הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2015

פסטיבל זורבה הבודהה ה-15 גרם לכ-1500 אנשים לחגוג את החיים, לרוות את פיסת האושר ולפזר אנרגיות חיוביות לכל עבר.

כל מי שמגיע לאשראם חווה פעולת אתחול מערכות הנפש.  פסטיבל זורבה זורק אותך לבועה רכה ועוצמתית הישר לידיים המושטות לחיבוק אנושי. 

phoca_thumb_l_DSCF7822

עם השנים אנחנו צוברים חוויות אשר גורמות לנו להציב חומות מסביב ללב ולנפש. אף אחד (כמעט) מאתנו לא יגש לאדם זר ויחבק אותו. רובנו לא עוצרים את החיים ומסתכלים לתוכנו, משחזרים טראומות ומאורעות שצברו בנו כאב ובוכים. אלא אם אנחנו נמצאים בבועה שמאפשרת ומזמינה אהבת חינם.  באשראם חומה אחר חומה מתפוררת סביבך ומותירה אותך חשוף למגע ולקבלת אהבה. רק תן לזה לקרות. בשונה מחומה שמתפרקת המותירה תחושת הרס, כל חומה שמתפרקת מקדמת בצעד נוסף לעוצמה הנפשית שלנו ומטהרת אותנו. 

אנחנו מוודאים שהרכב עבר טסט וטיפולים, מתענים בדיאטות של ניקוי רעלים, מטפחים את הגוף החיצוני. ומה עם הנפש? האם היא לא ראויה לאתחול וחזרה לשלב בו היינו ילדים והתמימות הייתה מנת חלקנו?  האם כמבוגרים אנחנו לא זכאים לחוות את השנים הראשונות שבהן קיבלנו חיבוקים ואהבה ללא תנאי? 

מאות צעירים בגילם ובנפשם אחזו בתוכניה במשך ארבעה ימים ועברו מסדנה מאתגרת אחת לסדנה מטלטלת אחרת. 
13 עולמות הזמינו לסדנאות החל מ-7 בבוקר עד השעות הקטנות של הלילה. בכל שעה הייתה סדנה אחרת במהלך כל שעות היום. העולמות אופיינו בהתאם לנושא הסדנאות: עולם זורבה הבודהה, עולם נושם, עולם התרפיה, עולם אושו, עולם מיינד-לס, עולם תנועה וקונטקט, עולם המוזיקה, עולם התאטרון, עולם השמאניזם, עולם back to the root ועולם הסנגהה – מהתעוררות להארה. הדילמה שליוותה אותנו הייתה לאיזה סדנה ללכת ועל איזה סדנאות נאלץ לוותר.
הרצון של ההמון לחוות ולהתחבר לעצמם גרם לי להתרגש. 

סדנת ריברסינג (נשימה מודעת) הועברה על-ידי אמיר אזולאי.  עברנו מסע שנמשך שעתיים של סשן נשימות עם מוזיקה חיה. שחררנו את כל העכבות ונתנו לעצמנו לבטא כל רגש שצף. רקדנו את ריקוד האדמה תוך כדי רקיעה על הרצפה, הסתובבנו במרחב החופשי בין כל מי שהיה אח שותף לחוויה וצעקנו עד עמקי נשמתנו כשברקע נוגנו צלילים. בשלב האחרון שכבנו על הגב וכל אחד עבר חוויה אישית שגרמה לו לבכות, לצחוק ולהיות נוכח בתוך עצמו. בחלק הזה צפים רגשות, טראומות עבר ואירועים שנגעו לנו בנפש ופגעו בחלקים ממנה. 

live chakra meditation – סדנת יוגה של רוני פרידמן במתחם פתוח מול הנוף המדברי מאות אנשים הופנטו מהמדריכה ועברו סדנה מקצועית ומהנה.
תעצמו את העיניים ותדמיינו מאות אנשים בשקט מוחלט מבצעים את אותן תנועות ומודים לאמא אדמה לצלילי קערות טיבטיות.

סדנת יוגה     

סדנה מיוחדת שנקראת sacred journey  הועברה על-ידי שלושה מנחים בחסד – אוריה, סופי וליה. במשך שלוש וחצי שעות עברנו צעד אחרי צעד מסע של התעוררות ופתיחת הלב לאחר. בסוף הסדנה שכבנו על הרצפה לצלילי הקול הקסום של אוריה צור . אחת החוויות המטלטלות שעברתי. זו הייתה טעימה מפסטיבל שיתקיים בסוף חודש נובמבר. 

סדנת No – Dimension Meditation – מדיטציה מבית אושו אשר שילבה תנועות מהריקודים המקודשים בשילוב מדיטציית הווירלינג הועברה על-ידי  סיטארה.  המדיטציה התבטאה בריקוד שחוזר על אותן שש תנועות במשך חצי שעה עד השלב שהפעולה הופכת להיות אוטומטית ומתקרבת לרמת מדיטציה וריכוז גבוהים. לאחר מכן הסתובבנו לכיוון צד ימין כשידינו פרושות לצדדים במשך עשרים דקות. פעולה פשוטה כביכול שגרמה לי לחוות את העולם אחרת. הרגשתי כמו בובה המופעלת על בסיס חשמלי. התפיסה של המציאות השתנתה וגרמה לי לראות את הצבעים של המדבר והאנשים מסביב כמקשה אחת מרוחה על קנבס בשלל צבעים. האתגר שלי היה להתמודד עם הפחד להסתחרר וליפול. רוב האנשים ויתרו והפסיקו ואני רציתי שהרגע לא יגמר עד הישמע הגונג המסמן שדילגתי על המשוכה ואפשר ליפול על הבטן, להתחבר לאמא אדמה ולנשום לצלילי המוזיקה.

kundalini yoga – סדנת יוגה אשר הועברה באנגלית על-ידי ברידג’יט. יוגה המאפשרת לחוות את האקסטזה שבכח המודעות עם הפוטנציאל הגלום בכל אינדיוידואל.  ההתנסות בנשימה נכונה מהווה תרגול לנשימה מתוך מודעות ולא מתוך הרגל. 

ביום שישי בערב חווינו קבלת שבת מרגשת וסוחפת בליווי של להקת “אורות” המצוינת. מאות אנשים עמדו מחובקים במעגלים ושרו שירה מקודשת. 

phoca_thumb_l_DSCF9210

הליכת מלאכים – האירוע העוצמתי ביותר שסגר את הפסטיבל. רגע לפני שכולם נפרדים וחוזרים למציאות היומיומית חווינו את תחושת האחדות והשייכות. רקמה אנושית גדולה ומיוחדת יצרה מסלולי הליכה שבהם הובלנו בעיניים מכוסות כל אחד בתורו מקצה אחד עד סוף המסלול כשבכל צעד מישהו מהעומדים בצדדים ניגש ומחבק, מלטף, לוחש מילים טובות ויפות וגורם לו להרגיש נאהב. אחד המהלכים החזקים הוא שמספר אנשים עוטפים מכל הצדדים את מכוסה העיניים וניתן לשמוע את הנשימות ולהרגיש את הדופק. הליכת המלאכים גרמה לאנשים לבכות ולהתרגש ובעיקר להרגיש אהובים ואוהבים. 

כשיצאתי ממתחם הליכת מלאכים הרגשתי כמו ילד שמתרחק מהבית שלו. ביציאה אל העולם אתם הופכים להיות חשופים ורגישים יותר. חווים את החיים בעוצמות גבוהות יותר. כמו צב שהסירו לו את השריון והוא מרגיש כל אבן וחי. 

phoca_thumb_l_DSCF9270

                                                          

בין סדנה אחת לאחרת השתרענו במתחם הצ’אישופ  המאויש על-ידי DJ . מנותקים מהעולם החיצון בלי שעון וסלולאר, מחוברים אחד לשני וצמאים להכיר יותר אנשים שטרם הכרנו. מידי פעם מישהו קם ממקומו ורקד באמצע המתחם אליו הצטרפו עוד רוקדים למסיבה מאולתרת.
דוכני האוכל הציעו אוכל טעים החל משווארמה צמחונית עד ג’חנון, פיצה ומנות טבעוניות עשירות. 

12112378_10153590888737593_1037640936039266316_n

בסופו של כל יום רקדנו לצלילי הופעות מטריפות וקצביות:

idan k & the movement of rhythm – מופע אתני מקורי

מיכאל גריילסאמר בחגיגה אירית בלקנית

organic tribal dance – טראנס אורגני שבטי 

להקת “אורות”

jade system – אלקטרו טרייביט מגה מקפיץ 

desert effect – מסיבה מטורפת שהסתיימה בשבע בבוקר

orka – מופע ג’יפסי פולק פסיכדלי 

פגשתי את עצמי המאושרת ומאפשרת קבלה ונתינה. הכרתי אל יווני בעל חיוך ממיס, נסיכה עם תלתלים צהובים ואיש ראסטות רגיש. צילמתי בזיכרון את כל הרגעים המרגשים שלי ושל אחרים שישארו איתי תמיד. 

תנו לאירועים הרוחניים האלה לעשות בכם כרצונם.  תתרחקו מהסביבה המוכרת ותגיעו עד לעצמכם. 


צילום: עמית צינמן 

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

ריברסינג - מתנה שאתם חייבים לעצמכם

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם? אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו? אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה