הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2015

“הרומן של מגי” הוא סרט על התוכניות שאנחנו מתכננים ויש מי שמחליט להתל בהן ומתכנן תוכניות משלו. ה”שדון” יכניס לחיינו אנשים שיגרמו לנו לתכנן מסלול מחדש ולראות את העולם בפרספקטיבה אחרת

"הרומן של מגי" (צילום: Jon Pack)

“הרומן של מגי” (צילום: Jon Pack)

 

השם המקורי של הסרט “Maggie’s plan” משקף טוב יותר את העלילה בסרט “הרומן של מגי”. הסרט הוא על התוכניות שאנחנו מתכננים ועל כך שהגורל יבחר להתל בהן ולתכנן תוכניות אחרות עבורנו. עד כמה שנהיה נחושים שאנחנו יודעים להוביל לתוצאות הרצויות עבורנו, יגיע השדון שיכניס לחיינו אנשים שיגרמו לנו לראות את החיים שלנו בפרספקטיבה אחרת.

העלילה מגוללת את סיפורה של מגי ( גרטה גרוויג),  צעירה בת שלושים פלוס שחיה בניו יורק, האישה החיננית והפרקטית שמחליטה לתת תפקידים לאנשים בחייה ולגרום להם להתנהל בדרך שמשרתת את האינטרסים שלה.
מגי מחליטה ש”היא לא רוצה להשאיר את הגורל בידי הגורל” ולתכנן את גורלה בעצמה. לאחר ניסיונות כושלים למצוא אהבה והיסטוריה של מערכות יחסים קצרות מחצי שנה, היא מחליטה בנחישות להביא ילד לעולם עם גאי (טרוויס פימל) , בחור הזוי שמשווק מלפפונים חמוצים.
אלא, שאז נכנס לחייה ג’ון (אית’ן הוק) פרופסור לאנתרופולוגיה מוכשר וסופר כושל, הנשוי לג’ורג’יה אישה קרה ( ג’וליאן מור).
ג’ון מחזר אחרי מגי באמצעות הספר שכתב. הוא מוסר לה פרקים מספרו, היא קוראת נלהבת והם נפגשים לשוחח על הספר. הגבר שחי בצילה של אישה עוצמתית שאינה מפרגנת לו, נשבה בקסמיה של מגי. שהיא עצמה מרחמת על היותו נשוי למכשפה שממררת את חייו ורוצה להציל אותו.

ברגע הקריטי כשמגי יושבת באמבטיה,  באמצע תהליך הזרעת הזרע של ידיד שלה, הפעמון בדלת מצלצל. היא מפסיקה באמצע התהליך וניגשת לפתוח את הדלת לג’ון, שמתוודה על אהבתו כלפיה והרצון להיפרד מאשתו כדי להיות איתה.
התוכניות של מגי יוצאות לפועל, היא מתחתנת עם וג’ון ונולדת להם ילדה. אלא, שאז היא מגלה שאינה מאושרת. המציאות מחלחלת למודעות שלה לגבי העובדה שהיא חיה עם בן זוג שמרוכז רק בעצמו ובכתיבת הספר שלו. היא מפרנסת אותו, מגדלת את הילדה המשותפת לבד ומטפלת בילדיו מהנישואין הקודמים והוא לא באמת שם, איתה. האהבה כלפיו מתפוררת מול עיניה והיא מחליטה שעליה לתכנן תוכנית חדשה.
מגי פונה באופן משעשע ולא צפוי לג’ורג’יה, גרושתו של ג’ון ורוקמת איתה תוכנית להחזיר אותו אליה.   הן שוזרות את האיחוד המחודש של ג’ון וג’ורג’יה בדרכים מפתיעות הומוריסטיות.
הסצינה הסוגרת את הסרט מציגה דמיון בין הילדה לאיש המלפפונים החמוצים. האם היא בתו?

משחק מצוין של כל הדמויות סוחף לעולמם האישי ומשעשע.

היכולת של רבקה מילר וקרן רינלדי לכתוב ברגישות מנקודת מבט של אישה על הרצון להביא ילד לעולם ובו זמנית להיות בזוגיות שתטיב ולא תאמלל, גורמת לסרט להיות רגיש ומשעשע בו זמנית.

 

הרומן של מגי  צילום יחצ

ארה”ב, 2016 | אנגלית | 98 דקות
בימוי: רבקה מילר
תסריט:  רבקה מילר, קרן רינלדי
שחקנים: גרטה גרוויג, אית’ן הוק, ג’וליאן מור
https://www.youtube.com/watch?v=mkrHlgfiZBA

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

ריברסינג - מתנה שאתם חייבים לעצמכם

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם? אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו? אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה