הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2015

צילום: נועם אפשטיין

צילום: נועם אפשטיין

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם?
אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו?
אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק והקרוב. חוויות ילדות, קשרים מורכבים עם בני משפחה, חברים ובני זוג. אנחנו צוברים כל כך הרבה תסכולים, מפחי נפש וכאבים. ובכל זאת אנחנו מתעוררים כל בוקר, מנסים לשמור על אופטימיות וחיוך, מניעים את הרכב בעלייה תלולה עם מיכל דלק ריק.

אני מודה על כך שגיליתי את עולם המדיטציות והריברסינג. בכל מפגש ריברסינג אני נותנת מתנה לעצמי.

ריברסינג הוא נשימה מודעת. נשימה מעגלית שמאפשרת שחרור אנרגיות שליליות שהצטברו בתוכנו במהלך השנים. התהליך מאפשר לגוף לאתחל את עצמו ולהכניס אנרגיה חדשה. הנשימה המעגלית מאזנת את אנרגיית הגוף (צ’י) וגורמת להתמודדות ושחרור מטראומות העבר ונדבכים נפשיים שהזנחנו.

נשימה מעגלית נעשית על-ידי נשימה רציפה, סוף הנשיפה ותחילת הנשימה הבאה מתחברות. הסשן נמשך כשעה.
לכאורה נשמע שמדובר בפעולה פשוטה ובסיסית. אך, רק אחרי שמבצעים את הריברסינג מגלים עד כמה הפעולה מורכבת וההשפעות שלה לטווח הקצר והטווח הארוך בעלות משמעות.

בכל פעם שעברתי ריברסינג חוויתי אותו בדרך אחרת. מפגש הריברסינג האחרון שחוויתי היה ביום שבת בסדנה של אמיר אזולאי וניר קורן. החלטתי לשתף אתכם בחוויה יוצאת דופן ומטלטלת.

אמיר אזולאי הוא תרפיסט גופנפש, מורה לנשימה, יוגה ורפלקסולוגיה, מנחה סדנאות מודעות, התפתחות והעצמה. בעל ניסיון רב בתחום העברת סדנאות. רמת מקצועיות ורגישות של אמיר גבוהה מאוד. ללא ספק הבנאדם הנכון לעבור איתו תהליכי גוף-נפש.

ניר קורן, מוסיקאי המנגן על סיטאר חשמלי, גיטרות, וכלי הקשה, פסיכותרפיסט הוליסטי, מנחה סדנאות התפתחות וצלילים מרפאים.

“אוריג’ין” (בחזרה להתחלה) הוא סשן נשימה מעגלית (רבירסינג) עם מוזיקה חיה.
הייעוד שלו הוא לשחרר התנגדויות, לרפא כאב ולהתבונן פנימה באותנטיות.
הסשן כולו מלווה במוזיקה חיה של ניר קורן שכללה תופים שמאנים, קערות טיבטיות, גיטרות וסיטאר חשמלי, אשר יצרו מרחב הרמוני קסום עוטף ומרפא.
שילוב של נשימה ומוזיקה חיה מביא עמו שני ערוצי תקשורת עוצמתיים אשר דרכם מגיעים לרבדים ועומקים חדשים וישנים בתוכנו ומחוללים ריפוי בכל חמשת הגופים (פיזי, רגשי, נפשי, אנרגטי ומנטלי).

מטרת הטיפול בנשימה היא המסת והחלשת קשיים רגשיים ודפוסי התנהגות השוכנים לנו בתת המודע ואינם משרתים אותנו.
בעזרת אוויר שממלא אותנו מתרחש מעקף של המודע אל התת מודע.

בתחילת הסשן פגשנו את הילד הפנימי ויצאנו איתו למסע עמוק עם עצמנו פנימה ולפגישה עם האני בתקופות זמן שונות בחיים. אמיר הוביל אותנו באמצעות דמיון מודרך אל הילדים שהיינו. הוא שלח אותי לתינוקת, לילדה ולנערה שהייתי. בקול הנעים והמלטף שלו הנחה אותנו להעלות מהזיכרון הרחוק חוויות ילדות. ניגשתי לילדה שהייתי , העברתי לה מסרים מחזקים, חיבקתי אותה והמשכתי לחוויות נוספות. הצלחתי להיזכר בסיטואציות שחשבתי שנשכחו. ההתמודדות עם העבר גרמה לי להיות מודעת יותר להתנהגויות בהווה. המפגש עם מי שהייתי לא היה פשוט. אך, זה לא היה מתרחש בעוצמה כזאת ללא הנחיה בסביבה בטוחה ומחבקת.

לאחר הדמיון המודרך שכבנו על הגב ועברנו ריברסינג, סשן נשימות מעגליות. תהליך מורכב וטעון שגורם להעצמת הרגשות ולתגובות מגוונות, החל מערפול חושים עד בכי של פורקן.
הרשתי לעצמי לאבד שליטה ולהתמסר לתהליך. זאת הדרך היחידה לחוות את הריברסינג ולקבל את הטיפול הנפשי-רגשי-גופני.

אחרי שהתחלתי לנשום נשימות מעגליות הרגשתי כאבים חזקים באזור הגב התחתון והבטן. למרות החשש מהשפעת הנשימות באופן פיזי על הגוף, ידעתי שזה חלק מתהליך הריפוי, שכפי הנראה קיימות אנרגיות שליליות שמשתוקקות להתפרק ולצאת החוצה. ואז, רעדתי מקור. זרמים של קור עברו בכל חלק בגוף שלי. המלאכים הטובים שהסתובבו בינינו במהלך הסשן (אמיר וההלפרים) ידעו לזהות זאת וכיסו אותי בשמיכות. המשכתי לעצום עיניים מתוך ביטחון שבכל תגובה רגשית או גופנית שתתרחש במהלך התהליך, יש מי ששומר עלי.
בשלב הזה התנתקתי מהסיטואציה, אני עדיין לא יודעת להסביר מה קרה בזמן הבלתי מוגדר הזה שגרם לי לסחרחורות וצמרמורות. התמסרתי לתגובות של הגוף. הגוף שלי קפא ונשארתי ללא תנועה במשך זמן ארוך. בכל הסשן לא הפסקתי לנשום נשימות מעגליות.
הנגינה של ניר קורן נכנסה לתוכי וחוויתי את הצלילים בכל הגוף. התהליך הסתיים כשאמיר הנחה לעבור לתנוחת תינוק.
בכל התהליך אמיר וההלפרים עברו בינינו. הם ידעו לזהות מתי הגוף צריך מגע. אמרו מילים נכונות ומלטפות, הניחו ידיהם בעדינות. ההנחיה המקדימה הייתה שאם מישהו צריך משהו שירים יד ואם המגע של ההלפרים לא רצוי, אז לסמן. הדיוק ברגישות המצבית היה כל-כך גבוה שהם ידעו לזהות מבלי שהרמתי יד או ביקשתי דבר מה, מתי קר לי ומתי אני צריכה נוכחות עוטפת לידי.

נפגשתי עם חוויות העבר והסתכלתי להן בעיניים חזקה יותר, פגשתי את עצמי האחרת שהייתי בשנות הילדות והענקתי את הביטחון שאני שם בשבילה, התעמתתי עם חוויה שעברתי לאחרונה והצלחתי להבין אותה טוב יותר ולאפשר את הניתוק מאנשים שנכנסו לחיים שלי ולא עשו טוב לנפש שלי. ובעיקר יצאתי עם תובנות לעתיד בריא יותר.

אני ממליצה לכל אחד ואחת לעבור את התהליך שעברתי. תנו מתנה לעצמכם, מגיע לכם.

סדנת ריברסינג – 2016\1\30 בשעה 20:30 סטודיו נעים

אמיר אזולאי וניר קורן

אמיר אזולאי וניר קורן

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

מי יאהב אותי עכשיו? סרט דוקומנטרי מרגש

סרט על המוסד החברתי בעל קשר דם שנקרא משפחה המקבלת את חבריה למרות הקשיים וחילוקי הדעות דיצה, אמא של סער - "סער הוא הבן שלי. אותו אלוהים שברא אותי,  ברא גם את סער ואת כל בני האדם האחרים בלי הבדל של גזע, דת ומין. יש לי תחושת...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה