הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2015

בזמן הנכון ביותר עבורנו, כעם. מעגל שירה מקודשת ברחבת “הבימה” היה כמשב רוח מרענן, מלטף ומחבק.
אין זמן נכון לשמחה ואהבת חינם. הימים האלה הם הזמן הנכון ביותר. אנחנו מוצפים בשנאה וכעס.  אמצעי התקשורת מדווחים בחדשות מתפרצות על עוד אדם שפגע באדם אחר.
כמעט בלתי אפשרי להתנתק מכל מה שקורה במדינה שלנו. הטלויזיה בדירתי כבויה,  למרות זאת קשה להתעלם מהפגנת השנאה שמחוץ לחלוני ברחוב קינג ג’ורג’. קריאות כגון “מוות לערבים”, “ביבי תתפטר” נשמעות במגפון קולני במיוחד.
התחושה שכל ניצוץ של כעס מלבה את הלהבה המאכלת בנפש של כל אחד מאיתנו.
הזימון הפייסבוקי לשיר ולרקוד, ליצור תדר של אהבה, שמחה ואחדות או במילים אחרות להגיע לרחבת הבימה ל”מעגל שירה מקודשת” גרם לי לראות את האור בקצה השדרה.
אני מודה שהפחד והצורך ההישרדותי ניקרו בי וגרמו לי להתלבט האם ללבוש שמלה צבעונית, להצטייד בבקבוק מים, ללכת לשמוח ולהוסיף ניצוץ משלי ללהבת החיים או להסתגר בביתי ולעקוב אחר האירועים העצובים. הצורך בתקווה לאנושות טובה יותר ניצח בקרב.
ככל שהתקרבתי למעגל השירה הנפש שלי רקדה לצלילים. חלצתי נעליים והצטרפתי לשירה וריקוד עם האנשים המדהימים שהקיפו אותי.

IMG_3018

 

תנועת המעגלים בשם “Unite in Babylon” החלה לפעול בשנת 2012 במעגלי שירה בכיכר רבין. באוקטובר 2012 התאחדו 14 מעגלים דומים ברחבי העולם לאירוע מסונכרן .
ומאז  קסם המעגל המסוכרן  במוקדים שונים בעולם נערך פעם בחצי שנה.

Unite In Babylon הוא מעגל שירה מסונכרן עם רשת מעגלי שירה בכיכרות של ערים בעולם : קופנהגן, ריו דה ז’נרו, רומא, בולוניה, בלגיה, הוואי ועוד.
עשרות אמנים שמנגנים ושרים בהתנדבות ובמטרה אחת – ליצור מעגל של אור ושמחה באמצעות שירה משותפת.
בכניסה למתחם חולקו שירונים על-ידי מלאכיות שהסבירו והזמינו את העוברים ושווים להצטרף לקסם.
כך הצטרפו למעגל סקרנים שניסו להבין במה מדובר.  למי שלא מכיר את מעגלי השירה היה נראה שמדובר בכת ובאנשים שלא בקו השפיות. ככל שהתקרבו ונדבקו באנרגיות
החיוביות כך הגיעה ההבנה שזה הדבר האמיתי. זאת הדרך לחיות ולאהוב.
במשך ארבע שעות מאות אנשים רקדו ושרו. מידי פעם היה מי שנכנס למעגל ורקד בתוכו. בין אם מדובר באישה כבת 70  או בילדות בנות 5. הכל לגיטימי כל עוד אנשים שמחים.
במרכז המעגל הוצב שולחן עם נרות וקטורות.  מלאך תורן עבר בין יושבי המעגל עם מרווה וביצע תהליך של טיהור.

IMG_3017

המפגש החל בהתכנסות ואום פתיחה מסונכרן עם מעגלים בעולם.  והמשיך לשירה משותפת של שירי נשמה, ריינבו, פלורסטה, באג’אנים, קוואלי ועוד
מאות המשתתפים אחזו ידיים והקיפו את הכיכר במעגל ענק ועוצמתי. בשיר הבא כבר כולם  עמדו מחובקים. בין כולם עבר תדר של אהבה ואיחד ללא הבדל של גזע, דת ומין.

בשעה 23:00 למורת רוחנו הסתיים המעגל עם אום סיום מסונכרן משותף עם יתר המעגלים בעולם. נותרנו במקום כשעה לאחר מכן מתקשים להיפרד מהקסם שחדר לתוכנו וטיהר.

http://www.youtube.com/user/UniteInBabylon
האתר – www.unite.co.il

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

ריברסינג - מתנה שאתם חייבים לעצמכם

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם? אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו? אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה