הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

לפני הכל, אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה בשעות הפנאי ומנהלת פורום 'נפגעי/ות תקיפה מינית' באתר 'תפוז'.

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

המילה ‘אלטרנטיבי’ מעולם לא תיראה לי אותו הדבר מאז התחקיר החשוב של ‘פוליטיקלי קוראת’. אותה לשונית באתר ‘יד2′ שמחביאה בתוכה עולם שלם של סחר בנשים וזנות עם גיבוי מלא של עובדי האתר שמנחים את הלקוחות מה לכתוב כדי שלא יתפסו, היא בדיוק הדברים שגורמים לקלות הראש במשפטי אונס לשחרר אנסים כי הם ‘התנצלו’. מה הקשר? תרבות האונס, זה הקשר. והוא חזק, כואב והרסני.

02/06/2017

ישראל 2017, כולנו יודעים כבר שסחר בנשים, תרבות האונס וזנות הן לא מילים גסות ולא רק שהן לא גסות, הן קיימות ושגורות כבר מזמן בחברה הישראלית החל מהדורות הצעירים ועד המבוגרים.

אבל אנחנו כבת יענה, טומנים ראשנו בחול ו’משחקים’ אותה כלא רואים. כאנשים פרטיים שמצקצקים בלשון, מעבירים עוד דף בעיתון, ברשת, או ערוץ בטלויזיה זה אולי, רק אולי וגם לא לגמרי בכלל הגיוני. אבל כשקם אתר מסחרי וגדול כמו יד2, מצהיר שהוא לא מספק מקום למודעות שירותי מין ומאחורי הקלעים מנחה את הלקוחות שלו איך לכתוב מודעות שמעודדות סחר בנשים, שירותי מין וזנות – זה כבר העניין הפרטי של כולנו. של כל אחד ואחת מאיתנו.

הסברה שנשים עוסקות בזנות כי הן בוחרות בזה היא קלושה בעיני כמו הסברה שיום אחד במדינה הזאת יהיה עונש מוות לאנסים, או לפחות מאסר עולם לרוצחי הנפשות הללו. נשים שעוסקות בזנות בורחות מהמציאות, חלקן כי הן מכורות קשות לסמים כל אחת מסיבותיה השבורות והכואבות, לא יודעות איך לצאת מהסם ובורחות אל הכסף הקל ומכירת הגוף שלהן וחלקן כי הן מאויימות, מוכות ונאנסות על ידי מי שמעסיק אותן.

מודעות לשירותי מין ביד 2 (צילום מסך מהצינור)

בתחקיר החשוב כל כך של ‘פוליטיקלי קוראת‘ שעלה לאחרונה לכותרות התגלה כי אתר יד 2 מספק לא פחות מ1,527 מודעות המשתייכות לקטגוריית “עיסוי” ומקבלות את השם התמים בלשונית ‘אלטרנטיבי’.

המילה ‘אלטרנטיבי’ מעולם לא תיראה לי אותו הדבר יותר. אותה לשונית באתר ‘יד 2′ שמחביאה בתוכה עולם שלם של סחר בנשים וזנות עם גיבוי מלא של עובדי האתר שמנחים את הלקוחות מה לכתוב כדי שלא יתפסו, היא בדיוק הדברים שגורמים לקלות הראש במשפטי אונס לשחרר אנסים כי הם ‘התנצלו’. מה הקשר? תרבות האונס, זה הקשר. והוא חזק, כואב והרסני.

הבעיה היותר גדולה שלנו עם תרבות האונס היא שהחלו להשתמש בה כמילת גנאי כדי להתנגח באנשים מסוימים ללא ההבנה הבסיסית, שהיא נשק הרבה יותר גדול מזה. מדובר בהליך ההרסני שגורם לנערים לבצע אונס קבוצתי, להתנצל ולצאת זכאים.

מדובר בתרבות שמעודדת שופטים לקרוא לנפגעות תקיפה מינית או אונס על דוכן העדים “את זונה? רק רציתי לדעת” (ראו ערך השופט טישלר), לשאול נאנסת על דוכן העדים האם יכול להיות שהיא נהנתה מהאונס (ראו ערך השופט ניסים ישעיה) ולדרוש מנפגעת אונס להדגים איך אנסו אותה לעיני בית המשפט (ראו ערך השופט צבי סגל).

מדובר בתרבות שגורמת לבני נוער לצלם נערה בלי שתדע או גם אם היא יודעת, אבל להפיץ את זה בלי ידיעתה בכל מקום אפשרי, בתרבות שמאפשרת לשחקנים לעלות בפריים טיים ולספר שהם אנסו שחקנית על הסט, כי ככה הבמאי אמר כשכוס יין בידם וחיוך מרוח על פניהם (ראו ערך אריה מוסקונה) ועם עוד אינספור דוגמאות מצמררות – בתרבות שהיא לא באמת תרבות!

אני תוהה אם מנכ”ל יד2 היה מפרסם מודעה באתר המודעות שלו למבוגרים בלבד שמעודדת חלילה את מכירת אשתו, אחותו, או הבת שלו. בטוחה שאף אחד מהמנהלים באתר לא היה מוכן לסייע לנסח לבתי זונות מודעות שימכרו את הנשים היקרות והאהובות להם.

כשנכנסתי לדף הפייסבוק של יד 2 הבוקר לא ראיתי ציוץ על הנושא.

כאתר שמצהיר בכל מקום שמודעות בעלות תוכן מיני או כוונה מינית יוסרו כשבפועל העובדים במקום מנהלים בתכל’ס בית זונות אחד ענק, מן הראוי שיוציא הסבר ויודיע שהוא מתכוון לנקות את ביתו שלו מתרבות האונס, סרסור וסחר בנשים. זה מתחיל בלשונית קטנה שמכילה בתוכה עולם נוראי וגדול הרבה יותר ממה שנדמה לכם, וממשיך הלאה והלאה עד שבסוף לא נדע איך לעצור את זה. הגיע – הזמן – לעצור.

תרבות האונס היא לא באמת תרבות – מתי תפנימו כבר?

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה