הבלוג של סאנגיטה

סאנגיטה

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2015

המחזמר “מרי לו”, המבוסס על השירים של צביקה פיק, הוצג בהיכל התרבות בתל-אביב.
לאחר שעות ארוכות של פקקים בכבישים חסומים ומצוקת חניה, הניתוק מהמהומה התל-אביבית  אל חגיגה של צלילים וצבעים היה מרענן

פסקול ישראלי "מרי לו" (צילום: גיא יחיאלי)

פסקול ישראלי “מרי לו” (צילום: גיא יחיאלי)

 

מרי לו הוא מחזמר המביא את סיפור האהבה של מירי ליבוביץ וגבריאל שנתקל בקשיים ובפרידות. גבריאל היתום שאמו החורגת זורקת מהבית לאחר מות אביו, חולם לנהל את בית הקולנוע של אביו ולהיות עם אהובתו, מירי ליבוביץ.  אך, החלום של מירי ליבוביץ להיות מפורסמת, מהווה מכשול במערכת היחסים. מירי נפרדת מגבריאל כדי להגשים את חלומה. היא משנה את שמה למרי לו ומגלה שהוליווד לא מחכה לה. במקרה הטוב מועדון חשפנות זול שגורם לה לתסכול. בהתאם לציפיות הקהל, המחזמר מסתיים בסוף טוב ומתוק.
סצנת ההלוויה מעיבה על שמחת החיים של המחזמר ומסתמנת כמיותרת. תהיתי האם מטרת הסצנה היא לשיר את “מת אב ומת אלול”.  כפי שנעשה בסצנות אחרות, בהן שובצו שירים שלא בהכרח בקשר ישיר לעלילה.

השירים שכתבה מירית שם אור, גרושתו של צביקה פיק והלחן של צביקה פיק עצמו, הם הפסקול הישראלי של שנות הנעורים שלי. נהנתי כמו רבים באולם לשיר את מילות השירים ובסוף המחזמר אף לקום על רגלי ולרקוד. הרי מי יכול להישאר אדיש לשירים “מעלה מעלה”, “הרקדן האוטומטי”  וכמובן שיר הנושא “מר לו”. נדמה שלא משנה באמת באיזה אריזה המחזמר יוגש, ההנאה תהיה זהה .

ראוי לציון הליהוק הכושל של המשתתפים במחזמר. המחזמר עלה לראשונה בשנת 2002 בקול רעם וצליל רך, ועורר התרגשות רבה. במחזמר המקורי לוהקו יעל בר-זוהר\מיכל אמדורסקי לתפקיד מרי לו וגיא זוארץ\אמיר פיי גוטמן לתפקיד גבריאל.  האין מושלם מכך?  זמרים-שחקנים בעלי יכולות וניסיון להרים הפקה שכזו.
לעומת זאת, בהופעות שרצות בימים אלה לוהקו שיר מורנו לתפקיד מרי לו ואסף הרץ לתפקיד גבריאל. נדמה היה שמשא המחזמר כבד על כתפיהם חסרות הניסיון והם יוצאים מגדרם כדי לחפות על הפער הגדול בין קודמיהם לבינם.

מאיה בוסקילה בתפקיד קלרה, האם החורגת, נטולת יכולות משחק ויכולות ווקליות שיאות לדיסקים בקרב אוהדיה ופחות לתפקידה במחזמר. כמו כן, חוסר ההתאמה הזוגית והעדר מתח מיני בסיסי בין מאיה בוסקילה לגיא זוארץ היו חדים מכדי להכיל.
ואם לא די בכך, הגדילו המלהקים וליהקו את פליט הריאליטי טום באום לתפקיד ההומו. הסצנה שטום נאנח כשהרקדן האוטומטי נגע בו, הייתה חובבנית ותלושה מההפקה המושקעת. בטח ובטח היכולות הווקליות שלו לא מספקות כדי לשיר את  ”אלף נשיקות”.

היחידה ששרה כראוי למחזמר היא הילה סעדה המקסימה בתפקיד אלה, המאוהבת בגבריאל. כשהיא שרה את “גבריאל” הקהל הריע לה.

מהרגע שגיא זוארץ עלה לבמה, המחזמר שודרג מבינוני למצוין פלוס. גיא מתאים למחזמר ככפפה ליד. אם כי יותר בתפקיד גבריאל מהתפקיד של ריקרדו, הסוכן הערמומי.
האם די בשחקן-זמר מוכשר וזמרת עם יכולות ווקליות מעולות על-מנת לסחוב מחזמר שנמשך שעתיים וחצי. באופן מפתיע מסתבר שכן.

השירים המעולים של צביקה פיק מהווים את פסקול החיים שלנו וכל שיר מעורר זיכרון ישן בפרק אחר בחיינו, התלבושות והתפאורה צבעוניות ומעניינות, התזמורת שניגנה בחלק האחורי והמוסתר של הבמה השלימה את הייחוס של “מרי לו” לשווה צפייה.

בסיום המחזמר צביקה פיק עלה לבמה וזכה לתשואות הקהל שקם על רגליו ונתן לו אהבה בתמורה לשיריו ומחזמר מהנה.
לכו לשיר ולהנות מהפקה מושקעת וצבעונית. התסריט פחות מתאים לילדים. למרות שחלק מהשחקנים כוכבי ריאלטי וילדים, תשקלו אם אתם רוצים שהילדים שלכם ישאלו אתכם מה זה “כוכבת פורנו” או “פרחה”.

במאי: סטיבן דקסטר
ניהול מוזיקלי: צביקה פיק
עיצוב תפאורה : דנה צרפתי

שחקנים:
שיר מורנו – מרים לובוביץ (מרי לו)
אסף הרץ – גבריאל
מאיה בוסקילה – קלרה
ישראל אטיאס – סמי
טום באום – פרדי
גיא זוארץ – ריקרדו
הילה סעדה – אלה
גאלה קוגן  - סיגי

 

עוד מהבלוג של סאנגיטה

המחזמר "המלך שאול" בועט בבטן הרכה של המובילים מנהיג כצאן לטבח

  מחזמר צעיר ועכשווי המבוסס על סיפור תנכ"י ומשלב שפה תנכ"ית וסלנג.  המחזאי אמיר זלוטר כתב מחזה המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, והציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך, המלך...