הבלוג של עקבית לביא מג'ר

הכל יחסי

אמא לאהבות הגדולות בחיי, נושמת צילום וכתיבה. אפשר לקפוץ לביקור גם כאן: https://www.facebook.com/mysoulphotographer

עדכונים:

פוסטים: 113

החל ממרץ 2013

הפעם אין מקום לטעויות, וההקדמה לא תלך כאן סחור סחור – אתר “נענע” החליט שהוא מעודד אנורקסיה בכתבה בה הוא מלמד נערות ונערים איך למדוד לעצמם את היקפי הגוף ולהחליט האם הם רזים מספיק. הם אפילו צירפו תמונות, הוראות, ויתרה מכך הכניסו את הכתבה המזעזעת לקטגוריית “בריאות”. אבל הבריאות של מי? של מי שכנראה מרוויח יותר כסף מהרייטינג שהאתר מקבל. ומה עם הדם על הידיים וההרס שהנערות והנערים שקוראים את הכתבה נכנסים אליו? כנראה שזה קצת פחות חשוב להם.

16/06/2015

היום נחשפתי לפוסט בדף הפייסבוק של אתר nana10 בו הוא מעלה כתבה על איך למדוד את היקפי הגוף, והאם אנחנו רזים מספיק ומתייג את הנושא כ”טרנד לוהט מסין”. האתגר המדובר נקרא – “אתגר הפופיק”. הזדעזעתי. הזדעזעתי כאישה, כאמא לשני ילדים, כמי שחיה ונושמת את התקשורת והכתיבה וכמי שבאמת מאמינה בהובלת דעת קהל אמיתית ככוח לחיוב, ולהרסנות.

הכתבה הרדודה והמסוכנת לא רק מתארת בטקסטים כיצד לבצע את האתגר, אלא גם מצרפת תמונות, דוגמאות, הוראות ואף מתוייגת תחת הקטגוריה: “בריאות”.

אבל הבריאות של מי? ככל הנראה כל מה שמעניין את אתר “נענע” זה הכסף, הרייטינג ולא בריאות הנפש של הנוער המתבגר שלנו שכבר החל לצרף תמונות סלפי שלו בניסוי ה”אתגר” ובתגובות גם לציין שאולי הם לא רזים מספיק אם הם לא הצליחו לגעת בפופיק שלהם.

מי יושב שם בפיקוח התכנים שלכם אתר נכבד? אין הורים? אין הורים למתבגרים? אין הורים לילדים קטנים? אין מבוגר אחראי? מעניין אותי לדעת האם אותו אדם שמקבל משכורת על ההרס של גיל ההתבגרות של הנוער שלנו מודע לדם שיש לו על הידיים בשם הרייטינג והתקשורת המשחיתה. האם אתם לא מודעים גם כך לעומס הנפשי שיש על הנוער שלנו כך שאתם חייבים להוסיף עוד עול על גבם הצעיר?

מערכת נענע, קשה לקרוא למה שאתם עושים “עתונות”. יותר טוב תעשו אם פשוט תצאו בהתנצלות ותורידו את הכתבה המכוערת וההרסנית הזאת ובאותה נימה, גם תצאו לנו מהפיד. מבחינתי אתם שותפים לתוצאות הרסניות שהן פשע לכל דבר כלפיי אותם נערים ונערות מתבגרים שקוראים אתכם ומושפעים מכם. 

וכדי להמחיש ללא קישור לכתבה, הנה התמונה מתוך דף הפייסבוק של אתר nana10:

nana

הערב בעקבות הפוסט בדף הפייסבוק של האתר, ובעקבות הכתבה באתר פניתי אל איגוד האינטרנט הישראלי המפקח על תכנים באינטרנט עם בקשה לטיפול בנושא,  פניתי אל מערכת ערוץ 10 אשר אליה שייך האתר, יצא מכתב אל מערכת נענע בדרישה להסיר את הכתבה ונעשתה פניה אל תלונות הציבור המפקח על ערוץ 10.

מאיגוד האינטרנט הישראלי נמסר היום (17.06) כי נציגי האיגוד יטפלו בנושא מול נענע.

מאתר נענע נמסר כי “אתגר המכונה “אתגר הפופיק” סוקר כתופעה באתרים המובילים בעולם (דוגמת dailymail וdailymiror), וגם בארץ כתבו עליו בוואלה, בחורים ברשת, במאקו, בכלכליסט, בישראל היום ואפילו בתוכניות הבוקר בתור אתר חדשות שתפקידו לדווח ולעדכן על הקורה בעולם, סקרנו גם אנחנו את התופעה שעליה דיווחו בתחילה כלי תקשורת זרים בכתבה לא עודדנו את המשחק או התנהגות המעודדת אנורקסיה אלא פשוט סיפרנו על האתגר הקיים ועל תפוצתו המהירה ברשת. באופן כללי בערוץ הלייף סטייל שלנו, הכולל את הבריאות ואת האופנה, אנחנו מקפידים על איזון בין המלצות לדיאטה הנדרשות על ידי הגולשים, לבין כתבות המעודדות דימוי גוף בריא”.

בהמלצה של נציב תלונות הציבור לאחר תגובה זו, פניתי גם אל ד”ר יצחק קדמן, מנכ”ל המועצה לשלום הילד כדי לנסות ולהשפיע על התכנים המועברים לילדים שלנו.

עוד מהבלוג של עקבית לביא מג'ר

אונס קבוצתי ממומן

תקחו רגע עשור אחורה, או אפילו קצת יותר. קחו עשרים שנה אחורה. אם הייתם רואים פרסומת בה מוחזקת אישה בכוח על ידי גבר מסוקס כאשר היא לבושה בלבוש מינימלי, חטובה מאד להפליא (טוב, אז לא היה פוטושופ, אבל דמיינו) ומסביב הגבר והאישה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

אומרים שיש יום אישה אחר

כבר שנים שאנחנו מדברים על שוויון, אבל במו ידינו, אנחנו הנשים הורסות אותו. לא בכדי נאמר שאישה בונה, ואישה הורסת. שלא תזלזלו לרגע, יש לנו את הכוח האדיר הזה לקחת דברים טובים, לפרק אותם לגורמים ואז לירות ולבכות. אנחנו נלחמות...

תגובות

פורסם לפני 6 years

רוצה לקנות משקפיים? קודם תרקדי על עמוד!

עוד רגע זה יקרה, עוד רגע הבת שלך, או שלי, או שלכם, וכן, גם שלך שקורא עכשיו את המילים האלו ותוהה אם להמשיך או לא תצפה בטלויזיה, תראה אישה רוקדת על עמוד באקט אירוטי מול גבר ותחשוב "איזה מגניב, זאת דוגמנית על בינלאומית, גם אני...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה