הבלוג של הקולמוסיה

ilavi

עדכונים:

פוסטים: 59

החל ממרץ 2017

בדרך כלל בערב יום העצמאות הגוזל יורד למטה עם אבא שלו להסתובב ברחובות העיר ולחגוג. השנה, אבא שלו היה בעבודה ואי לכך אני נאלצתי להיכנס לנעליו.

קבענו עם מקורי (ילד מהכיתה שלו) ואמו והלכנו להסתובב ברחוב הראשי בעיר שקושט והואר באור יקרות לרגל יום העצמאות ה- 70. הלכנו לראות את הזיקוקים, קנינו לבנים קרפ מתוק ודביק – עם כל התוספות (!), והסתופפנו כתף אל כתף עם אלפי האנשים האחרים שהחליטו לצאת גם הם משום מה בדיוק כשאנחנו יצאנו. ממש לא ברור העניין הזה. יש אנשים שחושבים שזה כייף.

אחר כך, בדרך חזרה, התחיל המשא ומתן על קניית הצעצוע/פריט הנחשק התורן שהוצע בעשרות הדוכנים שהיו פזורים לאורך הרחוב. הגוזל רצה בלון עם אורות ואחר כך עוד איזו שטות ולבסוף משרוקית עץ שעושה קולות של ציפור או חתול. או קרוקודיל. לא בטוחה. סירבתי. תקראו לי צדקנית, קשוחה או כל דבר אחר. לא אכפת לי. קודם כל, קניתי לו כזו לפני שנתיים במעמד אחר כי המליצו שזה טוב לנשימה ואחרי יומיים הוא מיצה אותה ואין לו מושג ירוק איפה היא בכלל. ושנית – ממתי יום העצמאות הפך ליום קנית צעצועים לילדים ושלשול כסף לכיסי הסוחרים? כלומר, אני יודעת שזה ככה אבל מאחר שכאמור לא אני הולכת עם הגוזל למסיבות הזיקוקים האלה בדרך כלל כי אני שונאת להידחף בין אלפי אנשים, לא ראיתי כבר כמה שנים טובות לאיזו מסחרה הפך היום הזה. העדות היחידה שיש לי היא פטישי אוויר ענקים כחול-לבן שמסתובבים לי בבית כמה ימים אחרי יום העצמאות עד שאני חוטפת קריזה ומעיפה אותם לכל השדים והרוחות. איך זה קשור כל הקניות האלה ליום העצמאות? מישהו יכול להסביר לי בבקשה?

היה לגוזל קצת קשה – במיוחד מאחר שמקורי קנה לעצמו רובה עם אורות מדמי הכיס שלו – והוא הקפיד לבטא את זה בקפיצה על הגב שלי. יחד עם זאת, הוא עמד בסירובי בגבורה יחסית ולא נרשמו דמעות או זעקות שבר מיוחדות. לפחות עד יום העצמאות הבא שבו אבא שלו בוודאי יפצה אותו בשלל צעצועים חדשים. בינתיים – יום עצמאות שמח מאוחר לכולם!!!

                                                              זיקוקים

עוד מהבלוג של הקולמוסיה

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תמיכות

הוזמנו לפגישה בבית הספר עם המורה – פגישה שבה מפרטים לנו סוף-סוף, את מערך התמיכות אותן יקבל הילד במהלך השנה. כמובן שהודעתי לגוזל על הגעתי לבית הספר ועל הפגישה אלא שהוא בחר לקדם את פניי בהתעלמות רבתי (כנראה משום שחבריו היו...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

יזמים צעירים

לפני מספר ימים הגוזל החליט כנראה שהוא רוצה להרגיש כמו אחד מקברניטי התעשייה בארץ וביקש למכור לימודה ברחוב. כיוון שלמרבה הצער אני לא נצר למשפחת רוטשילד (מה שגם מסביר מדוע כילדה נדרשתי לכבות את האור מיד בכל פעם שיצאתי...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה