הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 41

עוקבים: 4

החל מספטמבר 2015

אוהד נהרין, מורי גאגא ורקדני להקת מחול בת-שבע קיימו אמש שיעור גאגא רב משתתפים לקהל הרחב בנמל תל-אביב.

האירוע בעל ערך מוסף ערכי, שכן כל הכנסות האירוע נתרמו לאגודה לזכויות האדם

 

שיעור גאגא בנמל תל אביב     צילום: יח"צ

שיעור גאגא בנמל תל אביב צילום: יח”צ

שיעור הגאגא ההמוני, שכבר הפך למסורת, חזר זו הפעם הרביעית להאנגר 11 בנמל תל אביב. האירוע מיועד לכל אדם, ואין צורך ברקע קודם בגאגא או במחול על מנת להשתתף.

שום דבר לא הכין אותי למה שקרה הערב בנמל תל-אביב. הגעתי לשיעור גאגא של אוהד נהרין, הנחתי שיגיעו עשרות אנשים לרקוד ולתרום למטרה חשובה. ככל שהתקרבתי לכניסה של האנגר 11 נדהמתי למראה עיני, מאות המתינו בהתרגשות ובשקט מופתי בתור ארוך .

כשנכנסתי למתחם הענק גיליתי את ארץ ישראל היפה רוקדת.  מרבד צבעוני של אנשים שתרגלו במשך שעה את שפת התנועה שנקראת “גאגא” . פער הגילאים היה גדול, החל מילדים, נוער ועד סבתות. בעלי ניסיון בריקוד ומאותגרים תנועתית. כולם הגיעו כדי לרקוד.

גאגא, שפת תנועה שפיתח אוהד נהרין, מבוססת על שני מסלולים – מסלול לרקדנים ומסלול לאנשים. גאגא אנשים מיועד לכל אדם בכל גיל, ואין צורך בניסיון קודם כדי להשתתף בשיעור. גאגא מחבר אנשים לתענוג, גרוב ומאמץ, מחזק את הגוף, מגמיש ומעורר אותו. את הגאגא מתרגלים בבגדי רחוב נוחים ואין צורך בלבוש מיוחד. משך השיעור הוא כשעה של תנועה ללא הפסקה, בהתאם להוראות כלליות של המדריך.

הייחודיות של שיטת הגאגא היא היכולת להעיר באמצעות תנועות גוף את החושים והדמיון. גאגא תורמת לחיזוק הביטחון העצמי ושחרור עקבות באינטראקציה חברתית.

הגוף שלנו שנתפס כמובן מאליו הפך להיות כלי בידי היוצר. אוהד גרם לי להזיז את הגוף כפי שמעולם לא הזזתי. הנפש שלי רקדה לצלילי התנועה .
מעבר להיותו גאון מחול, אוהד הפגין יכולות הנחיה ברמה מאוד גבוהה ורגישות סביבתית. השיעור הועבר באופן אנרגטי ומהנה.

לא מעט מאיתנו חווים ‘תסביך תנועתי’.  יתכן שפעם אמרו שאין לנו יכולת מוזיקלית, שאנחנו לא מצליחים לעמוד בקצב של מדריך הריקוד או שהפחד לטעות בצעדי הריקוד גורם לחוסר ביטחון. עם הזמן צברנו מחסומים שהקשו עלינו ליהנות מתנועת הגוף שלנו. בשיטת ריקוד שאוהד המציא – ‘שיטת גאגא’ כולם יכולים ליהנות מתנועות הזזת הגוף.

בתחילת השיעור אוהד שאל אם אנחנו נבוכים והזמין אותנו להירגע, מאחר וכולם נבוכים. לאט לאט כולם הסירו את קליפות המבוכה ונעו בחלל.
ככל שהתקדם השיעור הפכנו להיות גוש אנושי אחד גדול שנע לצלילי הגוף.
אוהד גרם לנו לתופף על הרצפה, לתופף על הגוף, להזיז את הגוף במעגלים, לעמוד אחד מול השני ולחקות את התנועות שלו, לצעוד במרחב מתוך מודעות לתנועת ההליכה. במשך שעה היינו בתנועה ללא הפסקה, התאגרפנו, צחקנו בקולי קולות, עשינו פרצופים מצחיקים והרשנו לעצמנו ליהנות מהגוף שלנו, ליהנות מהיחד הרוקד.

לפי הנחיה של אוהד צעקנו  ״זה קטן עלי״  וזה עבד. התחושה שהכל קטן עלינו הייתה מרעננת.

תעשו טוב לעצמכם ותלכו לשיעורי גאגא. אין לי ספק שגאגא ואני נתייחד שוב בקרוב.

צילום: גדי דגון

צילום: גדי דגון

 

בסוף המפגש אוהד הודה לכל התורמים לשיעור המופלא הזה והזכיר את הערך המשמעותי של השיעור שהינו שכל ההכנסות תרומה לאגודה לזכויות האזרח.
אוהד נהרין: “כל מי שחי ונושם בארצנו חייב תודה ענקית לאגודה לזכויות האזרח על עשייתה לאורך השנים. האגודה זקוקה למשאבים בכדי לממש את משנתה. בואו לאירוע, תרמו, תהנו ואפשרו לאגודה לזכויות האזרח להמשיך במלאכת הקודש.”

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

ריברסינג - מתנה שאתם חייבים לעצמכם

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם? אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו? אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה