע.
את העונה הראשונה הם פותחים עם שלוש הצגות. מלכת השלג המיועדת לילדי כיתות ד’-ו’. הענק וגנו המיועדת לילדי כיתות א’-ג’, ו’מעשה בכוכב שנפל לשלולית’ המיועד לילדי הגן.

הלכתי עם בני שעולה לכיתה ב’ להצגה ‘הענק וגנו’.
זו לא הצגה רגילה זה תאטרון מחול, המשלב רקדניות מלהקת המחול ”קמע”.
ואכן ההצגה נפתחת בריקוד. זה יפה, שונה ומכניס לאווירה.  

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-17 13.04.16

הבמה מקסימה. התפאורה צנועה אך יפהפיה, מסמנת במינימליסטיות את הסביבה. למשל מסגרת עץ ונורה מסמלות את הבית של הענק, עץ אחד מייצג גן עם עצי אפרסקים ועוד. וכך גם התלבושות המושקעות, בגוונים חמים ומקסימים. התלבושות של הילדים מכניסות לאווירה של אירופה. וגם של חורף. מכנסיים קצרים מבד צמר משובץ, גרביים גבוהות ונעליים סגורות. כובעים חורפיים מצמר או מפרווה. ווסטים וג’קטים מכופתרים מצמר בגוונים חמים (אדומים וחומים). כל אלו בעיצובה של רוני וילוז’ני מעצבת תלבושות.

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-20 11.45.23
  תמונה מתוך הברושור של ההצגה

צ’אט פייסבוקי עם המעצבת רוני וילוז’ני העלה כי אכן צדקתי. זו לא סתם בחירה בביגוד אירופאי חורפי. וכך היא כתבה לי:
המחזה ‘הענק וגנו’ מתעסק הרבה בעונות השנה… על מנת להדגיש את עונות השנה ולהראות מהלך של זמן במחזה שבו התפאורה כמעט ולא משתנה הייתי זקוקה למעברים ברורים. מכאן גם הגיעה הבחירה להרחיק את התלבושות מארצנו שבה ההבדלים בין חום וקור הם קטנים, וללכת על אזור בעולם שבו ניתן לראות את השינוי בבגד באופן מובהק.  בנוסף היה עלי ״לילד״ את השחקנים שכולם שחקנים או רקדנים בוגרים. עשיתי מחקר על תלבושות של ילדים באירופה, והגעתי לרוסיה. הסובייטים אגב, עדיין מתלבשים באופן דומה, והם הקסימו אותי ואת הבמאי. והבחירה בכובעים? אלו היו פיוטיים בעינינו  :) 

והסיפור? אם שכחתם, הנה הוא בעיבודו של נועם גיל.
חמישה ילדים, חברים, משחקים בגן האפרסקים: נינה, לילי, אדם, אריק ותום.
תום הקטן הוא ילד עדין. קצת חושש, וגם קצת מגמגם. ואלו סיבות מספיק טובות עבור הילדים בחבורה לצחוק עליו. הם יורדים עליו באופן שיטתי, כשהמתעלל הראשי הוא מנהיג החבורה – אריק.
הילדים משחקים בגן, ופתאום הענק חוזר.

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-17 13.11.14

גן האפרסקים נמצא בחצר ביתו של הענק. הילדים בורחים כל עוד נפשם בם, כדי לא להיתקל בענק, שלא רק שהוא מפחיד בגובהו, בכובד צעדיו, ובשאגת קולו הנמוך, הוא גם ממש מתעב ילדים, ועל הדחליל בכניסה לגנו ישנו שלט המורה באופן ברור שאין כניסה לילדים!
אז הילדים בורחים, ורק תום לא מספיק לברוח, ונשאר מאחור, להתחבא מאחורי אחד העצים בגן.

כשהענק מסתובב בגנו, הוא מתחיל להתעטש, כי הוא מריח ריח של ילדים שעושה לו ממש אלרגיה.
(כבר אמרתי שהוא שונא ילדים).
הענק לא מוצא אף ילד בגן, והוא נח למרגלות העץ, עד שנרדם.
לפתע תום שם לב, שקר לענק בשנתו, והוא ניגש, בזהירות ומכסה אותו בשמיכה.
כשהענק נרגע מהרעידות, ושוקע לשינה עמוקה, תום מגלה שהענק מוצץ אצבע מתוך שינה.
תום מחייך במבט חם ורך, כשהוא מבין שגם הענק הוא יצור אנושי אחרי הכל.

לאחר זמן חבורת הילדים חוזרת לחצר, והם מקניטים את הענק ומציקים לו.
תום מוצא בליבו חמלה לענק הבודד וקורא לעבר חבריו ”זה לא יפה לצחוק על אחרים”.
אבל בינתיים הענק מגרש שוב את הילדים החוצה.

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-17 13.14.41

כשאין ילדים בגן, אין חיים, והחורף משתלט על גן האפרסקים. קר, ולבן. ללא פירות על העצים. ללא לבלוב ופריחה בגן. הכל קר. זה מיוצג מקסים על ידי ארבעה רקדנים בלבן שמפזרים נצנצים כסופים לכל עבר.  

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-17 13.22.01

 

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-17 13.21.51

בינתיים, תום מתגבר על הפחד מהענק, וחומל על בדידותו ומתחיל לשחק איתו.
תום מבקש מהענק ללמד אותו לשאוג בקול גדול. והענק מבקש מתום ללמד אותו להאיר את הגן באור שמש זוהר, בהיר וחמים.
תום משחק בגן, עם חברו החדש והגדול, ומביא אחריו את קרני השמש החמימות בחזרה לגן.
כשהאביב חוזר אל הגן, גם הילדים חוזרים אל הגן.
כל חבורת הילדים משחקת עם הענק חוץ מאריק, שהאגו שלו לא מאפשר לו לשחק עם שני ה’שונים’. לא עם הענק שאותו הוא הקניט, ולא עם תום שעליו הוא צחק. אבל תום שכבר לא מפחד מהענק מתעמת עם אריק ואומר לו שאינו מפחד ממנו יותר, ושהוא רוצה שהם יהיו שוב חברים.
וכך כולם יחד משחקים בחמור חדש! משחק שמח ואנרגטי. רגע קסום על הבמה!

במהלך ההצגה ראיתי את בני מגיב בהנאה למוסיקה, עם אצבע צרדה, תנועה בכסא וחיוכים. על המוסיקה אחראי נדב ויקינסקי.

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-17 13.36.47

כשהסתיימה ההצגה הוא ציין שהיא מאד יפה. הוא התפעל מהאופן שבו הענק צועד על הקביים. 

ואני? אני נהניתי מסיפור איכותי.
זה כל כך הרבה יותר כייף ללכת למופע חכם, אינטימי וחמים במקום למופעים גרנדיוזיים, רועשים, יקרים, מנצנצים, רוויי מסרים שוביניסטיים רדודים, עם פסאודו-סלבס, גיבורי על ונסיכות.
ואני קוראת גם לכם: עיזבו אתכם מפסטיבלים. חפשו הצגות עם תוכן איכותי לכל המשפחה, כדוגמת ההצגה הזו ‘הענק וגנו’ של תיאטרון לילדים ונוער באר שבע.
בלי ציפיות גדולות, רק זמן איכות קטן עם הילדים, שפותח שיחה על הדמויות שנמצאות בשולי החברה, על השונה, על פחד, על אומץ. וגם סתם ליהנות מגירוי אסתטי לעיניים ולאוזניים.
יאללה, סיימתי  :-)

הענק וגנו מחזה מומלץ 2016-08-17 13.42.35

הענק וגנו

יצירת תיאטרון-מחול המבוססת על סיפורו הקצר והמרגש של אוסקר וויילד.

מאת: נועם גיל

שחקנים ורקדנים:

בימוי: יאיר שרמן

תומר אברהם

תפאורה: טליה אוטולנגי

קרן אדרעי

תלבושות: רוני וילוז’ני

עדי געש / נועה דאהן

תאורה: זיו וולושין

הדס לסרי

תנועה: קורין מנדלסון פרטובי

אורי סברי

מוסיקה: נדב ויקינסקי

ראובן קובריגרו

דרמטורגיה: איה קפלן

אן קלייר

משך ההצגה: 50 דקות ללא הפסקה
מיועדת לכיתות א’-ג’.

עוד מהבלוג של מיכל שרגיל בן סירה

תצוגה מקדימה

אין לכם מושג מה זה להיות אשה בעלת עסק עצמאי!

אני משלמת לביטוח לאומי כל שנה סכום שמגיע לכ-10,000 ₪ בשנה. גם עבור כל אישה שכירה מקבל הביטוח הלאומי סכום דומה, אלא שמשכר העובדת יורד רק סכום של כ-250 ₪ לחודש (3,000 ש"ח לשנה), ואת היתרה משלם המעביד. אז או.קיי. שילמתי את הסכום המטורף...

תצוגה מקדימה

ההיסטוריה שלי - חת'כת היסטוריה

אמא שלי, בלהה,  בת לחנה ושמואל, ואחות לצביה. נולדה וגדלה כאמור, בחלם. וביום הזה, בו החלה הפלישה של גרמניה לפולין, סבא שמואל הבין בחוכמתו ורגישותו ששום דבר טוב לא ייצמח במקום הזה. והחליט לברוח. סבא הזמין עגלון עם עגלה...

תצוגה מקדימה

מה זה קרוספיט... בשבילי? משפחה!

בשנת 2014 המשפחה הקטנה שלי קיבלה מתנה ענקית!!  פוסט חדש שתופס שתי ציפורים במכה: כבר מזמן רציתי לכתוב על הקרוספיט וביחד עם יום המשפחה זה ממש עיתוי מושלם. איך הכל התחיל? יום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה