הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 42

עוקבים: 4

החל מספטמבר 2015

הסרט “עץ הזית” עשוי ברגישות עצומה וסוחף את הצופה לאהבה לעץ אחד ולהתרגשות מהקשר המיוחד בין נכדה לסבא שלה

צילום:יח"צ

צילום:יח”צ

הסרט “עץ הזית” הוא לא עוד סרט. זה מסמך אנושי על הקשר השורשי בין אדם לטבע ובין אדם למשפחתו.  המגע של האדם עם האדמה וטיפוח העץ עד שהוא צומח לתפארתו, המגע של סבא עם הנכדה שלו עד שהיא מתבגרת והופכת להיות בחורה אמיצה.

“עץ הזית” עשוי ברגישות עצומה וסוחף את הצופה לאהבה לעץ אחד ולהתרגשות מהקשר המיוחד בין נכדה לסבא שלה. היכולת של הסרט לגעת בעצבים החשופים של משפחה שמגדלת עצי זית וגם חושבת כלכלית.

הסרט מגולל את סיפורה של אלמה (אנה קסטילו), בחורה אמיצה ודעתנית הגדלה בסביבה גברית. הקשר החזק שלה עם סבא שלה והאהבה שהיא ירשה ממנו לטבע מלווים אותנו לאורך כל הסרט.
אנחנו נעים איתה הלוך חזור משנות הילדות שלה וזמן איכות עם הסבא שלה בימים שהיה מאושר עד בגרותה והמלחמה שלה להחזיר לסבא שלה את שמחת החיים. שמחת החיים שנקטעה ביום אחד כשהדחפור הגיע למטע הזיתים ועקר באכזריות למורת רוחו והתנגדותו את העץ שסבא שלה כל-כך אהב וטיפח.

בסצנה שבה הדחפור עקר את העץ מהאדמה משהו בי נעקר. אלמה הילדה טיפסה על העץ, חיבקה אותו ובכתה. סבא שלה טיפס על העץ והוריד אותה לקרקע. משם הם צפו בעץ הנעקר באכזריות ומרחף באוויר עד היעלמותו. למשחק המצוין התווסף צילום מרהיב של העץ מרחף בין אדמה ושמיים לעיני בני המשפחה.
התמימות של אלמה כילדה והכאב שהיא חשה כלפי סבא שלה, גרמו לסצינה הזאת להיות מרגשת ועוצמתית בו זמנית.

מאותו הרגע שהעץ נעקר המצב הבריאותי של הסבא התדרדר, הוא הפסיק לדבר ולא תיקשר עם סביבתו. במשך השנים עד בגרותה החלום של אלמה היה להחזיר לסבא שלה את העץ שנעקר באכזריות בשל הרצון של הדודים שלה להרוויח כסף.

אלמה יוצאת למסע החזרת העץ עם האקס שלה ודוד שלה. מסע משעשע ומרגש שמלמד אותנו על המורכבות המשפחתית ומהי אהבה והקרבה.
המוטיבציה והתעוזה של אלמה גורמים לצופה לרצות לראות את הרגע שהעץ נטוע במטע הזיתים ושהסבא מאושר.

מה קורה כשאלמה מוצאת את העץ?  הסרט הסתיים באופן מפתיע והשאיר אותי כצופה עם דמעות בעיניים.

לכו לצפות בסרט מעולה ולהתרגש!

צילום: יח"צ

צילום: יח”צ

 

 עץ הזית

The Olive Tree

בימוי – איסיאר בולאיין
תסריט – פול לברטי
צילום – סרגי גאלארדו

שחקנים:
אנה קסטילו
חוויאר גוטיארז
פפ אמברוז
מנואל קוקאלה

ספרד, 2016, 100 דקות

 

https://www.youtube.com/watch?v=7FP1pzhhTVE

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...

תצוגה מקדימה

אהבת חינם ושמחת החיים בתל אביב - "אורות" הגיעו לעיר!

  מי שלא חווה את שמחת מעגל שירה עם להקת "אורות" יתכן ולא חווה שמחה אמיתית מימיו. להקת "אורות" הופיעה ביום שישי בערב ב"בסקולה" בדרום תל-אביב. כ-300 אנשים ישבו על מחצלות...

תצוגה מקדימה

ריברסינג - מתנה שאתם חייבים לעצמכם

מתי בפעם האחרונה באמת נשמתם? אנחנו לוקחים את הרכב שלנו לטיפול 10,000, מעצבים את הבית , מקשטים את הגוף בבגדים וחפצים. ומה לגבי קשר גוף-נפש שלנו? מה אנחנו עושים עבורו? אנחנו סוחבים על גבנו במסע החיים חוויות מהעבר הרחוק...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה