הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה בשעות הפנאי ומנהלת פורום 'נפגעי/ות תקיפה מינית' באתר 'תפוז'.

עדכונים:

פוסטים: 112

החל ממרץ 2013

מה לא מסתדר לכם בחישוב הפשוט הזה? יום אחד בשנה בו מתקיים מאבק באלימות נגד נשים, אבל 365 יום בהם מתקיימת אלימות נגד נשים. מבולבלים? חכו, יש עוד.

13/06/2017

אנחנו עוד לא בשיאו של השבוע, וכבר ספרתי כשמונה מקרי אלימות נגד נשים, ביניהם ארבעה מקרי רצח. שלושה ימים מזוויעים בהם כותרות רצות מול העיניים בתיאורי פורנוגרפיית החדשות המבחילה הרגילה בה מתארים כל פרט ברצח, באונס, בהתעללות, אבל דבר אחד לא עושים – לא חושבים לרגע איך אפשר למנוע. נמאס כבר מהכותרות המפוצצות שכל המטרה שלהן זה לקבל תנועה, רייטינג. נמאס מזה שלוקחים רצח, אונס, טרגדיה והופכים אותה לאייטם רכילות. כל זה לא מעניין, ספרו לנו איך נמנע את הרצח הבא, את האונס הבא, את העבריין מין המורשע הבא, את הזעזוע הבא.

בזמן שמעשי רצח, אונס, הטרדות מיניות ושאר מעשי האלימות נגד נשים, ובכלל, הפכו לאייטם צהוב לא פלא שאנסים שמבצעים אונס קבוצתי יוצאים זכאים אחרי שהם התנצלו כאילו הם בטעות דרכו על כף הרגל של הנאנסת ולא רצחו את נפשה לנצח.

מורה מורשע בעבריינות מין חוזר ללמד בבית ספר, שחקן תיאטרון מורשע מככב בהצגת ילדים (ראו ערך חנן גולדבלט, בזמנו), נערים אונסים, מתנצלים, ויוצאים זכאים. מתי הפכנו למדינה סלחנית כלפי הפושעים, ואכזרית כלפיי מי שפשעו בו?

11-13.6.17:

* גבר בן 29 רצח את זוגתו

*זוג נמצא ללא רוח חיים בבית מלון באילת, נבדקת האפשרות שהאישה נרצחה לפני שהגבר התאבד

*אישה נמצאה מתה בבית מלון בתל אביב, הגבר פצוע.

*נערה בת 18 נדקרה למוות

*עלה מספר התלונות של המורה הפדופיל שהטריד ילדות לעשר תלונות

*”מטפל” אלטרנטיבי ביצע עבירות מין במטופלות

*אישה נורתה בבני ברק

*צעירה נאנסה בדירה שבה התארחה באילת

על פי נתונים מאתר ‘פוליטיקלי קוראת’ בישראל נרצחת אישה בממוצע כל 16.5 ימים על ידי אדם קרוב אליה.

ב2016 נרצחו 19 נשים.

על פי המשטרה כ200,000 נשים וכ600,000 ילדים וילדות חווים אלימות במשפחה, בבית, במגרש הביתי שלהם.

כ12,000 נשים הנמצאות במעגל הזנות סופגות אלימות קשה.

מדי 13 דקות בממוצע פונה אישה/נערה אל מרכז סיוע לנפגעי תקיפה מינית.

הנתונים הקשים הללו מוכיחים לנו שלא רק שמה שאנחנו קוראים בחדשות הוא מזעזע, הוא גם חלק קטן ומזערי מהמקרים שאינם מדווחים.

למה לנו יום אחד שבו ניאבק באלימות נגד נשים? צריך לעשות את זה 365 יום בשנה, ממש כמו אותם ארגונים מדהימים שמסייעים לנשים, לגברים, לנפגעי אלימות ואונס בכלל.

איפה השופט, או השופטת, השוטר, או השוטרת, איש או אשת הציבור שיקומו ויגידו “די!”? צריך גיבור, או גיבורת על. לא כמו באגדות, אלא על באמת. שיציל אותנו מהמגפה הנוראית והקשה הזאת שמאיימת על כל אחד ואחת מאיתנו.

תפסיקו להעביר דף, לצקצק, להגיד שזה רחוק מכם, שלכם זה לא יקרה, שאתם לא שם, זה בחדשות. זה לא באמת.

זו יכולה להיות השכנה ממול, או זו שצמודה אליכם דלת מול דלת, או הילדה שיושבת בכסא ליד הילדים שלכם, או המוכרת בחנות הבגדים, הקוסמטיקאית, כל אדם שחולף על פניכם ברחוב. זה יכול לקרות גם לכם. אתם.

זה מאיים. זה מאיים בחדשות, זה מאיים בעיקר במציאות, זה מאיים. על כולנו. 

אם נפסיק לחשוב שזה רחוק מאיתנו כי זה רק כתוב בעיתון, אולי אז נוכל להיאבק בזה באמת ולהבין שהמגפה הזאת היא לא רק עוד אייטם חדשות. היא מגפה אמיתית, של ממש, והיא הורגת.

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה