הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

המושג ‘נורמטיבי’ נרצח ומתהפך בקבר כשעורכי דין, אנשים שאמורים להגן עלינו במערכת החוק והמשפט מגנים על אדם שנתפס עם כמות של ליטר וחצי סם אונס בדירתו ומצהירים עליו כאדם נורמטיבי. מבולבלים? גם אני.

31/07/2017

בסוף השבוע האחרון נתפסו בדירתו של עובד עיריית תל אביב כליטר וחצי(!) סם אונס.

נכון מאד, ליטר וחצי. כמות מסחרית שמספיקה לאלפי מקרי אונס.

למי שלא מעודכן או לא מודע לחומרת הסם וממהר לצעוק שזה “רק סמים, וגם אלכוהול עושה את אותו האפקט” הנה הסבר קצר: סם האונס הוא סם שבו עושים שימוש על מנת לנצל אדם מינית. הסם מטשטש, גורם לערפול הכרה ואיבוד זיכרון, ולרוב גם לא מותיר שרידים בגוף לאחר כמה שעות כך שרוצח הנפשות שהחליט להשתמש בדבר הארור הזה, לרוב יצא נקי מחשד בשימוש בו.

צילום: שאטרסטוק

צילום: שאטרסטוק

עורכי הדין של החשוד מיהרו לקפוץ ולהגיב כי מדובר באדם נורמטיבי.

הרי במערכת משפט שבה תרבות האונס היא נורמטיבית ומעודדת שופטים לקרוא לנפגעות תקיפה מינית או אונס על דוכן העדים “את זונה? רק רציתי לדעת” (ראו ערך השופט טישלר), לשאול נאנסת על דוכן העדים האם יכול להיות שהיא נהנתה מהאונס (ראו ערך השופט ניסים ישעיה) ולדרוש מנפגעת אונס להדגים איך אנסו אותה לעיני בית המשפט (ראו ערך השופט צבי סגל), למה עוד אפשר לצפות?

אנסים וסוחרי סם אונס – דינם צריך להיות מאסר עולם בכלא. אני אומרת את זה בכל מקום וחוזרת על זה מליון פעמים ואמשיך להגיד – אונס הוא רצח, זה לא משנה אם הוא נעשה על סט של סרט, זה לא משנה אם הוא נעשה בוירטואלי (גם על הטרדות וירטואליות חייב להיות דין, תתפלאו, יש גם הטרדות מיניות ברשת שמקבילות בתחושתן להטרדות מיניות לכל דבר) וזה לא משנה היכן הוא נעשה או באיזו סיטואציה, זה קרה? נרצחה נפש שאו תילחם כל חייה כדי לחיות חיים באמת נורמטיביים (על טהרת המושג עצמו ממש, כאנשים נורמטיביים באמת, ולא אנשים שסוחרים באנסים פוטנציאליים) או תסיים את חייה במקומות נמוכים כשהיא נלחמת על כל רגע של שלווה עד שבסוף לא תוכל יותר.

ובאותו עניין של קורבנות אונס שלא מצליחות להשתקם  -  נמצאות אחר כך במהלך הרסני בחיים. סמים, זנות, ובצער מרגישות שלא יכולות יותר ומחליטות לוותר על החיים, ולהתאבד. רק לאחרונה נחשפנו, וזה לא שלא ידענו, אלא שרק הפעם זה קיבל במה תקשורתית, לסיפורה של אביגיל לביא ז”ל שהתאבדה לאחר שנים של מלחמה יומיומית בסבל הנוראי של הצלקות שהותירו בה האונס וההתעללות שעברה. וכמו אביגיל ישנם עוד אלפים. אם זה לא רצח, מה כן? 

מתי יקום כבר השופט או עורך הדין במערכת המשפט הזו ויבין שאונס הוא לא עוד “יחסים בהסכמה”, או “רומן אסור” או שחרור על הבעת התנצלות.

מערכת המשפט זקוקה לגיבור רציני שינער אותה ובד בבד יעביר את עורכי הדין סדרת חינוך לגבי מה נורמטיבי, ומה לא. שיטפח, יגן, ישמור, ישקם את מי שפשעו בו ולא את מי שפשע.

אם גזר הדין של סוחרי האנסים לא יהיה בכלא, זו הרי עוד יריקה בפרצופם של כל נפגע ונפגעת מינית בהצהרה ברורה: אנחנו שוב מוכרים אתכם. רק שהפעם זה הומחש בצורה הכי ברורה, בסחר ברור ומובהק של אנסים פוטנציאליים.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

לקריאה נוספת:

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה