הבלוג של מיכל שרגיל בן סירה

i like shivuk

45+, רעיה, אם, וורקוהולית. בעלת עסק עצמאי לייעוץ עסקי - אסטרטגי ושיווקי, לאנשים שהם בעצמם בעלי עסק עצמאי, ושעושים הכל לבד בעסק שלהם. לאנשים כאלו אני קוראת One Man Biz. מרצה בלהב (אונ' ת''א), אונ' אריאל, מעו''ף, מ.ט.י,... +עוד

45+, רעיה, אם, וורקוהולית. בעלת עסק עצמאי לייעוץ עסקי - אסטרטגי ושיווקי, לאנשים שהם בעצמם בעלי עסק עצמאי, ושעושים הכל לבד בעסק שלהם. לאנשים כאלו אני קוראת One Man Biz. מרצה בלהב (אונ' ת''א), אונ' אריאל, מעו''ף, מ.ט.י, מכללות וארגונים. בעלת תואר MBA במינהל עסקים, ובעלת תעודת דירקטור. ילידת מלאבס. מוכשרת כמו שד. חכמה. ביקורתית. מה עוד? על כל השאר תקראו בבלוג... :-)

עדכונים:

פוסטים: 60

החל מאוגוסט 2011

בשנת 2014 המשפחה הקטנה שלי קיבלה מתנה ענקית!!  פוסט חדש שתופס שתי ציפורים במכה: כבר מזמן רציתי לכתוב על הקרוספיט וביחד עם יום המשפחה זה ממש עיתוי מושלם.

משפחת קרוספיט פתח תקווה

איך הכל התחיל?

יום אחד, בן ה-18 שלח לפיני הודעה שנפתח קרוספיט בפתח תקווה. הם דיברו ביניהם על קטלבל  (KettleBell) אבל לא באמת הבנתי מה זה. לא לקח הרבה זמן, ופיני הלך לבדוק ת’מקום. ונשאר.

בחודשים הראשונים הוא היה חוזר הביתה אחרי אימון עם חיוך מרוח לו על הפנים, ומספר לי על תרגילים פסיכיים שהם עושים. “הפכנו צמיגים ענקיים וכבדים (150 ק”ג הקטנים שביניהם!), דחפנו מזחלת עם משקולות מאד כבדות על משטח מחוספס”. הוא התעקש לספר לי בהתלהבות על מהלך האימונים ואני לא הבנתי על מה הוא מדבר. זו נשמעה לי גחמה גברית מיותרת הוא היה חוזר עם כמויות זיעה בלתי נתפסות ולכלוך שחור כאילו היה מכונאי שיצא כרגע מהמוסך, לפחות.  ואני? בחרתי להתעלם מהעובדה שהקרוספיט נכנס אלינו הבית. המצב החמיר, הוא הצטרף לקבוצה בפייסבוק, והיה מתכתב עם אנשים שהיו שותפים לשגעון והוא קרא להם החברים שלי מהקרוספיט.  הלך לחגיגות פורים, התנדב לעזור לפני אירועים בבוקס (המועדון של האימונים בקרוספיט) ואח”כ … אח”כ הוא התחיל לעשות בבית תרגילי סמוך-קום (burpees) בעשרות ובמאות. כאלו:

[youtube c_Dq_NCzj8M nolink]

ומכאן כבר באמת שלא היתה דרך חזרה…

ואז קרה משהו…

הוא סיפר שעומדים להיות כמה שיעורי ניסיון של קרוספיט לילדים. ומה אני אומרת? “סבבה. קח אותו לניסיון” אמרתי. “נראה אם הוא יהנה”.  אז יהלי היה בן 5 ו-4 חודשים.

יהלי הלך לשיעור הראשון. ואז לשיעור השני. ואחרי כמה שיעורים, כשצריך היה, אני לקחתי אותו לשם, ישבתי על כסא בפינה, בזמן שפיני ניצל את ההזדמנות והתאמן, ואני הייתי עם יהלי, וצפיתי בהם מהצד. וכך חודש. חודשיים. שלושה.

קרוספיט קידס פתח תקווה Crossfit Kids Petach Tikva

ואז פתאום הבחנו בשינוי. יהלי לא נהג לרכוב הרבה על האופניים שלו. הוא אהב אופניים, אבל אחרי 5 דקות היה זונח אותם, ולא ידענו למה. פתאום הוא ירד לגינה ורכב שעה לפחות. יהלי לא אהב לקפוץ מגדרות או ממדרגות גבהות בגינה ופתאום הוא חיפש דברים לטפס עליהם ולקפוץ מהם. יהלי לא הסכים לטפס על עמוד ולהחליק עליו למטה, ופתאום כן. פתאום הבנו שיש לו הרבה יותר בטחון בגוף שלו, ומתוך האמון שיש לו בגוף הוא מוכן לנסות דברים חדשים, והוא מצליח, והוא נהנה, והוא בכושר, כלומר יש לו כוח להתמיד במאמץ לאורך זמן. יש לזה השפעה. וההשפעה הזו היא סופר חיובית!! לא יכולתי יותר להתכחש לקרוספיט הזה.

מכירים את זה שאתם רושמים את הילד הקטן שלכם לחוג כדורגל, וכשאתם מסתכלים מהצד נדמה לכם שכל השנה, כל מה שהוא עשה זה סתם לשחק עם חברים, ולרדוף אחרי הכדור? שזה כמובן פספוס, כי ספורט בכלל יכול להציע לילד גם כושר, חוזק, גמישות, תנועתיות, הוצאת מרץ ועוד המון דברים.   והמשחק הקבוצתי יכול ללמד את הילד מידה של איפוק, דחיית סיפוקים, שיתוף פעולה, חלוקת תפקידים, עבודת צוות ועוד.

אז גם בקרוספיט. יש ויש. יש מקומות שיש בהם חוגי קידס שהם שעה כייפית שבה מוציאים מרץ ומעבירים את הזמן בכייף במקום עם אווירה של כושר.  ויש מקומות, כמו קרוספיט פתח תקווה , בהם הילדים באים לעבוד. לא באקסטרים. עם גבולות ברורים של מה שמותר, מחזק ובריא. אבל באים לעבוד. הם לומדים להתמודד עם פחדים (מגובה – בתלייה על מתח, מגלגול, מעמידה על הראש, מדילוג מעל מכשול – רך כמובן). הם לומדים מיומנויות רבות (דילוג, קפיצה על חבל, טיפוס על חבל, תלייה על טבעות ועוד. הם לומדים זריזות וכוח מתפרץ. הם לומדים להכיר את הגוף, לעבוד עם הגוף ולבטוח בגוף. הם מפתחים מיומנויות מוטוריות. הם לומדים שפה חדשה. הם מכירים אנשים חדשים.
במקרה שלנו, יהלי קיבל במקביל גם בטחון בתקשורת שלו עם אנשים מבוגרים, ולהתגבר על הביישנות. כי פתאום היו לו בבוקס חברים גדולים. המאמנים שלו, המתאמנים האחרים הקבועים שעבדו במקביל לאימוני הילדים, ושעקבו אחרי הילד הקטן והמוכשר הזה, אחר התנועות המושלמות שלו. אחר המבט הנחוש והמרוכז שלו. אחר ההקשבה, הרצינות, ההשקעה, הקביעות. הם היו מתפעלים ממנו, והוא נהנה לקרוא להם ‘החברים שלי’. הוא היה מספר לי שאמר שלום לרמבו, לג’וני, ליוסי, לדורון, למילר, לגיא, לתומר, ל… מי לא? וכן, באיזשהו שלב הוא היה מיוזמתו ניגש לברך את הגדולים לשלום. ואח”כ ניגש להיפרד מהם לשלום עד לפעם הבאה. הוא פשוט נפתח.

נו, כמה זמן יכולתי ככה לשבת בצד ולהתבונן?  פעילות משפחתית משותפת מרגשת קרוספיט פתח תקווה

נכנסתי לאתר של הבוקס בפתח תקווה. התבוננתי בסרטים על נשים שעושות קרוספיט. ראיתי שיש נשים בהריון שעושות את זה בהצלחה ובהנאה. ראיתי שיש סבתות מבוגרות שעושות את זה בבריאות ובהנאה.  זהו, לא היו לי יותר תירוצים מספיק טובים לא ללכת.  בשבוע הראשון של ספטמבר השתתפתי בסדנת היסודות (שער הכניסה לאימוני הקרוספיט בבוקס של קרוספיט פתח תקווה). ומאז כבר חמישה חודשים שגם אני בחגיגה. לא מכורה כמו הבנים. אבל עושה כמיטב יכולתי. מתחזקת. משתפרת. משתלבת.

פתאום יש לנו פעילות משפחתית משותפת. מרגשת ממש. משהו שמעניין את כולנו, ורלוונטי לכולנו.

.

למה ואיך זה מתאים לכל אחד מבני המשפחה?  גבר שכל חייו עסק באמנות לחימה או ספורט כזה או אחר? ילד קטן בגן? ואשה אחרי לידה בת 40 פלוס, שכבר שנים לא ממש הזיזה ת’גוף?

או. שאלה טובה! זה אחד העקרונות החשובים בקרוספיט (Scaling)   כל אחד עובד בקצב שלו, ועל פי היכולת שלו. בשיעור אחד יכול להשתתף נער בן 17 שמתאמן לגיוס צבאי, גבר בן 30 מרים משקולות מקצועי, אשה נ+2 שכבר השתתפה בכמה תחרויות בהצלחה, ואני, המתחילה (ואגב, בינתיים עד שמישהי תאתגר אותי אני כנראה גם המתאמנת המבוגרת בבוקס שלנו, בקרב הנשים). כל אחד יעמיס על המוט משקל שונה המתאים לו להנפה. כל אחד ירוץ בקצב שהוא יכול… מה שבטוח, שכל אחד, בכל אימון, ישבור שיא קטן. בכל אימון! וכל אחד יהיה שם לצידי מתי שרק אצטרך. כדי לעודד. כדי לדחוף קדימה. כדי לחלוק קצת קיטורים או צחוקים. כדי לעזור.

אימוני קרוספיט פתח תקווה - מיכל ופיני

למה אני מעדיפה את האימונים בבוקס על פני אימונים אחרים, בחדר כושר לדוגמה?

כי שם לא נראיתי מספיק טוב בטייטס… ופה זה ממש לא אכפת לאף אחד. באים לעבוד ולא להיראות.

כי שם כל אחד לעצמו. עם האוזניות שלו, מול מסכי הטלוויזיה על ההליכון. וכאן עובדים זה לצד זה. זה עם זה. מזיעים יחד.

כי שם יש תכנית אימונים אחת שנקבעה לי, ועלי לחזור עליה באימונים שלי שוב ושוב ושוב. איזה שעמום. וכאן? חחח… כל יום אימון חדש. ואף אימון לא חוזר על עצמו!

עוד הבדלים? ברשימה מפורטת, מקצועית ומסודרת כאן:  http://www.crossfitpetahtikva.com/#!—-/c22z6

זהו, אז הסברתי די. מי שרוצה עוד, מוזמן לדבר איתי אשמח לענות על כל שאלה. יש בארץ הרבה מאד מועדוני קרוספיט. עשרות. אבל יש רק שניים מיוחדים כמו שלנו. קרוספיט פתח תקווה, וקרוספיט בת ים (אותם מאמנים. אותה בעלות) שלא תגידו שלא ידעתם!

.

ולפני סיום רק אומר תודה. בבוקס שלנו יש צוות מאמנים נדיר. ממש. מישהו שם עושה עבודה ממש טובה בגיוס ובניהול. הם נחמדים. הם מנוסים. הם אחראיים. הם פשוט מאמנים טובים. נקודה.

אבל שניים מהם, הוכתרו כאנשי השנה שלנו ב-2014. הם פשוט שינו לנו את החיים. ואין דרך אחרת לנסח את זה, ואני ממש לא מגזימה. להיפך. דורון ואוגי (אגוסטינה) פרילוק. דורון הוא אחד מהבעלים המשותפים בקרוספיט פתח תקווה וקרוספיט בת ים, ואוגי היא אשתו. דורון הוא מאמן הקרוספיט שלנו, מאמן הריצה של פיני. ואוגי היא מאמנת הקרוספיט של יהלי. דורון הוא מנהל ב-WIX ואוגי היא  קצינת אימון גופני ראשית בפיקוד דרום. הם מקסימים. והם האנשים שהחזון שלהם והדרך שלהם להגשמתו נגעו בנו כל כך והשפיעו על חיינו כל כך, שאנחנו פשוט מאושרים שהחיים הפגישו אותנו, ואנחנו אסירי תודה על כך.

מה זה קרוספיט בשבילי? קרוספיט פתח תקווה. משפחה!

יהלי חוגג יום הולדת 6 בבוקס עם אוֹגִי (אגוסטינה) ודורון פרילוק

.
נ.ב.1
בכל הפוסט הארוך הזה לא עניתי על שאלה אחת: מה זה קרוספיט?
קרוספיט היא שיטת אימון שמגיעה מארה”ב ולמעשה מתפתחת בקצב המהיר ביותר בעולם הכושר הגופני בעשור האחרון. השיטה כוללת אלמנטים מעולם הרמת המשקולות, ההתעמלות וספורט הסיבולת ואלמנטים מגוונים נוספים.  יתרונה על פני אחרות – היא עובדת במקביל על:
סיבולת לב-ריאה, סיבולת שריר, כוח, גמישות, כוח מתפרץ, קואורדינציה, מהירות, זריזות, יציבות, שיווי משקל, ודיוק.
השיטה מייצרת כושר אירובי ואנאירובי באופן יסודי.  רוצים לדעת עוד?  כאן!

 

נ.ב.2

שלושה שבועות אחרי שהתפרסם הפוסט הזה, קיבלתי אישור מגורם רפואי מוסמך, שהקרוספיט הזה עושה אותי הרבה יותר בריאה. אמיתי לגמרי.
הסיפור המלא – כאן

עוד מהבלוג של מיכל שרגיל בן סירה

Thumbnail

אין לכם מושג מה זה להיות אשה בעלת עסק עצמאי!

אני משלמת לביטוח לאומי כל שנה סכום שמגיע לכ-10,000 ₪ בשנה. גם עבור כל אישה שכירה מקבל הביטוח הלאומי סכום דומה, אלא שמשכר העובדת יורד רק סכום של כ-250 ₪ לחודש (3,000 ש"ח לשנה), ואת היתרה משלם המעביד. אז או.קיי. שילמתי את הסכום המטורף...

Thumbnail

ההיסטוריה שלי - חת'כת היסטוריה

אמא שלי, בלהה,  בת לחנה ושמואל, ואחות לצביה. נולדה וגדלה כאמור, בחלם. וביום הזה, בו החלה הפלישה של גרמניה לפולין, סבא שמואל הבין בחוכמתו ורגישותו ששום דבר טוב לא ייצמח במקום הזה. והחליט לברוח. סבא הזמין עגלון עם עגלה...

Thumbnail

היא הולכת לישון אצל לסביות ביום כיפור!!

פתאום בגיל 29 פגשתי את גילת. חברת עבר, שהקשר בינינו נותק שתיים-עשרה שנים קודם לכן. ונורא שמחנו פתאום לחדש ת'קשר. ונורא שמחנו פתאום להיפגש. באתי לבקר אותה, אותה ואת בת זוגה. בילינו שעות וערבים נעימים יחד, וככה נהנינו להעלות...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות