הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מספטמבר 2015

ילדי הירח חגגו עם אביב גפן 20 שנה לאלבום האוסף “ירח מלא”

אביב שר לילדת הירח שעודני ולכל משפחת “אור הירח”
ברגליים יחפות רקדתי את המילים היפות שאביב העניק לנו והרגשתי בת 18
התמימות, המרד והרגישות של אביב חלחלו לתוכי. בדיוק כמו אז. וגרמו לנשף הזה לחרוט בי שריטה נעימה נוספת

צילום: Guy Prives

צילום: Guy Prives

 

מופע החימום של הזמר האינדי המוערך avi buffalo, היה פתיח להנאה מושלמת שהסבה הופעת רוק של אביב וילדי הירח.
מסך שחור ירד על הבמה של ביתן 1 בגני התערוכה, וחשף תפאורה מרשימה של יער לצלילי יללות תנים.
מי שעצם את עיניו יכל לדמיין את עצמו הולך ביער לאור ירח , ובקרחת היער פוגש את צלילי הגיטרה של התעויוט והקול המוכר והאהוב של אביב גפן.
אביב גפן והתעויוט עלו בזה אחר זה לבמה, מצוידים במסכות של חיות ושרו את “זיגוטה”.

20 שנה שחלפו מאז הוצאת האלבום “ירח מלא” עשו טוב לאביב גפן. הן חידדו את הכישרון שלו ומיתנו את הפרובוקציות.
התענגנו על מילות השירים והצלילים שגם עוד 20 שנה יגעו בנו.
הרגישות והשיגעון נפגשו בצומת אביב וחשפו את כל מה שטמון בנו וחלקנו מנסים להסתיר. כמה טוב שיש את אביב שנותן לגיטימציה. האומן שספג אהבה ושנאה, נותר עם האמת שלו ומהווה השראה.

צילום:  shlomi pinto

צילום: shlomi pinto

בשיר “השיר שלנו” כבר בצלילי הגיטרה הראשונים, הקהל שר את מילות הבית הראשון ואביב הצטרף בפזמון.
הבחירה של השירים לא הייתה מפתיעה ואפשרה לנו ליהנות מהשירים האהובים ומוכרים “יומן מסע”, “אהבנו”, “אור הירח”, “סוף העולם”, “האם להיות בך מאוהב”, “זה רק הלב שכואב לך” ועוד רבים ומרגשים.

התמונה של יהונתן גפן הוצגה על המסך הענק וברקע נשמע קולו שחתך כתער באולם הענק. ברגע הזה קפאה הדמעה בעיני. אי אפשר להישאר אדישים לאהבה של בן לאב במערכת יחסים מורכבת שכזו.

“עברנו הרבה הופעות, אבל לפני ההופעה היום, התרגשתי ואני עדיין מתרגש. כמו בכל נשף אני רוצה לשיר עם אנשים שאני אוהב”. אביב אירח את הזמרים דודו טסה ואורית שחף, סולנית “היהודים”. וייבא מחו”ל את הזמרים המעניינים ג’ייק באג והזמר האיראני שהאין נאג’אפי.

מירי מסיקה הפתיעה והצטרפה לשיר “אולי”. בסיום השיר מירי נותרה על הבמה דקות ארוכות והסתודדה עם אביב, “אני לא רוצה ללכת” אמרה וקיבלה אהבה מהקהל.

הדואטים עם דודו טסה ואורית שחף גרמו לגוון הקול והכישרון שלהם להעפיל על קולו של אביב. כפי הנראה הבחירה לשיר איתם את השירים שלהם לא הייתה מוצלחת. כשאורית שחף ירדה מהבמה, אביב מלמל ספק לעצמו, ספק לקהל ש”מזה קשה להמשיך” ושר את “אל תדאג” תוך שהוא שומר על אנרגיות הטירוף של הקהל.

“איראני וישראלי נפגשו במלון במילאנו” כך התחיל סיפור ההיכרות של אביב עם הזמר האיראני שהאין נאג’אפי. שהאין, דעתן ואמיץ בדומה לאביב, הסתבך בשל האמירות הפוליטיות שלו נגד הממשל באיראן. אך בניגוד לישראל, הסנקציות נגד הבעת דעה באיראן חמורות יותר. האימאם הוציא נגדו גזר דין מוות שגרם לו לברוח לגרמניה ולאמו למות מצער.
החיבור בין אביב ושהאין היה מרגש. הם שרו את “בוקר טוב איראן” ו”שיר התקווה”. על המסכים בצידי הבמה התנוססה המילה “שלום” בעברית, אנגלית וערבית.

צילום: Shlomi Pinto

צילום: Shlomi Pinto

בנשף רוק קיבלנו אביב בוגר יותר. הפעם בשונה מהופעות קודמות, אביב לא שבר גיטרה ואת החולצה המזיעה שלו הוא מסר לאחד מעובדי הבמה ולא זיכה אותנו במזכרת. הוא פשוט שר לילדי הירח שלו והצהיר בקולו הסדוק “אני אוהב אתכם”.

אביב שר לילדת הירח שעודני ולכל משפחת “אור הירח”. ברגליים יחפות רקדתי את המילים היפות שאביב העניק לנו והרגשתי בת 18. התמימות, המרד והרגישות של אביב חלחלו לתוכי. בדיוק כמו אז. וגרמו לנשף הזה לחרוט בי שריטה נעימה נוספת.

 

צילום:  shlomi pinto

צילום: shlomi pinto

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

ריברסינג - מתנה שאתם חייבים לעצמכם

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם? אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו? אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה