הבלוג של אילנה יהב - אימון אישי רב תחומי

ilana_y

העסק שלי נבנה מתוך למידה מרובת שנים, התמחויות והתמקצעויות בתחום הגוף-נפש, ומתוך הידיעה והאמונה שלכל אדם יש "תוכנית נשמתית" וייעוד הנקבעים עוד בטרום לידתו. לכל אדם יש זכות אלמנטרית לחיות באושר, בשלווה, בשפע ובהנאה... +עוד

העסק שלי נבנה מתוך למידה מרובת שנים, התמחויות והתמקצעויות בתחום הגוף-נפש, ומתוך הידיעה והאמונה שלכל אדם יש "תוכנית נשמתית" וייעוד הנקבעים עוד בטרום לידתו. לכל אדם יש זכות אלמנטרית לחיות באושר, בשלווה, בשפע ובהנאה ולהגשים את עצמו ואת ייעודו המקצועי, הזוגי וההורי. הדרך להגשמה לא תמיד שוגה בשושנים...יחד עם זאת, יש לנו את זכות הבחירה - האם לחיות חיים למודי כאב או לעשות שינוי ולחיות באהבה ועונג. החיים מזמנים לנו הרבה אבני נגף, אתגרים, מחסומים והתמודדויות לא פשוטות כדי שנעשה שינוי ושנתפתח. כמו גם בעיות רגשיות ופיזיות (מחלות), המונעים מאיתנו להגיע לאן שבאמת אנחנו רוצים. "האני מאמין" שלי הוא שניתן לעזור לכל אדם להגיע ליעדיו ולייעוד שלו, ברגע שהוא מביע את רצונו / משאלת ליבו לכך. לשם כך התמחיתי במספר רב של שיטות וטכניקות טיפוליות העוסקות בנוסף לאימון האישי, גם בבעיות רגשיות ופיזיות, וכך בעצם ניתן להתאים בצורה מדוייקת את שיטת הטיפול המתאימה לכל אחד ואחד באופן אישי. "אין דבר העומד בפני הרצון" https://www.facebook.com/ilanayahav.coach

עדכונים:

פוסטים: 14

החל מינואר 2014

איך להתמודד עם ילדים מתבגרים בבית טיפים למתבגר טיפים להורים

05/02/2014

תקשורת הורים עם מתבגרים

חשוב להבין שמנקודת מוצא פסיכולוגית, מתבגר חי את הקושי של לנוע בין שני כוחות הנפש המרכזיים המתעוררים בו:
סימפטיה ואנטיפטיה – משיכה ודחייה.
מאוחר יותר יווצר בהדרגה בין השנים 18-21, אקט של לידת העצמי. בפועל חשוב להבין שהמעברים החדים ביחסו של המתגבר אלינו ולעולם מאנטיפאתיה לסימפטיה טבעיים כמו ילד הלומד ללכת על רגליו.

נטייתם של המתבגרים לברוח למה שהם קוראים “ספייס אישי”. נטייה הבאה לידי ביטוי בשעות של ישיבה על מחשב וצלילה אל תוך מציאות וירטואלית או הסתגרות בחדרם, או נוכחות פיזית אך מתוך התנתקות רגשית ואדישות לנוכחים סביבם מתעצמת במיוחד, בעקבות עימותים מילוליים טעוני כעס, ביקורת, ציניות ולעיתים אף מחוות של זלזול וביטול כלפי ההורים וסביבתם.

ההתנתקות הזו נובעת:

א. מהמקום של הצורך להירגע מסערת הרגשות שהם חשים ומתקשים לעשות לה עיבוד במובן של חשיבה בוגרת ועשיית סדר פנימי.

ב. בתווך שבין אימפולסים נפשיים אנטיפטיים וסימפטיים נוצר חלל שהוא מצד אחד חוויית ריק לא נעימה ואף מפחידה, אך מצד שני זוהי ספרה שמהווה רחם לעצמי שייוולד מאוחר יותר. החלל הווירטואלי או החדר או הריחוף מהווים ביטוי חיצוני מרגיע המאפשר להם במובן מסוים לחוות חיצונית משהו מהחלל הפנימי. זה כמו שמצב של בלאגן וכאוס ובלבול פנימי מהדהד למתבגרים בפרט ולבני אדם בכלל, כבלאגן בחדרם ובבגדים, ובאופן מסתורי החצנת הבלבול מרגיעה מבחינה פסיכולוגית.

בגיל ההתבגרות לראשונה יחסים בין בנים לבנות מקבלים משמעות אישית יותר עמוקה, יותר התאהבויות מקבלות נופך עוצמתי, והפרידות כואבות. כל זאת בתקופה של העדר מיומנות לחיבור פנימי רגשי ושל תקשורת חיצונית בוגרת. לכן, עבודה על פיתוח מיומנות אידיאולוגית ככלל ודיאלוג בעל אופי רגשי בפרט חשובה ביותר לפיתוח כשריו הזוגיים של המתבגר. זאת גם אם הדיאלוג ווכחני, טעון ולא נוח. אחרת איך הוא ילמד?

מספר טיפים, לנו ההורים, איך להתמודד בתקשורת הבינאישית עם מתבגרים:

לא לקחת דברים באופן אישי ולהיכנס לפגיעות.

להימנע מהאשמה, ביקורת, קורבנות, הטפת מוסר וכו’, אך עם זאת, כשצריך להציב גבולות ולהציבם באורח מנומק והמשכי, כך שיחוש שיש לנו קו.

גופו משתנה במהירות, רגישותו ופגיעותו גדולה בכל מה שקשור למראהו.
צריך להיות רגישים לנושא זה.

לא להיגרר למניפולציה שבבתים אחרים זה אחרת.

אצל המתבגר כוחות החשיבה והדיבור מתפתחים בקוטב העליון וכוחות סקסואליים בתחתון. חשוב ללמדו בדוגמה אישית ולדובבו לדבר על רגשות.

יש הבדל בין לעשות  acting out לכעס לבין לומר: “אני מרגיש כועס”.

טיפים למתבגר:

זה בסדר להתנתק, אך תקשר עם עצמך ועם סביבתך ודווח על הנתק. לגיטימי לומר: “אני מרגיש עכשיו שאני רוצה להיות עם עצמי”, בכך נמנע לחץ מהסביבה.

גם שאתה בעולם שלך, למד לעשות גיחות קטנות לסביבת הוריך, תוך חיוך, היי, משפט קטן וכולם נרגעים וגם לך זה יהיה טוב ומקרקע.

עשה לך סימן פיזי כמו שעון הפוך, או פתק, או אזכור צלצול בנייד, שיזכיר לך לצאת מהמצב עבור מטלותיך וסביבתך.

זכור שההורים והסביבה חיים איתך ותחושה של “אני עם עצמי אני אתכם תמיד”
זה תמיד משתלם ברמה הכי אגואיסטית, כי עדיין אנחנו חיים ביחד.


אני, אילנה יהב – מאמנת אישית בגישה רוחנית, בעלת תואר ראשון בחינוך. עסקתי בהוראה 20 שנה. מאז שאני זוכרת את עצמי התחברתי מאוד לצד הרוחני, למודעות עצמית ולמדיטציות. פריצת הדרך הראשונית שלי הייתה לימודי רייקי, רייקי מאסטר, רייקי קורונה, אבחון אסטרולוגי קבלי, קבלה ותקשור, אימון אישי בגישה רוחנית, דמיון מודרך ו-NLP וכמובן טיפול בעזרת שיחזור גלגולים.

מתוך צורך להתמקצע ולהגיע לדרגה של “מטפלת רב תחומית”, שאוכל לגעת בנפשם של כמה שיותר אנשים, לעזור, לרפא, לתת מענה לבעיות ששיטות הטיפול הקונבנציונאליות אינן יכולות לעזור.עם הזמן גיליתי שהתחום של אימון אישי הוא התחום שאני הכי מתחברת אליך מהסיבה הפשוטה, שהוא מכיל בתוכו את הכל. זהו מסע חווייתי של שינוי והעצמה, וכמו במסע – יכולות להיות הפתעות בדרך, אבני נגף, קשיים והתמודדויות. המתאמן מקבל “ארגז כלים” העוזרים לו להתמודד עם האתגרים שהחיים מציבים בפניו ולרכוש דפוסי התנהגות ודפוסי מחשבה גמישים יותר המביאים אותו בסופו של דבר ליצור מציאות אחרת עבורו – טובה יותר, מאושרת יותר.
זהו תהליך חוויתי ממוקד מטרה ומשנה חיים, ולכן, הדרך בתהליך זה לא פחות חשובה מהמטרה.

באימון אישי כשהמתאמן מגיע עם נושא טעון במיוחד, שעל פניו אין סיבה ניראית לעין – אשתמש בטיפול בעזרת שיחזור גלגולים – היא התרפיה העדכנית והמותאמת ביותר לאדם בתקופתנו -
תרפיה זו חובקת את מכלול זהותנו: הגופנית, הנפשית, הרגשית והרוחנית ושואפת להביא תחומים אלה להרמוניה, בריאות ופריחה.
באימון אישי בגישה רוחנית אני משתמשת בדמיון מודרך וב-NLP שהם כלים טיפוליים אשר נעזרים בכוחו המרפא של הדמיון לשם יצירת שינוי והשגת מטרות. המסלול הטיפולי יעיל, מובנה, ממוקד וקצר. השיטה בה אני עובדת מאפשרת לנו לעצב את חיינו האישיים והמקצועיים מחדש כדי שנוכל להרגיש איך שאנחנו רוצים להרגיש, להתנהג כפי שאנחנו רוצים להתנהג, ולהגיע לתוצאות ולהגשים מטרות שאנו רוצים בחיינו.היום אני מגשימה את ייעודי ומחברת בין רוח לחומר ומממשת את החזון שלי.

אילנה יהב

מאמנת אישית בגישה רוחנית, שחזור גלגולים בראי הקואוצ’ינג,הנחיית קבוצות להעצמה נשית באמצעות קלפי אימון.
נייד:  054-4659508,
מייל: [email protected]

עוד מהבלוג של אילנה יהב - אימון אישי רב תחומי

ערב סדנאתי..."מסע יציאת מצרים הפרטית שלי"...ב 25/3 בראשל"צ, וב 2/4 בחולון

שחרור מכבלים של כל מה שישן ולא משרת אותנו יותר...לחירות ולחיים טובים יותר   עקב הביקוש הרב לערב הזה ב 25/3 בראשון לציון...פתחנו ערב נוסף בחולון ב 2/4.. "מסע יציאת מצרים הפרטית שלי - מעבדות לחירות" ערב חווייתי ומעצים...

תצוגה מקדימה

מזמינה אתכם להיכנס לקיר העסקי שלי בפייסבוק

https://www.facebook.com/ilanayahav.coach אני שמחה על להיות פה, ומקווה שאתם תמצאו את הקיר העסקי שלי מעניין ומועיל. אני מפרסמת כמעט ברמה היומיות פוסטים ומאמרים ומזמינה אתכם להיכנס, להתרשם,...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מהו אתגר כוח הרצון שלכם?

  מהו אתגר כוח הרצון שלכם? בחרו את אתגר כוח הרצון שלכם זה הזמן לבחור את אתגר כוח הרצון שלכם...."עשה", "אל תעשה", "אני רוצה" מהו כוח הרצון ולמה הוא חשוב? השאלות הבאות יכולות לעזור לכם לזהות את האתגר שתרצו להציב...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה