הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

בואו ניקח לרגע בחשבון שרובכם נרדמים אחרי כוס יין אחת. עכשיו תדמיינו לעצמכם ששתיתם כמה בקבוקים טובים, איך תגיבו אם מישהו יבצע בכם מעשים שאתם לא מעוניינים בהם? נכון, רוב הסיכויים שלא תוכלו להגיב. אז רגע לפני שאתם שופטים נערה שטוענת שנעשו בה מעשים בהסכמה, בואו רגע נדבר על הסכמה צלולה, ועל הסכמה שאינה בהסכמה מלאה. מסכימים?

01/10/2015

קצת לפני, רקע: חוק העונשין לעבירות מין אומר שאם נעשה ניצול מצב של חוסר הכרה בו שרויה האישה, או מצב אחר המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, הרי מדובר באונס והעונש על כך (בהיעדר עסקאות טיעון מפוקפקות כפי שנהוגות במדינה הקטנה שלנו) הוא מאסר של שש עשרה שנים. באם מדובר בקטינה, ובכך שנכחו במקום אנשים נוספים שלקחו חלק באונס, העונש הוא מאסר של 20 שנים.

ועכשיו לעובדות: נערה יצאה לבילוי, והשתכרה. השתכרה עד כדי כך שדעתה טושטשה, ולמשך שעות בזמן ששתתה ושתתה או הושקתה, תוך כדי, ככל הנראה גם לחץ חברתי או אווירת המקום הגיהנומי ההוא או מה שזה לא יהיה עלתה על הבר והחלה לרקוד, כך או כך, אין שום הצדקה למה שקרה במקום ההוא, ואף אישה או גבר לא ירצו מרצונם החופשי לחוות את מה שחוותה הנערה המדוברת.

קשה לי להאמין שכל נערה, או אישה, תסכים לכך שחבורת גברים יבצעו בה מעשי מין במשך כארבע או חמש שעות(!!), עד שכבר לא תוכל לעמוד, או ללכת. העובדה היא ברורה, הנערה נוצלה בשל מצבה השתוי, וגם אם טוענת שהסכימה באופן מלא, במצב בו היתה ככל הנראה לא היו בה הכוחות לסרב כאשר עדר של בהמות מצלם אותה, מעודד את הגברים לאנוס אותה על הבמה (ראו ערך: “תן עבודה” ו”איזה תחת מהאגדות”) מול כולם והמון אנשים מריעים לנעשה, שתויה או לא שתויה, היא נאנסה.

ועכשיו, לכל המצדדים והמאדירים את הפשע הזה בטענה שאם נאמר שבוצע בהסכמה מלאה, בואו ונלמד על תרבות האונס: תרבות האונס היא התעלמות מוחלטת ממעשי אלימות מיניים, האדרת האונס, סלחנות כלפיי עברייני מין ולמעשה, הפיכת הפשע הרצחני הזה לאייטם צהוב ומלוכלך, במקום לפשע שצריך לקבל עליו מאסר עולם. ושלא תעזו לטעות, זה כבר מזמן לא מושג פמיניסטי, אלא דרך חיים כאן במדינה שלנו.

כשכל הבהמות שנכחו במועדון המגעיל הזה שלפו מצלמות, תיעדו, צילמו, הריעו, עודדו, לא מנעו, עמדו בצד ושתקו, ולא עצרו את מה שקרה, וזה בעיקר כולל את הבעלים שצריכים להיענש פרט לסגירת המקום – כל אחד ואחת ממי שהיה שם לקח חלק פעיל באונס הזה, ובהאדרת תרבות האונס. 

זה כבר לא אונס קבוצתי, מה שקרה במועדון ההוא זה אונס חברתי. העבריינים שנכחו שם, אנסו את החברה כולה כשהם הפיצו את הזוועה ועודדו אותה. על כל אחד ואחת מהאנשים שם יש לתת את הדין. המזל הוא שלמרות טענת הנערה שמציינת כי מדובר בהסכמה מלאה, החוק חושב אחרת וכולי תקווה שגם המערכת המשפטית, והמשטרתית יעשו כאן צעד שיהווה תקדים לגדיעת התרבות הרעה והמסוכנת הזאת ומשמשת כאויב להרבה חיים שנגדעו בטרם עת בעודם עדיין מתהלכים ונושמים.

לא מאסר זמני בלבד, לא רק סגירת המקום אלא עונש אמיתי ומרתיע למען יראו שיש יד שמסוגלת לשים מעצור לזוועה הזאת, יד אמיתית ואמיצה שתציל אותנו ממעשי זוועה נוספים כאלה, שדינם בנפש, רצח.

מישהו חייב לעצור את זה ולצעוק בקול שפוי שתרבות האונס היא לא הדרך, ואונס זה לא אייטם צהוב ורכילותי, אלא רצח שיש לקבל עליו מאסר עולם.

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה