הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2015

דרמת מתח פסיכולוגית תעלה לשידור ב-19.6 ב-yes
הסדרה “מלאך של אמא” מעוררת חשיבה ולא “מאכילה בכפית” את הצופה.
כל סצינה פתוחה לפרשנויות שונות והסקרנות מתגברת כשנבחנים כיוונים נוספים לפענוח הרצח.

"מלאך של אמא"  , צילום יח"צ

“מלאך של אמא” , צילום יח”צ

פרימיירה מרשימה לסדרה החדשה ב-yes  התקיימה במרכז רבין בת”א בנוכחות שחקני הסדרה: ורד פלדמן, דביר בנדק, יחזקאל לזרוב, לירית בלבן, שרון שטארק, תום חגי, עודד מנסטר.
הגיעו לפרגן : שחקן ויוצר “פאודה” ליאור רז, יניב סוויסה, שירה קצנלבוגן ואנשי תעשייה – המפיק אודי סגל, שרון למברגר מנכ”ל ענני תקשורת, סוכנת השחקנים זוהר יעקובסון, הסוכנת איילה ברק. 
כמו כן, באירוע נכחו בכירי yes ובראשם
 רון איילון מנכ”ל החברה.  

במהלך הפרימיירה הוקרנו שני פרקים ראשונים לסדרה . ההנאה שלי מהצפייה בפרקים הראשונים של הסדרה הלכה והתחזקה מרגע לרגע. מלאכת מחשבת הושקעה בכל מילה, משפט וסצינה. ניכר שמדובר בתסריטאי בעל כישרון כתיבה נדיר. במקרה הזה מדובר בתסריטאית קרן וייסמן שלהפתעתי, זה התסריט הראשון שלה. אך, לא התסריט האחרון שנתענג עליו.

הסדרה “מלאך של אמא” היא דרמת מתח פסיכולוגית המתרחשת בעיירה קטנה ושלווה במרכז הארץ. רצח של ילד מפר את שלוותה. החשש של תושבי העיירה שכל אחד יכול להיות הרוצח, גורם לכולם להיות חוקרים ומאיים על התמימות והרוגע.
הסדרה מעוררת חשיבה ולא “מאכילה בכפית” את הצופה. כל סצינה פתוחה לפרשנויות שונות והסקרנות מתגברת כשנבחנים כיוונים נוספים לפענוח הרצח.

המוטיב החוזר הוא הפגיעות של הילדים מול המבוגרים. בסצנה הראשונה בכלא, אנחנו פוגשים אסיר (אורי פפר) שרצח את שני ילדיו. אמו של הילד הנרצח, היא הפסיכולוגית של שרות בתי הסוהר (שרון שטארק) שתפקידה לעזור לו.  אחד החשודים ברצח הוא בחור הלוקה בשכלו (תום חגי) שהוריו (דביר בנדק ולירית בלבן) נאבקים ברצון להגן על הילד שלהם ומאידך המצפון שיתכן ובנם רצח את הילד. החשוד השני הוא נער אתיופי (יוני מלס), המכונה על-ידי אמו המגוננת “מלאך של אמא”.

תהליך פענוח הרצח הופך להיות מורכב כשהראיות מטושטשות על-ידי כלב שנשך והטיל את מימיו על הגופה של הילד. ואם לא די בכך, הרי שבזמן הקריטי שהחוקרים אמורים לאסוף ראיות, חוקרת המז”פ (ורד פלדמן) עוברת ניתוח כירורגי.

בלקשיפ הפקות : ”לפני ארבע שנים בעקבות שידור של שי אביבי נכנסה למשרד שלנו ג’ינג’ית בוערת בשם קרן וייסמן. קרן שהכתיבה ממלאת את חייה בכל כך הרבה אופנים, השאירה אצלנו הרבה מסמכים. אחד המסמכים הוא מסמך בשם “מלאך של אמא”, טרילוגיה אפלה שתפס את עינינו ואת הבטן שלנו. כך התחיל תהליך ארוך ומרתק של פיתוח.  מעבר למוח הקודח ולמקוריות של  קרן,  היא גם מאוד חרוצה. היא רצה מהר קדימה, עוד לפני שקיבלנו אישור סופי מ-yes, התקדמנו עם התסריט”.
“קרן כותבת לא שגרתית, סדרה לא שגרתית, בדיוק כמו שאנחנו אוהבים. אבל, צריך גם שותפים. הכתובת שפנינו אליה התבררה כמוצדקת. yes היו שותפים מעל ומעבר לציפיות וזה לא מובן מאליו. אופיר רבינוביץ היה אמיץ ונתן בנו אמון, כמפיקים שהגישו לו סדרה שבה תסריטאית שכותבת תסריט בפעם הראשונה, במאי שמביים סדרה מהסוג הזה בפעם הראשונה, צלם שמצלם סדרה בפעם הראשונה ועורך שעורך סדרה כזו בפעם הראשונה”.

 

דביר בנדק, לירית בלבן ותום חגי, צילום: יח"צ

 

במאי: אייל סלע.
יוצרת ותסריטאית: קרן ווייסמן
הפקה: בלקשיפ הפקות.

החל מה-19.6 ב yesdrama וב yesVOD

 

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

ריברסינג - מתנה שאתם חייבים לעצמכם

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם? אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו? אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה