הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי. כל השאר מגיע רק אחרי.

עדכונים:

פוסטים: 99

החל ממרץ 2013

מוסקונה עשה לנו בחילה כשדיבר על האונס שעברה גילה אלמגור על הסט כשהוא מחייך עם כוס יין מול המצלמה? חכו, עוד לא קראתם על הצחקוק של זאב רווח כשדיבר על סצינת האונס ב’בובה’ תוך כדי שהוא מצחקק וקורא לזה “קצת אגרסיבי”. כבר יש לכם בחילה? שניה, לא סיימנו

20/06/2017

נמאס לי מבימאים, שחקנים ושאר כוכבים צונחים שמדברים על אונס עם צחקוק וכוס יין ביד כאילו מדובר בפרס שהם זכו בו בטקס האוסקר ובעיקר, נמאס לי שמתייחסים לאונס כדין גניבת ממתק מהמכולת.

למי שלא הבין, אונס זה רצח. אתם יכולים להתווכח שעות על גבי שעות על העניין הזה, אבל בד בבד, מוזמנים לקפוץ למרכז לנפגעי תקיפה מינית הקרוב לביתכם, להאזין לסיפורים, לביעותים בלילות, לתחושת הפחד, לענן השחור המאיים שמרחף מעל כל נפגע או נפגעת אונס ותקיפה מינית ולהבין שמדובר בסכין שמפלחת את הנפש וגורמת לאדם חי, לדמם כל החיים.

אני יודעת שאני אקבל כאן תגובות שאני כועסת מדי, שהגזמתי, שאני בוטה מדי. אבל אתם הגזמתם, אתם, כל אלו שמאדירים את הרצח הזה. אתם שיושבים ואומרים שסצנת אונס שקרתה באמת על סט של סרט היא ‘קצת אגרסיבית’, אתם שיושבים עם חיוך מול המסך וכוס יין ואומרים ‘כן, ידעתי שזה אונס, אבל לא עצרתי’, אתם שהולכים ומתנצלים בפני שחקנית שחוותה עכשיו חוויה איומה שמצריכה טיפול פסיכולוגי של שנים כדי להשתקם (לא מיוחס לשום שחקנית נושא הטיפול הפסיכולוגי, אלא לצורך המחשה באיזה נזק מדובר) ואתם(!) שאומרים שאתם רואים שמדובר באקט של אונס, ולא מורים לשחקן תחתיכם ל ע צ ו ר. הדם הזה, על הידיים שלכם. ההגזמה היא שלכם.

זאב רווח (צילום: אלוני מור)

בקרוב יתפרסם ראיון של זאב רווח בעיתון סוף השבוע, ראיון שקיבל הקדמה באתר YNET בו הוא מספר על סצנת הסרט ‘בובה’ בה השתתפה חני נחמיאס. חני נחמיאס שציינה כי לא חוותה אונס (ואני מאמינה לה שעיוותו את דבריה בתגובה והיא אף פרסמה התכתבות עם העיתונאית שהתקשרה אליה) כן ציינה שדובר בסצינה מינית קשה ואלימה שלא ציפתה לה ולא ידעה על קיומה, כזו שטלטלה את עולמה. אבל חני נחמיאס היא לא החלק שפשע כאן, אלא הבימאי, השחקן, הקונספט.

מתוך הכתבה (מקור YNET): 

רווח עצמו אומנם כיכב בסרט שיצא לפני שלושים שנה בדיוק, אך לא השתתף בסצנה אלא ישב על כסא הבמאי. בסצנה הקשה משתתפים נחמיאס והשחקן אשר צרפתי. “חוויתי אונס, ממש ככה”, משחזרת חני נחמיאס. עם זאת, אחרי פרסום הכתבה אמרה נחמיאס בראיון ל-103FM כי לא חוותה אונס: “זה עיוות, שקר והטעיה. זו הייתה סצנה מבעיתה, מטלטלת נפשית ופיזית, אך ממש לא אונס”.

“זה פירק אותי לתקופה מאוד ארוכה. אשר צרפתי הוא שחקן מאוד טוטאלי והוא קרע לי את השמלה מהגוף. בכלל לא הייתי אמורה להיות שם עירומה. אני רק צרחתי. רק בכיתי. לא זכרתי את הטקסט. זה היה נורא חזק, אבל חני בכתה, לא הדמות. זה היה מחריד”.

“כן, הייתה בסרט חוויית אונס איומה”, אומר רווח.

“כשבא לי שחקן טוב כמו אשר והתחיל את הסצנה אני בעצמי נדהמתי אבל אמרתי, אני לא עוצר. לא עוצר! ראיתי שחני באחריות השחקנית שלה – וזו הייתה אחריות! ־ הלכה עם הסצנה והיא הלכה נהדר. וזה שירת את הסרט, אז נתתי לזה להמשיך. אחרי זה באתי אליה ישר והתנצלתי ־ שזה היה קצת אגרסיבי (צוחק), ולאשר אמרתי תודה רבה בגלל שאני לא הלכתי בדמיון שלי עם הסצנה כל כך רחוק והוא לקח את זה באמת לכיוון שהייתי צריך. וכששחקן מצליח לעשות דבר כזה אני אף פעם לא עוצר אותו כבמאי. ולחני אני מודה שהיא הלכה עם זה עד הסוף”.

הבנתם? הבמאי ראה שמה שקורה הוא לא תקין, הוא לא עצר בשם התרבות, אחרי זה הלך להתנצל בפני השחקנית כי זה היה “קצת אגרסיבי” וגם שיבח את השחקן ואמר לו תודה רבה. יש לנו את זה ביותר שותף לפשע?

ובכלל, מה זה הטרנד החדש הזה להעלות בימאים מהאוב לראיונות או שחקנים, ולגרום להם להתמוגג על כך שלא מנעו אונס/תקיפה מינית? זה ניצול חוק ההתיישנות של הזיכרון הגרוע שלנו ששכח שראה את הסצינות האלו בסרטים והדחיק כדי לקבל רייטינג מכוער. זה ניצול העובדה ששכחו שמדובר בפשע פלילי ולא בכותרת צהובה כדי לתת עוד מסגרת פריים טיים של חמש דקות עלובות לשחקן שמחפש במה נוספת להתהדר בה בגבריות ימי הביניים שלו.

זה בעיקר ניצול נוראי של כל מה שידענו על ערכי התרבות ובשם התרבות.

די. לאנוס. את התרבות שלנו.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות. תפנימו כבר.

אריה מוסקונה מדבר על צילומי האונס ב”מלכת הכביש”

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה